Майстерня громадських активістів

Інститут Медіа Права з великою приємністю оголошує про відкриття Майстерні активних громадян.

Майстерня активних громадян – це річна програма практичних тренінгів для активних громадян з різних куточків України з питань дієвих антикорупційних інструментів, практичних аспектів доступу до публічної інформації, антикорупційного законодавства та механізмів співпраці громадськості з антикорупційними органами, практичних аспектів журналістських розслідувань, практикумів з вироблення дієвих громадських кампаній, ефективного проектного менеджменту, а також низка майстер-класів з розвитку особистісних лідерських навичок.

Тренерами Майстерні виступлять експерти таких відомих та дієвих громадських організацій, рухів, коаліцій як Реанімаційний Пакет Реформ, Рух ЧЕСНО, Інститут Медіа Права, Центр політичних студій та аналітики, Центр UA, Transparency International Україна, Центр Протидії Корупції, Громадянська мережа ОПОРА та інші.

Майстерня проводиться у партнерстві з громадською ініціативою Реанімаційний Пакет Реформ для свідомих та активних громадян, які переймаються доброчесністю влади та готові ділитися набутими знаннями з громадськістю.

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

Річна програма передбачає проведення у місті Києві трьох триденних тренінгів з метою підготовки 30-ти регіональних активістів 26-28 листопада 2015 року (Модуль 1), у березні 2016 року (Модуль 2) та у травні 2016 року (Модуль 3).

В рамках Mодулів Ви поглибите свої знання та навички з таких питань:

 • Доступ до публічної інформації, доступ до фінансової інформації, в т. ч. декларацій чиновників та депутатів. Основні аспекти проведення аналізу звітів політичних партій. Контроль за використанням владою публічних коштів. Користування ключовими державними реєстрами;
 • Антикорупційні новели законодавства та нові можливостей для громадських дій. Захист викривачів в Україні;
 • Правові та практичні аспекти медіа власності, пошук в реєстрах ЗМІ. Захист журналістських джерел. Підготовка журналістських розслідувань. Громадська журналістика. Використання нових медіа.

Додатково Ви отримаєте практичні поради з підготовки презентацій та публічних виступів; розвинете ораторську майстерність та засвоїте основи ефективного менеджменту проектів та івент-менеджменту.

На Вас, як учасника Майстерні, чекатимуть наступні переваги:

 • отримаєте дієві правові та соціальні інструменти впливу на органи державної влади на будь-якому рівні та зможете їх використовувати в своїй громадській діяльності;
 • зможете долучитись до діяльності громадських організацій, рухів, коаліцій таких як Реанімаційний Пакет Реформ, Рух ЧЕСНО, Інститут Медіа Права, Центр політичних студій та аналітики, Центр UA, Transparency International Україна, Центр Протидії Корупції, Громадянська мережа ОПОРА; матимете можливість отримувати розсилки Реанімаційного Пакету Реформ про цікаві публічні заходи, тренінги, майстер-класи та інформацію про нові законодавчі ініціативи та матимете можливість надавати свої коментарі до них;
 • отримаєте можливість взяти участь у в Загальнонаціональному форумі випускників Майстерні, для підбиття підсумків навчання та представлення конкурсних робіт, що відбудеться влітку 2016 року.

  ХТО МОЖЕ БУТИ УЧАСНИКОМ

До участі в Майстерні запрошуються кандидати, які є:

 • лідерами громадської думки у своєму місті (регіоні) або професійному середовищі;
 • представниками громадських організацій, громадянськими активістами, волонтерами, учасниками громадських рухів/антикорупційних кампаній або журналістами;
 • готові ділитися знаннями і досвідом із співгромадянами;
 • зацікавленими в ініціюванні громадських кампаній/антикорупційних проектів або у залученні до діяльності діючих рухів та кампаній;
 • володіють презентаційними та комунікативними навичками;
  високо вмотивовані поглиблювати знання з питань доступу до антикорупційних інструментів публічної інформації, громадського впливу на владу.

 

Переваги матимуть кандидати, які успішно реалізували антикорупційні кампанії, ініціативи з підвищення прозорості та підзвітності органів влади, або ж мають досвід журналістських розслідувань.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі.
Набір буде сформований з представників різних областей України.
Загальна кількість учасників становитиме 30 осіб.

УМОВИ УЧАСТІ

Ви, як учасник Майстерні, будете зобов’язані:

 • виступити у якості тренера щонайменше трьох тренінгів для місцевих активістів у Вашому регіоні та поділитися здобутими знаннями та інструментами. Після кожного Модуля в Києві, буде проведений одноденний тренінг в Вашому регіоні у період з грудня 2015 року по червень 2016 року. Інститут Медіа Права надаватиме фінансову та логістичну підтримку під час організації даних місцевих тренінгів;
 • між Модулями виконувати поставлені практичні завдання від тренерів, які включатимуть підготовку та подання запитів на інформацію, проведення аналізу декларацій, написання аналітичних статей та матеріалів розслідування та інше;
 • підготувати журналістське розслідування, статтю або розпочати громадські проекти, антикорупційні кампанії, які будуть представлені на Конкурсі робіт, що відбудеться влітку 2016 року.

 

Фінансові умови:

Участь у триденних тренінгах у м. Києві безкоштовна. Організатори покривають витрати на проживання, харчування та проїзд.

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ

Для участі у конкурсному відборі просимо Вас заповнити онлайн Заявку за посиланням: http://goo.gl/forms/nXYV1mdxmS

Кінцевий термін подачі Заявок: 01 листопада 2015 року (включно).
Оголошення результатів конкурсного відбору відбудеться: 09 листопада 2015 року.

Розгляд Заявок здійснюється членами Відбіркового Комітету на принципах неупередженості та гендерної рівності. Рішення Відбіркового Комітету є колегіальним. Організатори залишають за собою право не надавати пояснень щодо рішень, прийнятих членами Відбіркового Комітету.

Очікуємо на активних громадян з різних областей України, які прагнуть посилити свою спроможність до змін, приєднатися до існуючих громадських рухів або започаткувати власні антикорупційні кампанії, ініціативи з підвищення прозорості або підзвітності органів влади.

Якщо у Вас виникають додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся
за телефоном: +38 067 233 28 12 або
за електронною скринькою lab@medialaw.kiev.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети