Майстер-клас з писанкарства «Чарівний світ писанки»

Любов Шаркова майстер клас писанка (7)Коли приходить весна на Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, беруться українці за давнє-прадавнє ремесло – розписування писанок.

Кожна писанка – це маленький світ. Історія писанок, як символу весняного відродження природи, сягає у далеке минуле і пов’язана з ритуалом весняного відродження землі. Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов’янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Сам звичай має витоки із символічного значення яйця, яке вважається  символом початку життя, його джерелом.

Ось уже декілька років поспіль у народознавчій світлиці Будинку культури с. Гільча Друга проводяться зустрічі та майстер-класи з народними умільцями нашого краю.

Цьогоріч, 3 квітня, до світлиці на зустріч та майстер-клас з писанкарства з народною майстринею Любов’ю Шарковою зібралось багато дітей. Серед них – діти переселенців зі Сходу, діти учасників АТО та багатодітних родин. Вони з великим задоволенням і захопленням слухали розповіді про виникнення писанкарства, символіку орнаментів та кольорів. Любов Петрівна навчала діток правильно тримати писачок та виводити візерунки.Любов Шаркова майстер клас писанка (1)

На своїх писанках діти зображали  сонце, що  оживляє, пробуджує увесь світ, дає тепло, світло і силу всьому живому, птахів, що прилетіли з вирію, квіти та зорі, що символізують душі людей. Ці   магічні  символи  надають   писанці велику силу оберегу. Учасники майстер-класу поринули в глибину народних звичаїв та створили серію унікальних писанок, які є символом добра, щастя та благополуччя.Любов Шаркова майстер клас писанка (3) Любов Шаркова майстер клас писанка (6) Любов Шаркова майстер клас писанка (5)

У підсумку понад 40 яєць “одяглися” в різноманітні узори та візерунки, які понесла до своїх великодніх кошиків дітвора, як символ миру, злагоди і благодаті.

Під час проведення мистецького заходу діти отримали багато гарних вражень, знайшли нових друзів і весело провели час.Любов Шаркова майстер клас писанка (2) Любов Шаркова майстер клас писанка (4)

 Мудрі люди кажуть: «Світ буде існувати доти, доки люди писатимуть писанки». Сьогодні це є дуже актуальним, адже живемо в такий час, коли потрібно щодня згадувати про доброту і людяність.

Тетяна Ковальчук, директор Будинку культури с. Гільча ДругаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети