Майстер клас у Здолбунові для блогерів


na seminari (3)Майстер-клас від Дмитра Світодара відбувся  у Здолбуніві 03 травня в приміщенні офісу ЗЕОНу. Майстер-клас був на тему “Додавання статей на сайт”. Подаємо короткі тези із зустрічі.

Поради щодо оформлення статей (конспектувалось по ходу розповіді Дмитра, фото виконувались засобами вебкамери з ноутбука):

Заголовок має бути до 80  символів

Уникати розділових знаків

Бажано вжити в заголовку ключове слово за яким буде просуватися стаття і шукатися в пошукових системах

Першим реченням статті має бути ключове повідомлення – речення з якого стає зрозуміла основна суть матеріалу.

Додавання ілюстрацій. Важливо підписувати фото. Коли читач наводить курсором на фото краще щоб він прочитав підпис фото. Це краще візуально ніж абракадабра і для пошукових систем є привід вашу фотку додати в архів своїх зображень.

Оформлення фотки-краще по центру, текст розтягнути по ширині.
na seminari (1)Дмитро терпляче пояснював тему зустрічі допитливим слухачам. Він вже не вперше організовує безкоштовний майстер-клас для здолбунівчан. Минулого разу всі бажаючі змогли освоїти практику обробки відео.

Інструкція для блогерів від сайту Ehow

    1. Сайт належить до якоїсь тематики. Всю цю тематику можна поділити на окремі розділи і теми. По кожній темі буде окрема стаття зі своїм заголовком і текстом. Така структура дозволить в повному обсязі представити контент майбутнього сайту, а також максимально конкретизувати інформацію, полегшити її для сприйняття.
    2. Перед написанням статті розбийте її на основні тези ( або пункти ). Кожен пункт можна відокремити від іншого підзаголовком ( H2 ). Так інформація буде краще вкладатися в голові читача. Пошукові системи теж люблять підзаголовки. Однак не варто робити їх занадто багато. 2-3 підзаголовка у статті обсягом 3000 знаків буде цілком достатньо.
    3. Діліть текст на абзаци. Це просте правило, якому вчать ще зі шкільних уроків російської мови та літератури. Намагайтеся відокремлювати одну думку від іншої таким ось бар’єром. При цьому без необхідності не робіть абзаци занадто маленькими.
    4. Виділяйте ключові слова і фрази жирним шрифтом. Це зверне на них уваги відвідувачів і роботів пошукових систем. Але тут також не потрібно перестаратися – зробіть лише кілька виділень у всьому тексті. В іншому випадку значимість такого способу форматування буде зменшуватися. Та й читати текст, який наполовину складається з виділених слів, не зовсім зручно.
    5. Намагайтеся вживати в тексті списки ( нумеровані або маркіровані ). Список – це ще один спосіб поліпшити читаність і структурованість тексту. Знайдіть у статті фрагмент, в якому йде перерахування чого-небудь і оформите цей фрагмент саме у вигляді списку. Можна навіть зробити окремий підзаголовок для цього списку.
    6. Використовуйте картинки в статтях. Тут можна заперечити – а якщо в зображенні немає необхідності ? Адже в багатьох випадках зміст статті може повністю розкриватися лише за рахунок тексту. Насправді, картинки і тут зайвими не будуть. Але зміниться їх функція – з інформативною на асоціативну. Наприклад, якщо мова йде про стільникових телефонах, то можна помістити на сторінці невелику картинку з телефоном довільній моделі (для створення асоціативного образу). При цьому не забувайте заповнювати теги Alt і Title зображень (так вони набагато краще проіндексуються пошуковою системою ).

    Для інформації: учасники майстер класу та його тренер – члени мережі громадських журналістів, започаткованої ЗЕОНом під час проекту “Громадська журналістика у малих сусідніх громадах” і яка успішно працює нині. До неї можуть долучитись всі бажаючі блогери, кореспонденти що дотримуються принципів журналістської етики та громадянської відповідальності за поширену інформацію.



    Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

    Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
     
     
     

    Архіви

     
     

    Партнери

     
     ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети