Майбутні сім рукотворних чудес світу

«Сім чудес світу» були своєрідною давньогрецькою версією знаменитого сучасного путівника «Lonely Planet» найвражаючими обов’язковими до відвідування туристичним місцям. Тепер, через тисячі років, одне з цих чудес, Велика піраміда в Гізі, як і раніше, притягує туристів, а от решта місць були знищені й віддані забуттю. Оскільки з семи чудес до наших днів дійшла лише одна споруда, то організація, яка долучно назвалася «New7Wonders Foundation», вирішила оновити реєстр архітектурних чудес і в 2007 році провела глобальне опитування більш ніж 100 мільйонів чоловік, які згенерували новий список.

Серед тодішніх переможців виявилися не менш древні творіння людського генія: Мачу-Пікчу, римський Колізей і Тадж-Махал. Газета вирішила з’ясувати, на які ж архітектурні твори будуть озиратися майбутні покоління, визнаючи в них найнеймовірніші творіння нашого часу. Таким чином, був складений список з семи “Майбутніх семи чудес світу”, створених після 2000 року.

Кожен із цих творів вважається неперевершеним в технічному і естетичному плані.

1. Бурдж-Халіфа

Місто: Дубай

Архітектор: Адріан Сміт, раніше з Skidmore, Owings & Merrill

Рік побудови: 2010

Бурдж-Халифа

Причини унікальності: будівля в 160 поверхів, багатоцільового призначення є найвищою штучною будівлею у світі.

2. Пекінський національний стадіон (також відомий як Пташине гніздо)
Місто: Пекін
Архітектор: Herzog & de Meuron
Рік побудови: 2008

пекинский национальный стадион

Причини унікальності: центральне місце проведення літніх Олімпійських ігор 2008, цей стадіон на 91 000 місць також є найбільшою сталевою конструкцією у світі.

3. Вежа Сент-Мері Екс 30 (також відома як «Огірочок»)
Місто: Лондон
Архітектор: Фостер і Партнери
Рік побудови: 2004

Башня Сент-Мэри Экс 30

Причини унікальності: Хмарочос розташований у фінансовому районі Лондона. Це 40-поверховий офісний будинок виграв в 2004 році премію Джеймса Стірлінга. Його унікальна конструкція використовує переваги сучасних технологій, що дозволяє  сонячному світлу і повітрю  вільно литися через нього.

4. Уламок (The Shard)
Місто: Лондон
Архітектор: Ренцо Піано
Рік побудови: 2012

Осколок (The Shard)

Причини унікальності: Спірна споруда багатоцільового призначення на початку будівництва, радикально змінила звичний горизонт Лондона.


5. Концертний зал Уолта Діснея Місто: Лос-Анджелес
Архітектор: Френк Гері
Рік побудови: 2003

Концертный зал Уолта Диснея

Причини унікальності: Контури цієї будівлі є прикладом унікальної сучасної естетики, гідної премії Гері Пріцкера.

6. One World Trade Center (також відоме як Вежа Свободи)

Місто: Нью-Йорк

Архітектор Девід Чайлдс з Skidmore, Owings & Merrill

Рік побудови: 2013 (прогноз)

One World Trade Center (также известное как Башня Свободы)

Причини унікальності: після його завершення, це буде найвищий будинок у Західній півкулі і третя серед найвищих будівель в світі.

7. Науковий центр Фаено (Phaeno Science Center)
Місто: Вольфсбург, Німеччина
Архітектор: Заха Хадід
Рік побудови: 2005

Научный центр Фаэно (Phaeno Science Center)

Причини унікальності: Споруда була завершена через рік після того, як Хадід стала першою жінкою, яка отримала Прітцкерівську премію. Газета «Нью-Йорк Таймс» назвала це “вигляд будівлі, яке цілком перетворить наше бачення майбутнього”.

Довідка: Financialist  являє собою електронний журнал за підтримки організації Credit Suisse. На його сторінці можна прочитати свіжі коментарі до новин, а також детальні звіти з питань, тенденціям і ідеям, які управляють ринками, підприємствами та економікою. Джерело.

Завдяки поєднанню оригінальних нарисів, інформативної графіки і ретельно редагованого вмісту зі сторонніх джерел, журнал Financialist надає унікальний погляд на регіональні та глобальні економіки, а також на такі ключові галузі, як технології та енергетика.*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети