Людям бракує знань про зміни в управлінні їх житлом

що вибрати мешканцю будинкуПисьмово, усно, телефонним зв’язком до редакції ЗС надходять повідомлення про збори в будинках, підписання документів людям, що представляються управителями тощо. Ось, наприклад, лист, що надійшов вчора.

Шановні журналісти, хочу звернутися до Вас з проханням висвітлити наболіле питання! Я, мешканка будинку № 31 по вул. Шкільній, людина пенсійного віку і переживаю за подальшу долю свого житла.

Недавно до мене в квартиру приходили люди, назвалися представниками «……управління» (відредаговано ЗС) і просили поставити підпис за їхнє підприємство. Я підписалася, але толком не знаю за що!

А вчора, 20 квітня, до нашого будинку приходили представники іншої управляючої компанії, але ніяких підписів не збирали! (відредаговано ЗС)

Після цих зборів, наші мешканці, мої сусіди, стали переживати за долю будинку і за ті підписи, що збирало так зване «……управління», чи це не шахраї, завтра позабирають наші квартири. Мені, навіть, довелося пити заспокійливе.

Дуже прошу Вас допомогти мені пенсіонерці, і таким же як я жителям! Роз’ясніть нам, що робити і до кого звертатися, щоб спати спокійно і не переживати за свою кровно зароблену квартиру!

З інших будинків розповіді про інші компанії, що теж хочуть управляти будинками і теж висловлюється хвилювання про долю квартир.

В усій цій ситуації зрозуміло те, що мало кому що зрозуміло :)

Звідси декілька відповідей і пропозицій:

  1. НІЧОГО не підписуйте, якщо не знаєте що підписуєте
  2. Згідно прийнятих рішень Здолбунівською міською радою, функцію РОЗЯСНЕННЯ можливостей для жителів створювати ОСББ чи підписувати угоду з управителями покладено на КП Міське будинкоуправління, а також методична допомога у створенні ОСББ
  3. Створюйте ОСББ
  4. Не можете створити ОСББ – вивчайте інформацію про потенційного управителя, того, хто в майбутньому зможе якісно допомагати вашому будинку існувати і покращуватися
  5. Читайте, вивчайте досвід інших

Для всіх зацікавлених Здолбунівська РДА, громадські експерти в галузі ЖКГ проведуть у травні відкритий семінар з питань управління ЖИТЛОМ. Прочитайте інформацію-анонс, наведену нижче і реєструйтесь, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ З ПЕРШИХ ВУСТ як правильно діяти в тій чи іншій ситуації.

Управління багатоквартирним будинком: кому і навіщо це потрібно? uprav3

Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», до 1 липня 2016 року усі багатоквартирні будинки, які перебувають на балансі ЖКП, мають прийняти рішення про УПРАВЛІННЯ БУДИНКОМ: обрати управляючу компанію або створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Зі 193 багатоквартирних житлових будинків Здолбунова до складу ОСББ і ЖБК входять лише 52. Протягом трьох місяців мешканці 141 багатоквартирного житлового будинка Здолбунова мають провести загальні збори та вирішити, що робити з їхнім будинком. Проблема в тому, що значна кількість людей не знає, який тип управління будинком кращий. Чи можливо за таких умов сподіватися на ухвалення мешканцями міста УСВІДОМЛЕНОГО РІШЕННЯ?

Для того, щоб дати можливість мешканцям багатоквартирних будинків ухвалити усвідомлене рішення про вибір форми управління своїм будинком, роз’яснити переваги різних форм управління будинком та повноваження власників квартир згідно з оновленим законодавством, за сприяння Здолбунівської РДА буде проведено семінар.

На семінарі буде роз’яснено:

-кому належать багатоквартирні будинки;

-що таке управління та які послуги мають надаватися в будинку для його належного утримання;

-проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічне переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку;

-як розпоряджатися спільним майном: існуючі форми управління будинком і переваги кожної з них;

-як провести збори по визначенню форми управління будинком;

-визначення управителя та його повноважень, порядок відкликання управителя, затвердження та зміну умов договору з управителем;

-визначення плати за обслуговування та утримання будинку

Орієнтовна тривалість заходу  2-3 години.

Семінар проводить експерт з питань ЖКГ Сергій Пінчук, голова правління ГО “Агенція суспільного розвитку”.

При наявності зацікавленості, можливе залучення ще одного експерта з питань енергозбереження у багатоквартирних будинках. (говоріть про це у своїх зголошеннях!!!)

Захід відбудеться орієнтовно у першій декаді травня про що буде додатково повідомлено всіх зацікавлених. Для кращої організації заходу просимо всіх, хто бажає прийняти участь у заході попередньо зголоситися до 01 травня 2016 року  за контактами, наведеними нижче.

            Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального-господарства райдержадміністрації, тел. 2-23-30, електронна адреса: zdol_architec@ukr.netВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети