Люди отримали орендну плату за свої земельні паї

У п’ятницю  до редакції «Здолбунів CITY» надійшла інформація про те, що в одному із сіл Здолбунівського району фермерське господарство не розраховується із людьми за здані в оренду  земельні паї. Причому робить це в певній ультимативній формі. Мовляв, принесете ОРИГІНАЛИ документів на пай і здасте в контору, тоді й отримаєте розрахунок і за цей рік, і за минулий. Думка фермера зрозуміла – забравши оригінал документів він позбавляє людину права вибору кому і на яких умовах здавати свій пай.

Люди вирішили звернутись за допомогою. Домовились, що у понеділок не згідні з таким станом справ разом із нашим кореспондентом підійдуть до адміністрації фермерського господарства і знову заявлять про свої вимоги розрахунку із ними. Поки наш кореспондент перевіряв фото і відеотехніку для поїздки, із села надійшов дзвінок: «Дякуємо!! Як тільки ми повідомили, що прибуде делегація разом із ЗМІ, то фермер одразу пішов на поступки і ультимативні вимоги були УСІ зняті».borotba za prava

Ось, що розповідає з цього приводу учасник подій Микола:  “У 2012 році не забирав орендну плату, тому що фермер давав неякісне зерно – сире, мокре, не очищене.  Коли почув, що розпочинають видавати зерно за паї 2013 року, звернувся до комірника господарства. На що той дав таку відповідь: є вказівка від керівника, що, хто не здасть оригіналів державних актів і не підпише договір оренди з ним на наступні роки, зерно не видавати.  На моє зауваження, що він користувався моєю землею і зобов’язаний мені заплатити за це без усяких умов, комірник лише розвів руками. Після того я звернувся до знайомого за порадою, як вчинити. На що той запропонував запросити журналістів, щоб розповісти про цей випадок людям та органам влади. Я погодився, але на всякий випадок ще раз звернувся до комірника та попередив, що наступного  разу прийду з журналістами. На моє велике здивування він зразу ж  віддав мені все зерно. Мабуть, таки відчуває, що методи, які вони використовують, не є законними, якщо не хочуть, щоб про це знали люди.

Висновок. Ми не друкуємо назви фермерського господарства і села, тому що в даному конкретному випадку компроміс було знайдено. Але попереджаємо усіх, хто намагатиметься порушувати права людей: ми – не адміністрація, людям обмежувати право вибору не дамо! Шановні власники земельних паїв, якщо у вас є подібні проблемні ситуації – звертайтесь. Допоможемо.

Ваш народний адвокат – ЗС

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети