. Люди отримали орендну плату за свої земельні паї | Здолбунів City

Люди отримали орендну плату за свої земельні паї

У п’ятницю  до редакції «Здолбунів CITY» надійшла інформація про те, що в одному із сіл Здолбунівського району фермерське господарство не розраховується із людьми за здані в оренду  земельні паї. Причому робить це в певній ультимативній формі. Мовляв, принесете ОРИГІНАЛИ документів на пай і здасте в контору, тоді й отримаєте розрахунок і за цей рік, і за минулий. Думка фермера зрозуміла – забравши оригінал документів він позбавляє людину права вибору кому і на яких умовах здавати свій пай.

Люди вирішили звернутись за допомогою. Домовились, що у понеділок не згідні з таким станом справ разом із нашим кореспондентом підійдуть до адміністрації фермерського господарства і знову заявлять про свої вимоги розрахунку із ними. Поки наш кореспондент перевіряв фото і відеотехніку для поїздки, із села надійшов дзвінок: «Дякуємо!! Як тільки ми повідомили, що прибуде делегація разом із ЗМІ, то фермер одразу пішов на поступки і ультимативні вимоги були УСІ зняті».borotba za prava

Ось, що розповідає з цього приводу учасник подій Микола:  “У 2012 році не забирав орендну плату, тому що фермер давав неякісне зерно – сире, мокре, не очищене.  Коли почув, що розпочинають видавати зерно за паї 2013 року, звернувся до комірника господарства. На що той дав таку відповідь: є вказівка від керівника, що, хто не здасть оригіналів державних актів і не підпише договір оренди з ним на наступні роки, зерно не видавати.  На моє зауваження, що він користувався моєю землею і зобов’язаний мені заплатити за це без усяких умов, комірник лише розвів руками. Після того я звернувся до знайомого за порадою, як вчинити. На що той запропонував запросити журналістів, щоб розповісти про цей випадок людям та органам влади. Я погодився, але на всякий випадок ще раз звернувся до комірника та попередив, що наступного  разу прийду з журналістами. На моє велике здивування він зразу ж  віддав мені все зерно. Мабуть, таки відчуває, що методи, які вони використовують, не є законними, якщо не хочуть, щоб про це знали люди.

Висновок. Ми не друкуємо назви фермерського господарства і села, тому що в даному конкретному випадку компроміс було знайдено. Але попереджаємо усіх, хто намагатиметься порушувати права людей: ми – не адміністрація, людям обмежувати право вибору не дамо! Шановні власники земельних паїв, якщо у вас є подібні проблемні ситуації – звертайтесь. Допоможемо.

Ваш народний адвокат – ЗС

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Олег

    Доброго Вам настрою. У мене є запитання. МОя бабуся уже кілька років як виїхала із сого рідного села у Вінницькій області і жеве поряд з нами на Івано-Франківщині. У неї є 3.6 га землі у рідному селі. Щороку виплачується невелика компенсація за користування цією землею орендовинаймачем. Я б хотів дізнатись де можна знайти актуальні ціни для здачі землі в оренду для сільськогосподарського призначення. А також як найкраще можна розпорядитись своєю землею із метою отримання прибутку?

    • Консультант

      Земля має привязку до території, тому і ціни на її оренду-привязку до цін, що склались у регіоні. Варіантів здачу в оренду три: 1)існуючому орендарю, поторгувавшись за величину ОПЛАТи, а не компенсації 2) знайти інфо по сусіднім сільським радам хто ще бере в оренду землю із дрібних фермерів (бо на 3,6 га відокремленої від інших ділянок навряд чи логістично вигідно буде йти великому землекористувачу) 3)знайти затятого конкурента існуючому орендарю (тому хто хотів би мати землі у вашрму районі в оренді і запропонувати йому ваш пай як більмо)) на оці у нинішнього орендаря-чисто український варіант). Які б ви де ціни на опенду землі вищі не знайшли-привязка все рівно буде до тієї яка склалась саме у вашому регіоні. Є ще 4-й євроейський варіант! ВСІ або більшість тих хто разом із вами здає в оренду ділянки оголосити, що не готовві їх здавати по такій низькій ціні (перед тим дізнавшись чи Є кращі умови) і здати великий цілісниймасив землі на інших умовах іншому орендарю, або виторгувати у нинішнього кращі ціни!

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама