Людмила Бабак: хочу встановити контейнери для ПЕТ-пляшок у Здолбунові

babak_lЛюдмила Бабак була призначена на посаду директора ТОВ «Комунальних підприємств» у квітні 2013 року. Фаховий юрист, має досвід роботи у господарчій сфері. Робота в комерційному підприємстві комунальної сфери є нова, але водночас пані Людмила є головою ОСББ і тому має досвід реального господарювання в конкретному будинку. Ми задали декілька запитань новому керівникові, щоб дізнатися більше про плани, перспективи підприємства, що відповідає значною мірою за чистоту нашого міста. А як відомо, наш портал і НГО, волонтерський рух Здолбунівщини є ініціаторами акції «Чисте місто-перший крок до Яскравого міста», яка успішно просувається в Здолбунові. Отож, спілкуємось із тими, хто ще намагається робити місто чистим.

1. З якого часу Ви очолюєте підприємство? Що за цей час вже проаналізували, які плани побудували розвитку фірми?

tov kpПризначена у квітні 2013 року. Проаналізувала те, що є проблема по збору сміття, адже не всі жителі міста заключили договір про вивіз сміття, багато людей не оплачують послуги та не розуміють, як правильно поводитися з деякими видами сміття. Прикладом є негабаритне сміття, адже для вивозу його потрібне залучення спецтехніки, яка виїжджає раз у тиждень. Нещодавно надійшла скарга від жителів вул. Фестивальна, 17, про невчасний збір та вивіз побутових відходів. Під скаргою підписалося 27 осіб, з них 50% – не оплачує послуги вивозу сміття. Головний скаржник не оплатила послуги на суму 76,52 грн. – за 1 рік. Також є громадянин, у якого борг становить 723грн. – за 3,5 роки. А тариф становить всього 4,56 гривень на місяць за одну особу. Тож цілком звичайна для Здолбунова ситуація: «Платити не хочу, а ви вивозьте, це ж ваша робота». Також ми створили абонентську службу, яка заключає договори з абонентами, ознайомлює людей з правилами поводження з відходами.

Робочий день розпочинається у мене з 7:00 тому, щоб люди, які вранці йдуть на роботу, бачили чисті та прибрані контейнери, подвір’я, тощо. Проводиться ротація персоналу, на роботу беремо молодих та енергійних, які прагнуть працювати. Стара техніка стає на капітальний ремонт. На даний момент підприємство має 4  сміттєвоза, 1  екскаватор-навантажувач, 2 трактори на вивіз негабаритного сміття.

Була в Костополі, вивчала їх досвід, дивилась як працюють там, є що запозичити, та на що рівнятися. Планую на наступний рік здійснити закупку контейнерів для збору ПЕТ- пляшок.

2. Які послуги надає підприємство для міста за бюджетні кошти, а які населенню та іншим замовникам?

За бюджетні кошти  міста вивозиться негабаритне сміття, адже вивіз його не входить в тариф, обслуговуються 7  контейнерних площадок, міський парк, гідропарк, школи, садочки, за районні кошти обслуговується районна лікарня, решта послуг надається підприємствам, фізичним особам (7215 договорів), юридичним особам.

3.Багато розмов точиться про нові правила, розцінки за ритуальні послуги?

ritual posl_122 грудня 2010 року було рішення виконкому Здолбунівської міської ради №325 «Про надання статусу ритуальної служби ТзОВ КП», а рішенням від 25 липня 2012 року № 211 встановлений наступний тариф – копання могили 533,15грн. У нас працює 4 землекопи, 1  майстер ритуальних послуг (людина, яка видає свідоцтво на поховання). Також ми розширили асортимент продукції. Часто люди за звичкою йдуть копати могили із своїми копачами, але це не правильно. Є чіткі інструкції щодо цього процесу, які вивішені на дошці оголошень одразу при вході до нашого офісу. Але не всі звертають на то увагу, і виникають запитання вже на самому кладовищі, тому ще раз наголошуємо: є встановлені правила й затверджені розцінки. Ніякого самоуправства на кладовищі бути не може, інакше не далеко до копання могил по могилам.

4. Які стосунки у вашого підприємства з КП «Здолбунівське», ви не дублюєте послуги? Вони вам конкуренти?

Відносини з КП «Здолбунівським» дружні, директор Потапчук С.В. планує замовляти послуги по утриманню зимових доріг, замовляє послуги з капітального ремонту та обслуговування вуличне освітлення. По вул. Шкільній встановлені нові світодіодні фонарі, у планах міської ради подібними оснастити вул. Зелену.

 5. Хто займається обслуговуванням світтєзвалища у с.Здовбиця, і яким є порядок вивезення туди сміття?

 Сміттєзвалище перебуває на балансі міської ради, а підприємство лише оплачує за 1куб. утилізації.

6.Майданчики для збору сміття ламаються, контейнери діряві й страшні, чи є якісь думки щодо цієї проблеми?

Контейнерні майданчики перебувають на балансі КП «Здолбунівське», за кошти міської ради було придбано близько 30 контейнерів.

Традиційне побажання в кінці розмови пролунало з вуст керівника комунального підприємства (по суті, а не за формою власності): Хто ще не уклав-укладіть договори на вивезення сміття, хто має заборгованості-оплатіть її. Давайте разом жити й працювати в чистому Здолбунові!

Ігор Яремович

У кого із споживачів послуг ТОВ КП є якісь відгуки, коментарі, думки – їх можна залишити у розділі “Коментарі”, щоб керівник підприємства змогла їх побачити й врахувати в своїй роботі.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети