Льодовиковий період. Двічі директор. Розслідування ч.3

Доки люди падають, машини заносить, комунальники ніби працюють – наші суспільні кореспонденти  ведуть своє розслідування. 28 січня. Як нам порадили, так ми і зробили… Прийти в понеділок? Ну гаразд. Ми знову завітали до директора КП “Здолбунівське”. Мене вже вдруге бентежить одне й те саме питання, куда я потрапив? На вхідних дверях пише одне: «Товариство з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств» (символічна назва :)), під час розмови з’ясувалось інше: ми спілкувалися з директором і того, й іншого підприємства. Як під час минулої зустрічі, так і сьогодні на диктофон Сергій Володимирович відмовився говорити, – гаразд, в нас пам’ять досить не погана. Оцінка доріг та тротуарів залишилась майже незмінна, з попередньої зустрічі вона змінилась з трійки на оцінку «три з мінусом», пояснивши, що погодні умови не дозволяють, щоб було краще. Нам стало відомо, що на балансі у КП “Здолбунівське” техніки майже немає, лише один екскаватор, який на даний момент ремонтується, та міська рада виділила ще, тому змушені користуватися послугами інших підприємств: «РайДУ», «АвтошляхБуд», «АвтоЛенд», ПП Панчук, а також (що найцікавіше) «ТОВ КП», де Потапчук С.В. є теж директором.

Нам повідомили, що дороги починають прибиратися з 6-ої години ранку. Підтвердили нам і те, що КП «Здолбунівське» відповідає за експлуатацію і ремонт доріг та тротуарів.
На весь Здолбунів є лише 16 прибиральників, а, як пан Потапчук нас запевнив, на місто з таким масштабом потрібно 26-27 прибиральників. Вони і відповідають за наші чудові тротуари, на яких так «безпечно» ходити. Після виходу інформації щодо ковзанки в районі автовокзалу помітно, що люди працювали інтенсивніше, сьогодні, вранці, 28.01.2013, тротуари на вул.Мазепи були посипані, і ходити там стало трішки безпечніше.
Також головною причиною неналежного прибирання доріг та тротуарів є КОШТИ, а точніше їх відсутність. Запитали, хто має виділяти кошти, але не виділяє?  Міська рада гроші виділяє, запевнив Сергій Володимирович, але казначейство  їх не перераховує. На папері все затверджено, а реально нічого немає. Звісно, не була б це Україна.

Для належного прибирання, за словами двічі директора, потрібно:

– 1.5 тонни палива
– 200 кубів піску
– 18 тонн солі
+ ДОСТАВКА
Зважимо:
1.5 * 10 = 15000грн
200 * 50 = 10000грн ( разом з доставкою)
На жаль, ціну солі я не дізнався.
Тобто лише на паливо та пісок нам потрібно 25тис.грн.

Ось така арифметика. А тепер висновки з нашого невеличкого розслідування. Вони, можливо, не були очевидними під час самого тексту, але вони є:

  1. Керівник КОМУНАЛЬНОГО підприємства Потапчук С.В є одночасно генеральним директором приватної структури ТОВ «Комунальних підприємств»

1 фірма директора. Товариство з обмеженою відповідальністю Комунальних підприємств знаходиться за адресою: м. Здолбунів вул. 8-го Березня, 37. Генеральний директор Потапчук Сергій Володимирович

Предметом діяльності підприємства є:
виробнича діяльність по наданню комунальних послуг (санітарна очистка (вивіз нечистот та твердопобутових відходів), благоустрій, освітлення міста та ритуальні послуги );
виконання будівельних та ремонтних робіт доріг.

2 фірма КП «Здолбунівське», м.Здолбунів, вул.Приходька,1, тел.2-25-15, керівник Потапчук  Сергій Володимирович, підприємство створене на підставі рішення Здолбунівської міської ради від 05.10.2011 року №284, керівник призначений на контрактній основі.

У своїй розмові Сергій Володимирович пояснював, що так вирішили депутати. Так, та не так. Депутати вирішили створити комунальне підприємство, а от кого туди призначати керівником вирішував особисто міський голова, який і уклав з директором контракт. Якщо міський голова не зрадив своїм принципам призначати усім керівникам однакову заробітну плату, то це 4-6 тис.грн тільки ставки. Плюс, як мінімум, бухгалтер. Помножте на 12 – дізнаєтесь річні затрати на створення підприємства без засобів для виконання своїх функцій. Головною функцією якого стає роздача субпідрядів на утримання доріг і тротуарів та іншої статутної діяльності, яку без коштів і майна не здатне виконувати комунальне підприємство. На фото внизу те рішення, відповідно до якого і створене КП. Зверніть увагу на невідповідності одного і того ж рішення, яке опубліковане на офіційному сайті міської ради з даними надісланого нам цього ж рішення і даними самого статуту підприємства.

 | 

1. Створити Комунальне підприємство Здолбунівської міської ради «Здолбунівське».

2. Затвердити Статут Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівське» із статутним фондом одна тисяча гривень.
3. Міському голові Ольшевському І.О. призначити керівника на контрактній основі до 01.11.2011 року.
……..

Р І Ш Е Н Н Я (варіант, надісланий у відповідь на наш запит. Рішення мають здатність змінюватись в часі??)

Від  05 жовтня   2011 року                                                                           №284

Про створення Комунального підприємства

 Здолбунівської міської ради «Здолбунівське»

            Керуючись ст.ст.25,26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 57,58, 59, 78 Господарського кодексу України міська рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Створити Комунальне підприємство  Здолбунівської міської ради «Здолбунівське».

2. Затвердити Статут Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівське»  із статутним фондом  2136 гривень.

3. Міському голові  Ольшевському І.О. призначити керівника на контрактній основі  до 01.11.2011 року.

4. Керівнику  Комунального підприємства   Здолбунівської міської ради «Здолбунівське»  протягом 15-ти днів після призначення зареєструвати  підприємство згідно чинного законодавства.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську  комісію з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування   (голова Максимчук В.В.).

Міський голова                                                                            І.О.Ольшевський

МАЙНО ТА ФІНАНСОВІ  РЕСУРСИ ПІДПРИЄМСТВА (витяг із Статуту)

            4.1. Статутний фонд Підприємства становить 2136 грн. Майно Підприємства  складається  з майна територіальної громади міста Здолбунів   та обігових коштів, а також цінностей.

 

Основними напрямками діяльності Підприємства є (витяг із Статуту):

            2.2.1. Озеленення та квітництво, зовнішнє освітлення, санітарна очистка та  благоустрій міста, обслуговування кладовищ міста, знешкодження  бродячих тварин, зріз аварійних дерев, обслуговування  сміттєзвалища, тощо.

            2.2.2. Утримання  та ремонт  міських доріг, мостів, забезпечення  належної експлуатації об’єктів комунального призначення, їх поточний та капітальний  ремонти.

            2.2.3. Будівельно-монтажні, ремонтні  та пусконалагоджувальні роботи, будівництво доріг, аеродромів та улаштування  поверхні спортивних споруд.

Як бачимо, КП “Здолбунівське” директора Потапчука С.В. зареєстроване за адресою, де знаходиться і міська рада, проте наші кореспонденти знайшли Сергія Володимировича у своєму звичному кабінеті ТОВ «КП» на 8 Березня, 37. Зручно, напевне, в одному сейфі мати 2 печатки. Лівою рукою замовляти послуги, а правою їх виконувати. Заробляючи на одній і тій же роботі у двох місцях!!! Ціноутворення таких «дешевих» послуг через «прокладку» нас зацікавило, і ми продовжимо розповідати про це у наступних публікаціях.

2. Комунальники оцінюють стан тротуарів, а отже своєї роботи на «3-» , мабуть, об’єктивно, але чи задовольняє жителів міста просто така констатація факту?

3. Непроплати через Держказначейство. Надумана проблема. Тобто вона є, але всі тільки кивають головою в сторону цієї проблеми. Приженіть трактори і сміттєвози під казначейство, наклейте фотографії чи біг-борди по місту керівника казначейства з підписом: «через цю людину не чищені тротуари», робіть щось, а не лише ходити і просити проплатити. Це наші міські кошти, і чому хтось, навіть казначейство, дозволяє собі вирішувати перераховувати їх чи ні? Якщо справді справа в ньому, а не у відсутності коштів взагалі.


4.Для чого створювали КП «Здолбунівське»?      

Розслідування ведуть Ігор Яремович, Влад Нагорний, Борис Холодний, Микола Мокрик

Фоторепортаж огляду підприємства (в), яке очолює Потапчук С.В. Де міське, де приватне, розбирайтесь самі.* Заглавне фото взяте із соціальних мереж.

      

 

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети