Квітневі можливості для отримання грантів, подорожей, навчання

Пропонуємо короткий дайджест можливостей для розвитку і вдосконалення. Вибирайте за коротким змістом, а деталі – за лінками.

Освіта та наука

СТИПЕНДІЇ ФУЛБРАЙТА ДЛЯ СТУДЕНТІВ. Fulbright Graduate Student Program – прграма, яка надає стипендії на навчання в американських університетах для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Документи приймають до 16 травня 2013 року. Безкоштовні вебінари/семінари для аплікантів програми Фулбрайта відбудуться 17 та 26 квітня.

БАКАЛАВРАТ З IНФОРМАТИКИ У МАКЕДОНІЇ. Оголошено конкурс стипендій на навчання в Університеті інформатики та інформаційних технологій ім. Апостола Павла (Македонія). На здобуття стипендії можуть претендувати успішні студенти віком до 22 років, які хотіли б здобути ступінь бакалавра за однією із запропонованих університетом програм. Мова навчання – англійська. Заявки приймаються до 1 червня 2013 року.

ПРОГРАМА «ВСЕСВІТНІ СТУДІЇ». Фонд Віктора Пінчука приймає заявки на здобуття грантів за програмою «Всесвітні студії». Гранти надаються талановитим українцям віком до 35 років на навчання на магістерських програмах найкращих університетів світу в таких галузях, як сільське господарство, навколишнє середовище та екологія, право, державне управління. Прийом документів триває до 15 травня 2013 року.

ГРАНТ ДЛЯ ЖІНОК ВІД GOOGLE. Google пропонує програму грантів для жінок, які займаються дослідженнями у галузі комп’ютерних технологій. Переможниці зможуть безкоштовно зареєструватись на одну з конференцій у країнах Європи, Близького Сходу й Африки, а також отримають 1000 євро на транспортні витрати. Дедлайн подачі заявок залежить від обраної конференції (від 16 квітня до 1 серпня 2013 року).

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ У СЛОВАЧЧИНІ. Програма стипендій Словаччини розрахована на студентів та аспірантів, які бажають навчатися у словацьких вузах за програмою академічної мобільності, а також викладачів, дослідників та мистецьких діячів, які планують викладати чи проводити дослідження у Словаччині. Тривалість стипендійної програми – від 1 до 12 місяців. Крайній термін подачі заявок – 30 квітня 2013 року.

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ В ІНСТИТУТІ MASDAR. Стипендійна програма IRENA пропонує 20 стипендій на проходження однієї з магістерських програм Інституту наук і технологій MASDAR, розміщеного в арабському місті Абу-Дабі. Стипендія покриває два роки навчання та усі пов’язані з цим витрати. Стипендіати також будуть запрошені до участі у дослідницькому проекті з відновлювальної енергії. Заявки приймаються до 31 травня 2013 року.

СТИПЕНДІЯ БІРМІНГЕМСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ. Університет Бірмінгема (Великобританія) надає стипендії на проходження будь-якої річної магістерської програми. Стипендія у розмірі 10000 фунтів покриває усі витрати на навчання. Кандидат повинен мати диплом бакалавра, а також високі академічні або життєві досягнення. Перед надсиланням заявки на стипендію потрібно подати документи на вступ до університету. Заявки приймаються до 31 травня 2013 року.

СТИПЕНДІЯ КИТАЙСЬКОГО УРЯДУ. Стипендія китайського уряду дає можливість іноземним студентам здобути ступінь бакалавра, магістра чи доктора наук у будь-якому університеті Китаю. Для участі у конкурсі потрібно обрати університет та програму, підготувати навчальний або дослідницький план, рекомендаційні листи та академічні транскрипти, а також заповнити онлайн-заявку до 30 квітня.

Мистецтво та література

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ПИСЬМЕННИКІВ. З квітня 2013 року у рамках програми грантів і3 фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» започатковано додатковий напрям – стипендії для письменників. Програма має на меті розвиток української літератури шляхом створення умов для написання художніх та публіцистичних творів для письменників, які мають значні літературні здобутки і/або значний творчий потенціал. Заявки приймаються на постійній основі, найближчий дедлайн – 15 травня.

МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ В ІТАЛІЇ. Фонд Рокфеллера запрошує митців, літераторів, кінематографістів та інших творчих діячів до участі у резиденції Центру Белладжо (Північна Італія). Програма підтримує інноваційні проекти, пов’язані з глобальними соціальними проблемами, такими як екологія, охорона здоров’я та економічний розвиток. Тривалість програми – 2-4 тижні. Для участі потрібно подати пропозицію творчого проекту, рекомендаційні листи та приклади своїх робіт до 1 травня 2013 року.

ГРАНТ ФОНДУ ЕЛІЗАБЕТ ҐРІНШИЛДС. Фонд Елізабет Ґріншилдс надає гранти молодим художникам, які займаються живописом, гравюрою або скульптурою. Сума гранту – 15 000 канадських доларів. Ці гроші можуть бути використані на будь-які цілі, пов’язані з мистецтвом – наприклад, на творчий проект або навчальну програму. Заявки приймаються протягом усього року.

РЕЗИДЕНЦІЯ ДЛЯ ПИСЬМЕННИКІВ. Письменники з Центральної та Східної Європи віком до 35 років можуть позмагатися за право участі у резиденції в будь-якій із країн Центральноєвропейської ініціативи на власний вибір. Резиденція триває 3 місяці і забезпечується грантом на суму 5000€. Окрім того, переможця буде запрошено на Міжнародний літературний фестиваль у Вілениці (Словенія), що відбудеться у вересні 2013 року. Заявки на участь приймаються до 1 травня 2013 року.

Журналістика

СТИПЕНДІЯ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ. Міжнародна ініціатива з журналістських розслідувань ім. Деніела Перла запрошує журналістів віком від 22 до 38 років подавати пропозиції англомовних розслідувальних проектів на тему сучасного вияву антисемітизму та інших глибоко вкорінених упереджень. Переможець одержить стипендію $5000 та підтримку ментора для здійснення свого розслідування. Пропозиції приймаються до 10 травня 2013 року.

СТАЖУВАННЯ З ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ. Інститут розвитку регіональної преси запрошує журналістів усіх видів ЗМІ України взяти участь у конкурсі стипендій на стажування в одному з центрів журналістських розслідувань. Стажування триватиме 1-2 тижні. Стипендія покриває витрати на проїзд та проживання, а також добові на час стажування. Щоб подати заявку, слід заповнити онлайн-форму та подати 2 рекомендаційні листи і 3 зразки власних розслідувань до 30 квітня 2013 року.

ЖУРНАЛІСТИКА В ЦИФРОВОМУ СВІТІ. Міжнародна академія журналістики запрошує незалежних та штатних журналістів на програму стипендій «Журналістика в цифровому світі». Програма складається з 10-місячного курсу, що починається 31 серпня 2013 року. Навчання проходитиме у містах Німеччини та в онлайн-режимі. Робоча мова – англійська. Стипендія оплачує навчання, дорогу, проживання та харчування. Документи приймаються до 3 травня.

КОНКУРС «РЕПОРТЕРИ НАДІЇ В УКРАЇНІ». Триває всеукраїнський конкурс «Репортери надії в Україні» на найкращу статтю, репортаж або програму, яка є «інформацією-носієм рішень», тобто не лише представляє важливі проблеми сучасного суспільства, а й показує шляхи їх вирішення. Визначення найкращих робіт відбуватиметься у чотирьох номінаціях: «Суспільство», «Економіка», «Культура», «Релігія». Прийом матеріалів триває до 7 червня 2013 року.

КОНКУРС «СВІТ, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ…». Школа журналістики Українського католицького університету оголошує студентський конкурс журналістських матеріалів і наукових проектів «Світ, що ЗМІнюється…». Автори найкращих робіт отримають цінні призи, а також запрошення до вступу на одну із магістерських програм Школи журналістики УКУ (з журналістики абомедіакомунікацій) та стипендійні сертифікати. Роботи приймаються до 25 квітня 2013 року.

СТУДЕНТСЬКИЙ КОНКУРС ДИЗАЙНУ POST IT AWARDS. Дизайнерський конкурс Post It Awards цього року запрошує студентів поміркувати над темою «Ребрендинг освіти». Роботи приймаються за трьома напрямами: плакат, брендинг (логотип та графічний стиль свого ВНЗ чи факультету) та моушн-дизайн (рекламний ролик свого ВНЗ чи факультету). Головний приз – навчання на літньому курсі дизайнерського коледжу у Лондоні. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 30 квітня 2013 року.

Он-лайн освіта

ОНЛАЙН-КУРСИ COURSERA. На освітній платформі Coursera у квітні можна буде прослухати такі онлайн-курси: «Соціальні та економічні мережі»«Демократичний розвиток» та«Спеціальна теорія відносності» від Стенфордського університету; «Вступ до гри на гітарі» та «Вступ до імпровізації» від Музичного коледжу Берклі; «Принципи мікроекономіки» та «Дизайн» від Університету Пенсильванії та багато інших.

UNIVERSITY OF THE PEOPLE. University of the People – некомерційна освітня організація, що надає безкоштовну академічну онлайн-освіту. Університет пропонує ступені молодшого спеціаліста (2 роки) та бакалавра (4 роки) з комп’ютерної науки або бізнес-адміністрації. Студенти оплачують лише одноразовий реєстраційний внесок ($50) та кінцевий іспит ($100). Щоб стати студентом, потрібно мати сертифікат про середню освіту та володіти англійською мовою. Дедлайн подачі заявок – 9 травня 2013 року.

ОНЛАЙН-КУРСИ З ЖУРНАЛІСТИКИ. Медіа-академія TOL пропонує безкоштовні онлайн-курси з інтернет-журналістики: «Написання статей для інтернет-аудиторії», «Соціальні мережі та аудиторія», «Мобільна журналістика». Робоча мова – російська.

Соціум

ПРОГРАМА ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ У ШВЕЦІЇ. Міжнародна тренінгова програма «Місцева демократія з урахуванням гендерних факторів» має на меті сприяти реформам у ряді країн, серед яких є Україна. Програма розрахована на державних управлінців та представників громадських організацій, робота яких пов’язана з питаннями місцевої демократії, децентралізації та належного управління з акцентом на гендерну рівність. Тренінг відбудеться у Швеції у листопаді 2013 року. Заявки приймаються до 30 квітня. Разом із заявкою потрібно подати опис проекту соціальних змін, пов’язаного з темою тренінгу.

 ПРОГРАМА ДЛЯ ЖІНОК-ПОЛІТИКІВ. Міжнародна тренінгова програма «Зміцнення потенціалу жінок у політиці» розрахована на жінок-політиків, які є представницями місцевої влади. Учасниці матимуть змогу пройти навчальну програму (в тому числі у Швеції) та попрацювати над власними проектами соціальних змін. Заявки на участь приймаються до 30 квітня 2013 року.

ЛІТНЯ ШКОЛА З ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ В АВСТРІЇ. 12-27 серпня 2013 року в австрійському місті Альпбах відбудеться літня школа на тему євроінтеграції. Стипендію на участь у школі можуть отримати студенти старших курсів та випускники віком до 30 років, особливо у галузі права, економіки, соціальних чи політичних наук. Документи приймаються до 2 травня 2013 року.

ЛІТНЯ ШКОЛА НА ТЕМУ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ. Організація Transparency International влаштовує літню школу, присвячену боротьбі з корупцією. Школа відбудеться у Вільнюсі (Литва) 8-14 липня 2013 року. Учасники дізнаються про причини корупції та практичні шляхи побудови прозорішого суспільства. Школа надає обмежену кількість стипендій. Дедлайн подачі документів – 1 травня. ДжерелоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети