Квасилівські тарифи зашкалюють

Рішення про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення на одному з останніх своїх засідань прийняв виконавчий комітет Квасилівської селищної ради на чолі з селищним головою Дмитром Кретом. Вступили в дію нові тарифи з 1 червня. Відтак мешканці житлових будинків Квасилова платитимуть відтепер від 1,36 (вул.1 Травня,1) до 1,80 гривні за квадратний метр (вул.Молодіжна).
– Формуючи ціну, ми орієнтувалися на зростання фактичної собівартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (збільшилася мінімальна зарплата, зросла ціна на електроенергію, подорожчали паливно-мастильні матеріали тощо). Таким чином, єдиним прийнятним на цей час шляхом недопущення аварійного, техногенно-небезпечного та антисанітарного стану будинків та прибудинкових територій є прийняття нових тарифів на послуги з їх утримання, що в подальшому дозволить отримати планові прибутки та в повному обсязі, якісно, вчасно та без значних затримок надавати споживачам затверджені послуги, а в майбутньому дозволить знаходити ресурси на розробку та затвердження нових, суспільно потрібних послуг. Згідно з постановою КМУ, планові тарифи формувалися окремо для кожного будинку, – наголошує начальник комунального підприємства «Житловик-1» Ніна Волошина.
Мешканці Квасилова почали бити на сполох. Адже для кожної сім’ї – це додаткові витрати. Крім того, селищем почали ширитися чутки, що збільшення тарифу потрібно лише для того, аби збагатити працівників комунального підприємства «Житловик-1».
На думку депутата Квасилівської селищної ради Павла Дутко (це неточність, бо насправді пан Павло є громадсько-політичним активістом, але не депутатом-прим.ЗС), жодних підстав для збільшення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у влади селища не було: «Рішення прийняте в закритому режимі, без жодних публічних дискусій та обговорень напередодні, після чого влада та комунальники за кілька наступних місяців не зробили навіть жодної спроби надати мешканцям селища бодай якесь обґрунтування власних дій, хоча й мають достатньо інформаційних ресурсів для цього. Було б логічним, якби влада Квасилова перед тим, як ухвалити настільки важливе для більшості мешканців селища рішення про підвищення тарифів, організувала б проведення громадських слухань з даного питання. Між тим, про жодні громадські слухання нічого не чули не лише прості мешканці Квасилова, але й депутати селищної ради. Обговорення питання під час громадських слухань допомогло б квасилівчанам краще зрозуміти, за які конкретно послуги вони платять комунальному підприємству, що їх обслуговує, та відмовитися від тих послуг, якість надання яких людей не влаштовує».
За словами Володимира Маркова, який має квартиру в одній з п’ятиповерхівок Квасилова, єдиним поясненням збільшення тарифів є бажання начальника комунального підприємства підвищити зарплату своїм працівникам за рахунок платників квартплати: «Саме так вона мені сказала, коли я звернувся в комунальне підприємство з вимогою пояснити причину збільшення тарифів. Але хіба це пояснення? Ще зовсім нещодавно Прем’єр-міністр України запевняв, що ніде в нашій державі тарифи на житлово-комунальні послуги збільшуватися не будуть. Незважаючи на це, в Квасилові вони підвищилися. Для мене, враховуючи нові тарифи, квартплата збільшилася на 14 гривень, у той час як пенсія – лише на 3 гривні. Як за таких умов мають виживати пенсіонери-інваліди, яких в нашому селищі чимало? Зазначу, що за 30 років, впродовж яких я мешкаю у своїй квартирі, до нас жодного разу не прийшов навіть слюсар з комунального підприємства. Та й ті ж таки труби люди з мого під’їзду теж купують за власні кошти, не чекаючи допомоги комунальників».
Однак селищний голова Квасилова Дмитро Крет відстоює зовсім іншу позицію. Він наголошує, що підняття тарифів є економічно обґрунтованим, а мешканців Квасилова завчасно повідомляли про такі зміни: «Розмір тарифу підняли на 11 відсотків. Ця ціна є економічно обґрунтованою. Щоб розвинути житлово-комунальне господарство в нашій країні було обрано два напрямки. Перший – створення ОСББ, а другий – виведення ЖКП з комунальної власності в колективну. Квасилівська селищна рада вирішила діяти другим шляхом. Саме тому, щоб підприємство стало самоокупним, нам необхідно збільшувати тариф. Крім того, щоб підприємство «Житловик-1» не збанкротувало, селищна рада надала йому право виконувати різного напрямку будівельні роботи. Таким чином ми не витратили на «Житловик-1» із селищного бюджету жодної копійки. Що ж стосується того, що люди не були повідомлені про збільшення тарифу, то ця інформація не відповідає дійсності. Ще за місяць до проведення виконавчого комітету, на якому і було затверджено розмір тарифу, ми опублікували статтю у районній газеті стосовно цієї теми. Крім того, у всіх будинках були розвішені оголошення про підвищення тарифів. До нас зверталися громадяни, і ми всім пояснювали, чому необхідні такі зміни».
Що ж стосується закидів стосовно того, що не було проведення громадських обговорень, то селищний голова однозначно зазначає, що така процедура не передбачена законодавством.
Нагадаємо, що востаннє вартість тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в Квасилові збільшували два роки тому – 1 травня 2011 року. З тих пір тарифи зросли від 16 до 30 копійок за кожен квадратний метр житлової площі в залежності від будинку.
Послуги з утримання житла (квартирна плата) в Україні.
Найвищі тарифи, встановлені за 1 квадратний метр загальної площі (квітень 2013 року):
– 7-9-поверхові будинки: у Вінницькій області (1,47-3,73 грн), Черкаській області ( 1,537-2,947 грн), місті Києві (3,18 грн);
– 5-поверхові: у Вінницькій (0,53-3,58 грн), Черкаській областях (0,215-2,92 грн), місті Києві (2,9 грн);
– 1-поверхові: у Запорізькій (0,07-10,79 грн), Київській областях (2,91 грн), АР Крим (1,11 грн).
Найнижчі тарифи (квітень 2013 року):
– 7-9-поверхові будинки: у Хмельницькій (0,84 грн), Полтавській (0,886 грн) та Харківській областях (0,981 грн);
– 5-поверхові: у Полтавській (0,531 грн), Івано-Франківській (0,76 грн), Хмельницькій областях (0,84 грн);
– 1-поверхові: у Івано-Франківській (0,52 грн), Черкаській (0,073-0,852 грн) та Сумській областях (0,277 грн).
Юлія Голик , http://takeinfo.net/news/view/8509#.Uf-Ggp8HjPw.facebook
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.