Квасилівська фабрика бастує

фабрика квасилівСьогодні ще до 9-ї ранку близько 300 працівників ТОВ “Морган Феніче”, що у селищі Квасилів біля Рівного, пікетували будівлю Рівненської обласної податкової адміністрації з вимогою повернути 40 млн. гривень заборгованого підприємству податку на додану вартість. На фабриці, яка випускає м’які меблі, працює близько 600 людей. Вони занепокоєні тим, що інвестор збирається перенести підприємство в іншу країну.

Меблеву фабрику “Морган Феніче” відкрило у Квасилові на площах “Рівнесільмашу” у червні 2012 року подружжя громадян США МакМахон, які є власниками 96% акцій колишнього гіганта сільськогосподарського машинобудування. Вони інвестували у цей проект близько 10,5 мільйона євро – повідомляє PRESS – центр.

– У час коли і так доживаємо до кінця місяця і гнемося за тими зарплатами, нам навіть не можуть їх видати по вині України. За що годувати дітей? Платити за комунальне? Ми ж не на сході, ми ж за рідну землю трудимось, а мусимо жувати сухарі, -каже один з бастувальників – повідомляє Ольга Ферар.

За інформацією самим учасників з ними разом були присутні і керівництво фабрики. До них вийшов начальник податкової і сказав, що місцева ДФС зробила все від них залежне. Тепер треба лише їхати у Київ. Пікетувальники погодились зачекати вирішення конфлікту до кінця місяця.

Коментар начальника Рівненської обласної ДФС Дмитра Зайцева (на своїй сторінці у ФБ):фабрика протест

По гарячих слідах стосовно сьогоднішньої зустрічі з працівниками підприємства “Морган Феніче”

Рішення про повернення ПДВ у сумі більше 100.000 грн ухвалюється у Києві. Особисто я зробив усе можливе для того, щоб вирішити цю конкретну проблему цього конкретного платника податків (направив декілька листів, персонально звертався щодо цього питання до голови).

Також я неодноразово зустрічався із інвесторами-власниками підприємства (минулого тижня обговорювали питання) та із його безпосередніми керівниками – останній раз вчора до пізнього вечора (десь до 22:30 намагалися порозумітися).

Наразі мої можливості вичерпані. Ми з моїми колегами зі свого боку в межах наших компетенцій зробили все можливе, щоб процес не затягувався, зокрема швидко перевірили та підтвердили суму на відшкодування.

Власне сьогодні керівник підприємства публічно визнав, що претензій до податківців Рівненщини немає.

До речі, за результатами цього року “Морган Феніче” на другому місці по одержанню відшкодувань ПДВ серед підприємств, яким відшкодовувалося цього року. А по балансу на кінець 2013 року вони навіть одержали на пару мільйонів більше, ніж сплатили.

Між іншим, моя особиста думка, як людини, яка була у бізнесі, працівникам треба не тільки ставити питання про повернення ПДВ, а також задавати питання і до власного менеджменту з приводу того, чому немає обігових коштів, чому керівники розраховують тільки на повернення ПДВ, а не шукають інших шляхів, щоб видати людям зарплату, чи в повному обязі контрагенти розрахувалися за відвантажену продукцію та інші.

Прикро, що в усій цій ситуації з “Морган Феніче” працівники стали заручниками ситуації. Сьогодні з колегами скличемо нараду, щоб іще раз подумати, що можемо зробити для людей.

пікет біля ДПІ

Як розповів комерційний директор ТОВ «Морган Феніче» Роман Кондратов, затримки з поверненням ПДВ існували і раніше, але зараз вони досягли критичної межі:

– Ми прекрасно розуміємо, що у державі складний економічний стан. Але існує проблема, і якщо її не вирішити – уже завтра 600 сімей працівників нашого підприємства можуть залишитися на вулиці. Зрозуміло, що подібна проблема може вирішитися лише на рівні Києва, але мовчати і терпіти більше не можемо. ТОВ «Морган Феніче» працює переважно на експорт, тож питання повернення ПДВ для нас є дуже важливим. Україна для інвесторів в нинішній час є вкрай непередбачуваною країною, і необхідно зробити усе, щоб зберегти меблеву фабрику в Квасилові.

За словами учасника пікету, голови громадської організації «Новий Квасилів» Павла Дутка, проблема неповернення ПДВ створює багато клопотів не лише працівникам ТОВ «Морган Феніче», але й усім мешканцям Квасилова:

– Від того, що меблева фабрика не отримує вчасно від держави податок на додану вартість – страждають всі. Не отримуючи ПДВ, керівництво ТОВ «Морган Феніче» так само зволікає зі сплатою податків у бюджет Квасилова. Як наслідок, селище може втратити сотні тисяч гривень, які можна було витратити на ремонт доріг, під’їздів, дахів багатоповерхових будинків та здійснення інших робіт з благоустрою Квасилова.

Працівники ТОВ «Морган Феніче» сподіваються, що проблему з поверненням ПДВ вже незабаром вдасться вирішити. У іншому разі люди погрожують більш радикальними діями, такими, як перекриття автомобільної траси Київ-Чоп, що проходить поблизу Квасилова.

Нагадаємо, що ТОВ «Морган Феніче» діє у Квасилові з 2012 року. Наразі на ньому працює близько 600 чоловік. Переважна більшість продукції підприємства йде на експорт у Росію та країни Європи.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети