Квасилівчани воюють за тепло і світло

20 лютого мешканці селища Квасилів, що на Рівненщині, пікетували ПАТ «Рівнесільмаш». Збори громадян зумовила ситуація в енергогосподарстві селища. Люди обурені тим, що аварійний стан електромереж ігнорується місцевою владою. Цими днями на території місцевої громади перебувають власники підприємства, зокрема голова Наглядової ради, громадянка США Лорейн МакМахон. Енергогосподарство ж селища знаходиться у власності ПАТ «Рівнесільмаш».Підприємство отримує прибутки, а модернізовувати господарство не збирається. Тому мешканці вирішили звернутись із заявою напряму до власників.

В ході проведення заходу було прийнято звернення до пані МакМахон, в якому люди просять звернути увагу на їхню проблему, яка пов’язана із господарюванням підприємства. Організаційну підтримку заходу надав депутат Рівненської районної ради, керівник проекту «Оптимізація системи теплопостачання в Рівненському районі» Дмитро Сільман, котрий зазначив, що «мешканцям байдуже, яке підприємство утримує те чи інше господарство, хто надає послугу, їм важлива якість тої послуги та її вартість. Люди повинні мати право вибору, яким постачанням тепла користуватись – централізованим чи автономним, на газу чи на електриці. Але для відповідного проектування необхідно мати вихідні дані. Наразі вихідними даними є зношені електричні мережі в селищі. Тому ці проблеми необхідно поєднувати та вирішувати комплексно. Ті, від кого залежить можливість вирішення даного питання, сьогодні зробили все, аби іноземний власник з нами не зустрівся. Незважаючи на вчасне повідомлення пану Роману Басарабу, голові правління ПАТ «Рівнесільмаш», та прохання забезпечити можливість вручити лист адресату, такої можливості в нас не було. Працівники охорони меблевої фабрики, власницею якої є теж пані МакМахон, повідомили, що керівництво зникло в невідомому напрямку. Хоча я маю неперевірені дані, що пані МакМахон в той час перебувала в їдальні на фабриці. Одним словом, власницю від нас заховали. Свій лист – звернення з перекладом англійською мовою – ми вимушені були передати через працівників тієї ж фабрики. А от чи дійде він до адресата – будемо з’ясовувати згодом».

***********
Метою проекту «Оптимізація системи теплопостачання в смт Квасилів Рівненського району», що реалізується за рахунок коштів, одержаних від Міжнародного Фонду «Відродження» і наданих Фундацією імені князів-благодійників Острозьких в рамках конкурсу малих грантів є об’єднання зусиль місцевої громади задля спонукання депутатського корпусу Рівненської районної ради оптимізувати та затвердити на сесії районної ради тарифи на теплопостачання в Рівненському районі, що дозволить мешканцям смт Квасилів заощаджувати кошти протягом опалювального сезону.

Автор : Дмитро Сільман, фото порталу Громадський простір

А от Павло Дутко вважає, що з квасилівчан продовжують знущатися:

– Як тільки мешканці нашого селища провели пікет під стінами “Рівнесільмашу” з вимогою припинити свавілля, пов’язане з постійними відключеннями електроенерії, і передати врешті-решт аварійне електрогосподарство на баланс ПАТ “Рівнеобленерго”, продемонструваши тим самим свою небайдужість і справжню громадянську позицію, як весь Квасилів знову залишився без світла. Електроенергію вимкнули два рази поспіль – спочатку вночі, внаслідок чого в оселях “полетіли” електроприлади, а потім вже і вдень. В той же час директор правління “Рівнесільмашу” Роман Басараб говорить щось типу: “Та знаєм ми без пікетів про проблему, будуть кошти – то одразу її вирішим”. Говорить він це вже багато років, з чого можна зробити висновок, що чекати вирішення цієї проблеми слід ще також дуже довго. Якщо влада і керівництво підприємства не бажає прислухатися до вимог квасилівчан, може, останнім потрібно застосовувати у своїй боротьбі більш радикальні методи?*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети