Квасилівчанам підвищили тарифи на житлово-комунальні послуги

komunalkaСуттєве зростання в ціні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій очікує на тих мешканців Квасилова, що живуть в багатоповерхових квартирних будинках та гуртожитках, уже з 1 червня цього року. Відповідне рішення на одному з останніх своїх засідань прийняв виконавчий комітет Квасилівської селищної ради на чолі з селищним головою Дмитром Кретом.

Відтак за новими тарифами мешканці житлових будинків, що знаходяться за адресою: вулиця Молодіжна, 1, 32, 34, 36, 40, 46, 48, вулиця Рівненська, 1, 2, вулиця Богдана Хмельницького, 1, 1 Травня, 50 щомісяця платитимуть 1,70 гривні за кожен квадратний метр загальної площі.

Іще більше – 1,80 гривні – становитиме ціна тарифів для жителів будинків № 28, 38, 42 та 44 по вулиці Молодіжній.

І, нарешті, квасилівчани, що мешкають за адресою: вулиця 1 Травня, 1 платитимуть за новими тарифами 1,36 гривні, що також більше, ніж було раніше.

Ми звернулись за коментарями, щодо цього рішення виконкому.

poslugiЯк вважає місцевий політик, мешканець Квасилова, Павло Дутко, особливих підстав для збільшення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у влади селища не було. До того ж, за його словами, сама процедура затвердження тарифів аж ніяк не відзначалася прозорістю. «Було б логічним, якби влада Квасилова перед тим як ухвалити настільки важливе для більшості мешканців селища рішення про підвищення тарифів, організувала б проведення громадських слухань з даного питання, під час яких пояснила б громадянам, чим обґрунтовані такі її дії. Між тим, про жодні громадські слухання нічого не чули не лише прості мешканці Квасилова, але й депутати селищної ради. Обговорення питання під час громадських слухань допомогло б квасилівчанам краще зрозуміти, за які конкретно послуги вони платять комунальному підприємству, що їх обслуговує, та відмовитися від тих послуг, якість надання яких людей не влаштовує. Тільки таким чином можна було б вирахувати справедливий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. На жаль, цього ніхто не зробив» – зазначив Павло Дутко.

Натомість, експерт у галузі ЖКГ, Сергій Пінчук з Рівного, вважає, що громадські слухання з цього приводу місцева влада проводити не зобов’язана. Також проекти рішень по тарифах не є регуляторними актами, тому достатньо  опублікувати їх завчасно відповідно до  Закону Про доступ до публічної інформації і все. А там, як вирішить виконком. Це раніше була Постанова КМУ №869 яка розтлумачувала порядок визначення послуг з ініціативи і участі громадян, нині вона докорінно змінена і тепер громадянину має бути лише доведено у будь-який спосіб перелік послуг та їх вартість.

Експерт у галузі місцевого самоуправління, Микола Орлов, зазначив, що законодавство у цій галузі дуже неоднозначне. Дублювання, зміни-це звичне явище. Так Статтю 31 ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” доповнено частиною десятою згідно із Законом N 4434-VI ( 4434-17 ) від 23.02.2012, в якій говориться: 

“10. У разі зміни протягом строку дії цін/тарифів обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від виконавця/виробника, зокрема, збільшення або зменшення податків і зборів, мінімальної заробітної плати, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси, виконавці/виробники проводять коригування встановлених цін/тарифів на житлово-комунальні послуги і подають на затвердження до органу, уповноваженого здійснювати встановлення таких цін/тарифів. При цьому перерахунок цін/тарифів може проводитися шляхом коригування лише тих складових структури цін/тарифів, за якими відбулися цінові зміни в бік збільшення або зменшення. При коригуванні додатково враховується компенсація втрат (або вилучення необґрунтовано отриманих прибутків) від застосування не скоригованої на зміну вартості окремих витрат ціни/тарифу в період до встановлення скоригованих цін/тарифів. Орган, уповноважений здійснювати встановлення цін/тарифів, зобов’язаний прийняти рішення про коригування тарифу не пізніше ніж через 10 днів з дня отримання відповідного подання”.

Як бачимо, мови про громадські слухання в Законі немає, тому раджу мешканцям Квасилова при ухваленні таких рішень  ЗАВЧАСНО  вимагати  проект рішення і за допомогою фахівців з’ясовувати ПРИЧИНИ підвищення тарифів. А то є шанс побачити в них не тільки економічно обгрунтовану, а й безгосподарську частину тарифу.

Нагадаємо, що востаннє вартість тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в Квасилові збільшували два роки тому – 1 травня 2011 року. З тих пір тарифи зросли від 16 до 30 копійок за кожен квадратний метр житлової площі в залежності від будинку.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети