Культура у Здолбунові – звіт міської ради

культураНа сесії Здолбунівської міської ради 18 березня слухалось питання про стан культурно-дозвіллєвої роботи у місті. Була представлена наступна доповідь, озвучена секретарем міськради Валентиною Капітулою.

Культурно-дозвіллєву діяльність на території міста  Здолбунова здійснюють клубні заклади: районний будинок культури, Будинок культури цементників та міський клуб. Окрім того, для  школярів широко доступні  заняття в  дитячій музичній школі, центрі творчості для дітей та юнацтва, станції юних техніків, у великій кількості гуртків та секцій при  загальноосвітніх школах та професійному  ліцеї залізничного транспорту, а також в клубах за місцем  проживання, які фінансуються відділом молоді та спорту райдержадміністрації. Загалом складається враження, що культурно-дозвіллєва діяльність  на території міста  проводиться досить насичено й організовано. Насправді це так і є, але є ряд аспектів, на які ми сьогодні звернемо увагу і які намагались  викласти у проекті рішення.

Перш за все, зони відпочинку. Чому так багато уваги приділяємо цьому питанню? Тому що далеко не всі  наші мешканці достатньо забезпечені  люди і можуть собі дозволити  літній  відпочинок за межами міста. Саме тому намагаємось максимально створити умови для  літнього відпочинку, а саме гідропарк, пляжі міста, які паспортизовані і щороку функціонують. Окрім того, гідропарк активно і ефективно використовується здолбунівчанами впродовж  року: молодь відпочиває, люди різних вікових категорій  проводять оздоровчі процедури, займаються  спортом. На даний час  є проблема в недостатньому освітленні та розширенні  мережі асфальтованих доріжок, які цілком можна використовувати і як велосипедні, особливо, якщо вони  будуть з’єднані з  вулицею Парковою.

Практично не використовується  літній сценічний майданчик, саме тому звертаємось до відділу культури і туризму  та відділу у справах молоді та спорту: планувати і проводити  там  культурно-мистецькі заходи,  дискотеки для молоді та презентації клубів за місцем проживання. Під час проведення великих масових заходів не вистачає напруги  в різних  куточках гідропарку для підключення звукової апаратури та  ігрового обладнання. Тому цю проблему потрібно вирішити.

Другий важливий акцент ставиться на  облаштуванні  площі Героїв Майдану та встановлення на  ній  пам’ятного знаку. Це центр міста, де відбувається багато масових заходів та акцій. Рік тому ми присвоїли назву цій площі, а впродовж цього року плануємо провести реконструкцію.

Не можемо ми стояти осторонь і нашого єдиного комунального закладу в галузі культури – міського клубу. Варто відмітити, що в плані надання  культурно-дозвіллєвих послуг робота покращилась. (ЗВІТ БК тут – прим.ЗС) Відвідують  різні творчі колективи  понад  130 здолбунівчан, біля  70 % з них становлять діти та молодь. Працює  НА ВІА «Любава»,  готує  власний  альбом  рок-гурт «Жнива», беруть участь у заходах різного рівня   зразковий вокальний  ансамбль «Іскринка», танцювальні колективи  «Зорецвіт» та «Зірочки Сходу». У суботу  та неділю  понад 60 дітей  та дорослих активно  відвідують клуб вихідного дня  «Майбутнє України». Але керівники  танцювальних колективів працюють на госпрозрахунку, фінансується тільки на 0.25 ставки  концертмейстер. Тому плануємо в цьому році в другому півріччі розглянути можливість  додаткового фінансування керівників колективів. Також планується  провести поточний ремонт в міському клубі.

Окрім того, рекомендуємо  відділу у справах молоді та спорту вивчити  можливість  організації роботи клубу за місцем проживання спортивного спрямування на базі міського клубу.

Звертаємось з пропозицією до відділу освіти організовувати проведення  вечорів  відпочинку для старшокласників  в загальноосвітніх школах міста.

Після заслуханої інформації депутати прийняли наступне рішення:

Р І Ш Е Н Н Я

Від 18 березня 2015 року

1. Інформацію секретаря ради Капітули В.В. «Про стан роботи та завдання по культурно – дозвіллєвому обслуговуванню мешканців міста Здолбунова» взяти до відома.

2. Виконавчому комітету міської ради:
2.1 До 01.10.2015 року заслухати на засіданні виконавчого комітету інформацію про виконання Програми організації та проведення культурно-мистецьких та спортивно-масових заходів в місті Здолбунові на 2015 рік;
2.2 До 01.04.2015 року заслухати звіт завідуючої міським клубом про стан роботи по організації дозвілля мешканців міста;
2.3 Передбачити кошти для:
2.3.1 реконструкції площі Героїв Майдану та встановлення на ній пам’ятного знаку;
2.3.2 продовження благоустрою міського гідропарку ( освітлення, пішохідна доріжка, створення мережі електропостачання, для можливості підключення звукової апаратури та атракціонів різної потужності в кількох місцях одночасно під час проведення культурно-дозвіллєвих заходів);
2.3.3 проведення поточного ремонту в міському клубі;
2.3.4 в II півріччі розглянути можливість збільшення штатних одиниць в міському клубі.
3. Рекомендувати відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації:
– в літній період організовувати проведення культурно-мистецьких заходів в міському гідропарку, в тому числі й дискотек та вечорів відпочинку.
4. Рекомендувати відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Здолбунівської райдержадміністрації:
– впродовж року організовувати презентації клубів за місцем проживання в міському гідропарку з метою залучення більшої кількості підлітків та молоді до своєї діяльності;
– до 01.05.2015 вивчити можливість налагодження роботи клубу за місцем проживання в міському клубі.
5. Рекомендувати відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації систематично організовувати проведення вечорів відпочинку для старшокласників в загальноосвітніх школах міста.
6. Виконавчому апарату Здолбунівської міської ради:
6.1 Сприяти роботі районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді у наданні соціальних послуг найуразливішим верствам населення, шляхом участі в спільних культурно-мистецьких та дозвіллєвих заходах, спрямованих на соціальну адаптацію сімей, дітей та молоді;
6.2. Продовжувати співпрацю з відділами культури і туризму, освіти, у справах молоді та спорту Здолбунівської райдержадміністрації в проведенні фізкультурно-дозвіллєвих заходів у місті з залученням людей різних вікових категорій.
7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, соціального захисту, молодіжної політики та охорони громадського порядку та секретаря ради Капітулу В.В.
8. Про хід виконання даного рішення заслухати в жовтні 2016 року.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети