Культура району отримала рецензію на свою роботу

Голова адміністрації та його зам сьогодні прийняи участь у розширеній зустрічі із представниками закладів культури району. Коментує Сергій Кондрачук, голова Здолбунівскьої РДА:

Сьогодні зустрівся із працівниками культури Здолбунівщини. На зустрічі також був голова обласної профспілки працівників культури Петро Давидюк.
Цій розмові передувала серйозна з моєї сторони підготовка))): за останній тиждень відвідав дискотеки у декількох селах, подивився, чи працюють клуби у вихідні, планував взяти участь у заходах до Дня пам’яті та примирення…

На зустрічі представив усім нещодавно призначеного свого заступника з гуманітаних питань Сергія Гридіна. Сподіваюсь, він вміло та ефективно куруватиме цю галузь.

Сьогодні говорили багато про що:
– про дискотеки. Десь вони проводяться цікаво та креативно (Мізоч, Здовбиця), десь – без людей або з дітьми років 13  і без завклуба на робочому місці, що, відповідно, призводить до розпивання спиртних напоїв прямо на порозі та вікнах закладу.
– про проведення заходів, відзначення основних Державних свят, зокрема, Днів пам’яті та примирення. Тут багато можна говорити. Але основне – суть. Заклад культури – це не місце для отримання з/п декількома хорошими людьми. Має бути робота. Бо якщо клуб проводить 2 заходи в рік, а на його утримання йдуть десятки тисяч, то ефективніше клуб закрити, а в село раз в рік привезти за ці кошти зірку українського масштабу.

Люди не ходять на заходи? А ми їх кличемо? Я не бачив жодної афіші в жодному селі. Зрештою, не проблема роздрукувати маленькі запрошення і перед заходом пройти зо дві вулиці в селі та запросити людей.

– дозвілля. У тих закладах, де є база (тенісні столи, більярд), вони, переважно, не в найкращому стані. Але там є молодь. Як в Новомильську, наприклад.

Минулого року з районного бюджету виділялись відносно не малі кошти на клуби. Це переважно вікна, десь зроблені ремонти, придбана апаратура. Не стоять осторонь окремі сільські ради, сільські голови яких мають і бажання, і бюджет. Вважаю, окрім заходів з енергозбереження, які важливо продовжувати і в цьому році, вкрай необхідно спрямовувати кошти і на спортінвентар та обладнання. Це те, що “заманює” молодь в клуби.

– Вкрай важливо в цьому місяці провести заходи, які ми відзначаємо відносно недавно: Свято Матері та Свято Героїв. Планую особисто побувати у багатьох селах. Бо це ті свята, які повертають нас до своєї історії, це те, що відзначали наші предки ще в 30-их роках минулого століття і що так завзято вбивалося совком.
– Ремонти та реконструкції. В цьому році плануємо завершити ремонти в клубах Новосілок та Нової Мощаниці, провести ремонти в клубах с. Залісся, Білашів, Івачків та ін., реконструювати систему опалення в клубі с. Дермань-1, продовжувати інші енергозберігаючі заходи тощо.
– У цьому році Постановою КМУ передбачена надбавка за вислугу років працівникам культури з загального фонду бюджету. А тому логічно, що профспілка на зустрічі підняла це питання. Домовилися повернутися до нього за результатами піврічного перевиконання бюджету. Я переконаний: ті, хто працюють, об’єднують навколо себе людей, проводять заходи, на які ходять люди – заслуговують отримувати достойну плату за свою роботу.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети