. Куди здолбунівчанину подіти побутове сміття | Здолбунів City

Куди здолбунівчанину подіти побутове сміття

142km_5 (3)На цьому тижні одразу декілька людей звернулись із запитаннями щодо утилізації твердих побутових відходів.

Суть запитань: 1.Чому я повинен укладати угоду на вивіз сміття із ТОВ “Комунальних підприємств”, якщо я стільки сміття не накопичую, а те, що утворюється, утилізую сам? 2.Якщо я не хочу укладати угоду із ТОВ “Комунальних підприємств”, які у мешканця є альтернативи? 3.Чи вправі Здолбунівська міська рада, Здовбицька сільська рада штрафувати за неукладення договорів на вивіз сміття?

Відповідаємо: На сьогодні ситуація з формуванням тарифу на поводження з побутовими відходами виглядає так: місцева рада проводить конкурс на відбір єдиного виконавця послуг з вивезення відходів, який здійснює всі операції з поводження з ними — збирання, зберігання, перевезення, утилізацію, захоронення (одноосібно або із залученням субпідрядників). При цьому рада може визначити як одного виконавця на всій території, так і розбити населений пункт на сектори та визначити окремих виконавців у кожному секторі. І все на конкурсних засадах. Тариф на послуги визначає виконавчий комітет ради, виходячи з обґрунтованих витрат виконавця послуг плюс рентабельність. Норми накопичення твердих побутових відходів затверджуються теж органом місцевого самоврядування згідно з Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів. У Здолбунові норми такі:

                                                                                                      Додаток  до рішення виконкому

від 26.02.2014 № 28

  Н О Р М И

утворення твердих побутових відходів на 2014-2019 роки

 

№ п/п Найменування об’єкту утворення ТВП Одиниця виміру Середньорічна норма утворення ТВП на одну розрахункову одиницю м3
1 Упорядковані будинки 1 мешканець 1,38
2 Неупорядковані індивідуальні будинки 1 мешканець 2,16
3 Лікарні 1 ліжко 1,00
4 Готелі 1 місце 1,00
5 Гуртожитки 1 місце 0,72
6 Дитячі садки, ясла 1 місце 0,38
7 Школи, гімназії, ліцеї 1 учень 0,12
8 ПТУ 1 учень 0,55
9 Театри, кінотеатри 1 місце 0,32
10 Вокзали 1 місце 0,58
11 Друкарня 1 роб. місце 1,16
12 Побутовий комбінат 1 роб. місце 1,16
13 Ресторан 1 місце 2,20
14 Кафе, їдальня 1 місце 0,82
15 Промтоварні магазини 1м2 торг.площ 0,26
16 Продтоварні магазини 1м2 торг.площ 0,50
17 Ринки 1м2 торг.площ 0,40
18 Пляжі 1м2 території 0,04кг с/добова
19 Складські приміщення 1м2 площі 0,06
20 Аптеки 1роб.місце 0,80
21 Адміністративні та громадські установи 1роб.місце 0,35

Норма утворення рідких відходів на 1мешканця в добу 25л.

Норма утворення великогабаритних відходів на 1 мешканця становить 10% від норми утворення побутового сміття.

Тому саме цими нормами і користуються комунальні підприємства для розрахунку суми оплати за сміття. Норма накопичення помножена на тариф. Єдиним, поки що, підприємством, яке надає індивідуальні послуги з вивезення сміття на території м.Здолбунова та с.Здовбиця є ТОВ “Комунальних підприємств”. Тому варіантів укладення угоди є небагато: 1.З вищезазначеним ТОВ 2.З сміттєзвалищем або КП “Здолбунівське”, в оперативному управлінні якого є Здовбицьке сміттєзвалище. Можна комбінувати, якщо ви займаєтесь роздільним збором сміття і здаєте його на офіційні пункти вторсировини, то беріть там чеки!!! Тоді, маючи на руках ці підтверджуючі платіжні документи + договір на вивезення відходів на сміттєзвалище (сюди вивозяться решта відходів, які не увійшли до числа вторсировини), у цьому випадку, на нашу думку, ви не порушуєте правила благоустрою.

Правила благоустрою м.Здолбунів

За порушення цих правил і міська рада, і сільська рада на своїх адмінкомісіях мають право розглядати справи і накладати стягнення. Адже сміття накопичується, і його потрібно вивозити та утилізовувати. І утворюється воно в УСІХ, значить і платити повинні УСІ. А от скільки і кому, то тут хоч і мінімальні, але варіанти є, які ми описали вище.

Щодо самих угод з підприємствами, то ви вправі вносити до них свої пропозиції і шляхом компромісу укладати угоду. Угода має бути рівноправна, де враховуються права і обов’язки обох сторін.

Гроші не пахнуть, або бізнес для обраних

Ви можете поцікавитись складовими тарифу, а не лише його кінцевою сумою. Не забуваймо, що сміття в наші контейнери в т.ч негабаритне, будівельне ніхто, крім самих жителів, не завозить.posadka_zdolbuniv

І стихійні сміттєзвалища – це лакмусовий папірець нашої культури. Ось погляньте, що робиться всередині посадки біля 142 кілометру. А ось це нове сміттєзвалище. Теж біля залізниці на місці колишньої бази. Сюди теж інопланетяни ночами возять свої памперси і пляшки.smitta_142 (3) smitta_142 (2) smitta_142 (1)

Отже, рецепт простий:

1. Вибираємо варіант: самі возимо на сміттєзвалище чи здаємо сміття комерційній фірмі

2. Добре вичитуємо, правимо чи ні, і підписуємо угоду про надання послуг

3. Контролюємо виконання умов договору

В разі якщо вас все-таки оштрафували – пробуйте подавати лист про перегляд, приходьте на виконком чи комісію із підписаним договором чи чеками про оплату вивезення сміття і просіть скасувати штраф.

Якщо спеціалісти відповідних підприємств чи органів влади бажають щось додати – пишіть на ел.пошту або просто у коментарях.

Інший шлях-це складати карту потенційних сміттєзвалищ, куди вночі чи під вечір вивезти і викинути своє сміття?!

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Retd

    Куди подіти сміття? 1.частина.
    Варіант А- вашу оселю періодично: (узгоджено)вранці чи ввечері- краще вранці відвідує працівник сервісно служби-який забирає від ваших дверей сортоване сміття – найбільш реалістично -3 мішки (пластик ,папір ,інше) і платить Вам 50 копійок за мішок .
    Роботи по вивезенню сміття ,в т.ч. сортованого фінансуються міським (сільським) бюджетом або коштом природоохоронних фондів .Громадяни які добровільно вносять в місцевий природохоронний фонд певну суму -отримують право на відповідне зменшення плати за комунальні послуги (на вибір).В рамках виділених коштів Фірма(служба ,оператор) яка виграла конкурс (тендер) проводить контроль та підтримання санітарного стану міста шляхом очищення урн та встановлених громадських контейнерів для сміття загального користування,ліквідовує за дзвінками мешканців стихійні сміттєзвалища.Центр зайнятості ,за заявкою фірми, виділяє щоденно безробітних для проведення громадських робіт по збору дрібного сміття та ліквідації неорганізованих сміттєзвалищ-найкраще в післяпікнікові та післясвяткові дні.Якість зусиль фірми оцінюється два- три рази на місяць представником міської влади та органами держсаннагляду.Оплата послуг проводиться за результатами контролю, шляхом оплати підписаного акту. Фінансові та господарські механізми можна деталізувати конкретизувати доповнювати.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама