Куди здолбунівчанину подіти побутове сміття

142km_5 (3)На цьому тижні одразу декілька людей звернулись із запитаннями щодо утилізації твердих побутових відходів.

Суть запитань: 1.Чому я повинен укладати угоду на вивіз сміття із ТОВ “Комунальних підприємств”, якщо я стільки сміття не накопичую, а те, що утворюється, утилізую сам? 2.Якщо я не хочу укладати угоду із ТОВ “Комунальних підприємств”, які у мешканця є альтернативи? 3.Чи вправі Здолбунівська міська рада, Здовбицька сільська рада штрафувати за неукладення договорів на вивіз сміття?

Відповідаємо: На сьогодні ситуація з формуванням тарифу на поводження з побутовими відходами виглядає так: місцева рада проводить конкурс на відбір єдиного виконавця послуг з вивезення відходів, який здійснює всі операції з поводження з ними — збирання, зберігання, перевезення, утилізацію, захоронення (одноосібно або із залученням субпідрядників). При цьому рада може визначити як одного виконавця на всій території, так і розбити населений пункт на сектори та визначити окремих виконавців у кожному секторі. І все на конкурсних засадах. Тариф на послуги визначає виконавчий комітет ради, виходячи з обґрунтованих витрат виконавця послуг плюс рентабельність. Норми накопичення твердих побутових відходів затверджуються теж органом місцевого самоврядування згідно з Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів. У Здолбунові норми такі:

                                                                                                      Додаток  до рішення виконкому

від 26.02.2014 № 28

  Н О Р М И

утворення твердих побутових відходів на 2014-2019 роки

 

№ п/п Найменування об’єкту утворення ТВП Одиниця виміру Середньорічна норма утворення ТВП на одну розрахункову одиницю м3
1 Упорядковані будинки 1 мешканець 1,38
2 Неупорядковані індивідуальні будинки 1 мешканець 2,16
3 Лікарні 1 ліжко 1,00
4 Готелі 1 місце 1,00
5 Гуртожитки 1 місце 0,72
6 Дитячі садки, ясла 1 місце 0,38
7 Школи, гімназії, ліцеї 1 учень 0,12
8 ПТУ 1 учень 0,55
9 Театри, кінотеатри 1 місце 0,32
10 Вокзали 1 місце 0,58
11 Друкарня 1 роб. місце 1,16
12 Побутовий комбінат 1 роб. місце 1,16
13 Ресторан 1 місце 2,20
14 Кафе, їдальня 1 місце 0,82
15 Промтоварні магазини 1м2 торг.площ 0,26
16 Продтоварні магазини 1м2 торг.площ 0,50
17 Ринки 1м2 торг.площ 0,40
18 Пляжі 1м2 території 0,04кг с/добова
19 Складські приміщення 1м2 площі 0,06
20 Аптеки 1роб.місце 0,80
21 Адміністративні та громадські установи 1роб.місце 0,35

Норма утворення рідких відходів на 1мешканця в добу 25л.

Норма утворення великогабаритних відходів на 1 мешканця становить 10% від норми утворення побутового сміття.

Тому саме цими нормами і користуються комунальні підприємства для розрахунку суми оплати за сміття. Норма накопичення помножена на тариф. Єдиним, поки що, підприємством, яке надає індивідуальні послуги з вивезення сміття на території м.Здолбунова та с.Здовбиця є ТОВ “Комунальних підприємств”. Тому варіантів укладення угоди є небагато: 1.З вищезазначеним ТОВ 2.З сміттєзвалищем або КП “Здолбунівське”, в оперативному управлінні якого є Здовбицьке сміттєзвалище. Можна комбінувати, якщо ви займаєтесь роздільним збором сміття і здаєте його на офіційні пункти вторсировини, то беріть там чеки!!! Тоді, маючи на руках ці підтверджуючі платіжні документи + договір на вивезення відходів на сміттєзвалище (сюди вивозяться решта відходів, які не увійшли до числа вторсировини), у цьому випадку, на нашу думку, ви не порушуєте правила благоустрою.

Правила благоустрою м.Здолбунів

За порушення цих правил і міська рада, і сільська рада на своїх адмінкомісіях мають право розглядати справи і накладати стягнення. Адже сміття накопичується, і його потрібно вивозити та утилізовувати. І утворюється воно в УСІХ, значить і платити повинні УСІ. А от скільки і кому, то тут хоч і мінімальні, але варіанти є, які ми описали вище.

Щодо самих угод з підприємствами, то ви вправі вносити до них свої пропозиції і шляхом компромісу укладати угоду. Угода має бути рівноправна, де враховуються права і обов’язки обох сторін.

Гроші не пахнуть, або бізнес для обраних

Ви можете поцікавитись складовими тарифу, а не лише його кінцевою сумою. Не забуваймо, що сміття в наші контейнери в т.ч негабаритне, будівельне ніхто, крім самих жителів, не завозить.posadka_zdolbuniv

І стихійні сміттєзвалища – це лакмусовий папірець нашої культури. Ось погляньте, що робиться всередині посадки біля 142 кілометру. А ось це нове сміттєзвалище. Теж біля залізниці на місці колишньої бази. Сюди теж інопланетяни ночами возять свої памперси і пляшки.smitta_142 (3) smitta_142 (2) smitta_142 (1)

Отже, рецепт простий:

1. Вибираємо варіант: самі возимо на сміттєзвалище чи здаємо сміття комерційній фірмі

2. Добре вичитуємо, правимо чи ні, і підписуємо угоду про надання послуг

3. Контролюємо виконання умов договору

В разі якщо вас все-таки оштрафували – пробуйте подавати лист про перегляд, приходьте на виконком чи комісію із підписаним договором чи чеками про оплату вивезення сміття і просіть скасувати штраф.

Якщо спеціалісти відповідних підприємств чи органів влади бажають щось додати – пишіть на ел.пошту або просто у коментарях.

Інший шлях-це складати карту потенційних сміттєзвалищ, куди вночі чи під вечір вивезти і викинути своє сміття?!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети