Круглий стіл з питань об’єднання громад відбувся у “Любліні”

круглий стіл у любліні (3)У четвер, 26 лютого, у Рівному в ресторані “Люблін” :) відбулось засідання “круглого столу”, присвяченого ролі органів самоорганізації населення в процесі добровільного об’єднання територіальних громад.  5 лютого цього року Верховна Рада України ухвалила закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. За прогнозом розробників цього документу, “реалізація положень законопроекту дасть змогу: сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій”. Із повним текстом цього закону можна ознайомитися за наступним посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52379

круглий стіл у любліні (1)До дискусії під час “круглого столу”, зокрема, були запрошені і прийняли участь: народний депутат України Олександр Дехтярчук, заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк, заступник голови Здолбунівської райради Ігор Жовтанюк, голова Корецької райради Марія Михальська, директор Інститут аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська, заступник керуючого справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради, керівник секретаріату Богдан Сологуб, а також голови сільських рад, органів самоорганізації населення області. Від громадських аналітичних центрів був запрошений до дискусії керівник ЗЕОНу Микола Орлов.круглий стіл у любліні (2)

Дружня атмосфера, знайомство більшості спікерів між собою одразу налаштувала дискусію на позитивний лад. І хоча озвучувалися зовсім не райдужні місцями тези, проте сама дискусія була професійною, якісною.

По суті теми був виступ нардепа, який і задав тон всьому обговоренню. Представники обласної ради висказали свої очікування і побоювання від реалізації Закону. Чиновники з районів та сільські голови і старости більше торкнулися сьогоднішніх проблем, які є в селах, і шукали відповідей, чи зникнуть ці проблеми після об’єднання громад.

Візуалізовану презентацію на тарілках із печивом :) провів керівник Аналітичного центру Микола Орлов, який пов’язав Закон про добровільні об’єднання із Концепцією адмін.-тер. реформи в Україні, а також висловив свої думки щодо того, навколо яких саме центрів має тривати об’єднання. А саме навколо центрів концентрації людських ресурсів, основних фондів, торгового потенціалу і з врахуванням 15 хвилинної транспортної логістичної втомленості до крайньої точки громади. Він коротко поділився досвідом об’єднання громад у Данії, який вважає найкращим із вивчених. Детальніше про це можна переглянути тут: http://kerivnyk.org.ua/mistseve-samovryaduvannya-varianty-dlya-ukrajiny.html 

Дискусія промайнула швидко. Кожен із неї виніс частинку нової інформації, почув думки інших. Так як здолбунівська делегація поверталася в район спільно, то обговорення теми круглого столу затягнулося. Новопризначений заступник голови райради почув багато цікавих пропозицій, на що звернути особливу увагу на початку своєї роботи і в контексті змін, які намічаються при процесах децентралізації влади в Україні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети