Кожному району по корупціонеру

корупціонерРанкові повідомлення у стрічках новин: Чиновники «Укрзалізниці» і співробітники ТОВ «Смарт менеджер» підозрюються в привласненні державних коштів на загальну суму 21 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

Повідомляється, що «Укрзалізниця» уклала низку договорів з організації висвітлення своєї діяльності в ЗМІ – підготовки аналітичних матеріалів, новин, статей, сюжетів, послуг з дослідження та аналізу медіапростору, проведення тренінгів для персоналу. Фактично ж ці послуги не надавалися, а кошти були відмиті через фіктивні структури. – пишуть СБУшники.

От сиджу і думаю, ці 21 млн – це четверта частина районного бюджету на управління соцзахисту на рік. На всі допомоги, виплати, роботу тих, хто має цьогоріч прийняти, нарахувати близько 10 тисячам домогосподарств субсидії. Управління, яке не має достатньої кількості бланкової продукції, яке ходить і просить швидкозшивачі, бо кількість заявників в 10 разів збільшилась порівняно з потребами минулого року. Зарплата спеціаліста на рівні 1,5 тис.грн. Ролик про нарахування субсидій зробили для управління безкоштовно, роз’яснення про порядок подачі документів всюди куди можна подаємо і просимо розмістити безкоштовно, бо бюджет управління не передбачає такої статті як висвітлення в ЗМІ, а хтось мав на це 21 млн гривень, які успішно розсунув по кишеням. Добре, що зловили…але такі повідомлення щодня. Значить гроші є, тільки не пропорційно до потреб і відповідальності. Як каже фейсбучна мудрість: В колгоспі краще всіх працювала коняка, однак так до кінця життя головою колгоспу і не стала…

У зв’язку із цим є ідея. Коли цих корупціонерів і злодюжок ловлять, а потім випускають то не зрозуміло куди діваються вилучені кошти і виплачені застави. От якби закріпити за кожним районом «підшефних» посадовців. Всіх районного рівня, пропорційно до кількості районів — обласного і державного рівня. Наприклад, Здолбунівський район має закріплених всіх чиновників району, одну двадцяту обласних і одну якусь там тисячну національного рівня.
А далі все просто — громадський контроль та внутрішня дисципліна за діяльність посадовців. Ті ж хто проштрафиться і погорить на черговому мільйоні доларів хабаря, відкату, вкраденої благодійної допомоги, роздерибаненого бюджету- він автоматично вилучається до бюджету того району за яким був «закріплений посадовець» :)
Так відбудеться природній перерозподіл бюджету. Від тих, хто вкрав надлишки до тих, де бракує на найнеобхідніше.

І коли наступний раз люди будуть дивитись новини з сюжетом про чергового хапугу який вкрав гроші вкладників банку, іуд у пагонах і мантіях, залізничних псевдомедійників то вже не скреготатимуть зубами і лихословити у серцях, а гортатимуть списки і дивитись якому «підшефному» району перепаде новий реанімобіль чи ремонт дороги.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети