Контроль за сплатою акцизу посилюється

власюкЗ 1 липня 2015 р. законодавець прирівняв пиво до алкогольних напоїв. Про це йдеться в Законі України № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи”.

Зважаючи на ці зміни в законодавстві, з 1 липня ц. р. суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю пивом, зобов’язані отримати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями. Декларація акцизного податку подається до територіальних підрозділів Державної фіскальної служби за місцем здійснення торговельної діяльності. При цьому акцизний податок сплачується в розмірі 5% від суми реалізованих підакцизних товарів та спрямовується до бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів.

Саме ставлячи за мету збільшення надходжень до місцевих бюджетів Здолбунівського району, на підставі розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 02.06.2015 № 281 головою Здолбунівської райдержадміністрації видано розпорядження від 08.06.2015 № 192 “Про облік платників та сплату акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів”. Також вказаним розпорядженням утворено району робочу групу для вжиття заходів із виявлення та залучення до сплати до місцевих бюджетів платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, які здійснюють діяльність на території району (робоча група зі сплати акцизу).

Проаналізувавши сплату акцизу до місцевих бюджетів, районна робоча група зробила висновок, що по деяких сільських радах сума надходжень є підозріло мізерною. Так, наприклад, до сільського бюджету села Ступно за 5 місяців поточного року сплачено акцизу на суму 25 гривень, до бюджету Дерманя Першого – 20 гривень. Це значить, що в селі Ступно з початку року підприємцями було реалізовано алкоголю (включно з пивом) та цигарок на 500 гривень, а в селі Дермань Перша – на 400 гривень.

Робоча група, з моменту свого створення, провела декілька обстежень торгівельних точок на предмет дотримання законодавства в частині торгівлі алкогольними напоями. Так, у Здолбунові було виявлено один випадок торгівлі алкоголем без ліцензії. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої (тобто мінімальний штраф – 17,0 тис. гривень).лівак_горілка_здолбунів (4)Активізували свої заходи по виявленню та притягненню до відповідальності осіб, які займаються роздрібною торгівлею алкогольних напоїв без відповідних дозволів та осіб, що займаються виготовленням алкогольної продукції домашнього приготування й здолбунівські правоохоронці. На засіданні колегії райдержадміністрації, що відбулась 24 червня ц. р., голова РДА Сергій Кондрачук зазначив, що проведення таких заходів має бути для здолбунівської міліції одним з пріоритетних напрямків роботи.

Як наслідок, нещодавно співробітниками районного відділу міліції було проведено оперативно-профілактичне відпрацювання населених пунктів району з метою виявлення фактів самогоноваріння та торгівельних закладів, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії.

Під час проведення зазначеного рейду працівниками міліції було виявлено у с. Білашів факт реалізації торгівельним закладом підакцизного товару (алкогольних напоїв) без  ліцензії (ст. 164 КУпАП), а також у с. Ступно виявлено факт продажу місцевим підприємцем алкогольних напоїв для неповнолітніх (ч. 2ст. 156КУпАП). По даним фактам складені відповідні матеріали та для прийняття рішення направлено у органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення (суд, адміністративна комісія). Крім того, в смт. Мізоч та с. Нова Мощаниця виявлено непоодинокі факти самогоноваріння, про що складено відповідні адміністративні протоколи (ст. 176 КУпАП), винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Звичайно, всі розуміють, як складно сьогодні підприємцям і влада зобов’язана їм сприяти або хоча б не заважати. Але коли одні зі шкури пнуться, щоб сплатити державі все, що належить, а інші працюють в тіні або займаються незаконною діяльністю – це не правильно. І реакція відповідних органів, у тому числі й влади, має бути миттєвою. А тому, головою райдержадміністрації дано доручення голові робочої групи з 13 липня цього року активізувати роботу щодо належної сплати акцизного податку суб’єктами господарювання на території району. Сподіваюся, що районна робоча група зі сплати акцизу, обстеживши торгівельні точки, лише констатуватиме те, що підприємці Здолбунівщини здійснюють свою діяльність виключно у правовому полі і притягати до відповідальності не буде кого.

 Леонід Власюк, перший заступник  голови Здолбунівської РДА,

голова районної робочої групи зі сплати акцизуВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети