Контроль міста через комунальні підприємства не завжди ефективний

Цьогоріч по всій Україні в різних міських радах взялися за комунальні підприємства (КП). Постає питання: чому?

Павло Данильчук, депутат Луцької міської ради (партія Народний Контроль), на шоу “Протилежниий погляд” зауважив:”Керівники комунальних підприємств “зажралися”. Вони отримують величезні зарплати, немає в них заборгованостей. Зарплата будь-якого директора ЖЕКа понад 10 тис. грн, у той час, як простий робітник, двірник заробляє 1300.” Це питання було винесено на сесію міської ради і створено тимчасові слідчі комісії по перевірці діяльності. Пан Павло зауважує: нині це дуже ефективний механізм.

Питання доречності й якості КП постало через те, що в різних містах стикаються з одними й тими ж проблемами. Фінансування збиткових КП, невчасна оплата праці простим працівникам у той час, коли керівники отримують один за всіх і + свою зарплату близько 10000 на місяць. Неналежна якість послуг, яка оплачується в рази дорожче, аніж ринкова вартість. Відсутність конкуренції чистить міські бюджети і наповнює кишені керівників підприємствКиїв

А от міський голова Житомира Сергій Сухомлин взявся за цю справу ще конкретніше. Пропонуємо прочитати його інтерв”ю для Житомир інфо :

Житомир не пойдет по пути Винницы, какие КП ликвидируют первыми, – рассказал мэр Сергей Сухомлин

У Житомирі збираються скоротити кількість комунальних підприємств, це потягне за собою звільнення кількох сотень людей, які зараз там працюють. Чому міська влада йде на такі непопулярні заходи, Житомир.info розповів мер Сергій Сухомлин.

Звільнення людей – це завжди дуже болюче питання, виходить, що замість задекларованого створення робочих місць, ви їх скорочуєте.

– Чи не основна функція комунальних підприємств – створення робочих місць. Наведу простий приклад – підприємство «Зеленбуд», у якого в бюджеті 6500000 грн передбачено на прибирання 54 скверів у місті Житомирі. Я не говорю зараз про якість прибирання, про періодичність прибирання, про контроль і так далі, але ми порахували, що якщо віддати це на аутсорсинг і провести через конкурс, то сума може бути 4500000 грн, а не 6500000, і ми зможемо цією сумою забезпечити прибирання 124 скверів, які необхідно прибирати в Житомирі. У міської влади дещо інші функції, ніж створення робочих місць. Ми повинні створювати умови для того, щоб приватний сектор створював робочі місця. На прикладі прибирання скверів – у цьому випадку буде створено близько 60 робочих місць, кількість скорочених на «Зеленбуд» приблизно буде 50 чоловік. Я говорю зараз про більш ефективне використання бюджету міста. Тут підходи є абсолютно різними: Вінниця пішла шляхом створення великої кількості комунальних підприємств і фактично забезпечення життєдіяльності міста за рахунок створення комунальних підприємств.

Нам такий метод не підходить?

– Я вважаю, що це просто бажання контролювати все і брати участь у всьому. Приватний бізнес – він більш ефективний і в управлінні, і у фінансах, він має певні переваги, у тому числі і в оподаткуванні – єдиний податок – те, чого не мають комунальні підприємства. У місті повинні працювати ті комунальні підприємства, які впливають на життєдіяльність і забезпечення життя міста: теплокомуненерго, водоканал, ТТУ, аварійне підприємство, міський інформаційний центр. Все, що можна віддати у приватний бізнес, необхідно віддавати. Ми зараз розробляємо план з реформування комунальних підприємств, туди потраплять, однозначно, КП «Реклама», КП «Інспекція з благоустрою», КП «Уаш», КП «Зеленбуд». Ось це перші підприємства, які підуть під скорочення.

-УАШ – це підприємство, яке займається ремонтом доріг, розміткою, хто це буде робити?

– У підприємства УАШ(управління автомобільних шляхів – ред.) є дві функції: перша – утримання доріг і друга – проведення капітальних і поточних ремонтів. Якщо ми говоримо про капітальний ремонт, поточний ремонт, то на даний момент на ринку дуже багато компаній, які надають аналогічні послуги. Це приватні компанії, які в тому числі й у місті виконують підряди з ремонту доріг та прибудинкових територій, – це кілька компаній. Тому мені здається, цю послугу краще віддати в ринок для того, щоб через відкритий конкурс одержати найкращу цінову пропозицію, і функція міста – контролювати якість виконання послуг.

– Тобто ви хочете переформатувати роботу, щоб міська влада не займалася виконанням робіт руками комунальних підприємств, а тільки контролем, аудитом?

– Так, створенням умов і контролем за якість виконання робіт. Другий напрямок роботи УАШ – утримання доріг, тобто у весняний, літній, осінній період прибирання дорожнього полотна і прибирання урн. На даний момент у нас у місті цим підприємством прибирається 250 урн, дороги підмітають так званими «пилесмоками», у кращому випадку один “пилесмок” працює раз на два дні, хоча на підприємстві є шість таких машин. Не працюють машини з огляду на те, що штат підприємства 100 чоловік, ті гроші, які виділяються, – 14500000 гривень на утримання доріг на рік – йдуть на виплату заробітної плати, на податки, на утримання підприємства і, фактично, не залишається грошей на виконання основної функції – прибирання та утримання доріг. Ми порахували: у нас є 256 км вулиць, які необхідно прибирати, і якщо виставити це на конкурс з умовами, що необхідно буде прибирати не 250, а 1000 урн (ми плануємо докупити ще сучасні урни, щоб вони розташовувалися на відстані мінімум 50-70 метрів) і запустити чотири автомобілі-пилесмоки, які прибирали б місто щодня з 8:00, то сума була б – 11500000 грн. Тобто грошей менше, а якість виростає в рази.

житомир

У нашому місті КП обіцяють звітуватись за витрачені кошти і в той же час повідомляють про проблематичність цього процесу через стоси паперової інформації. Перевірки влаштовують, але їх наслідки суто декоративні навіть при резонансних порушеннях. Жодних комісій по вивченню фінансового стану зі сторони депутатів поки що. Тому актуальним постає питання, ЯКУ ФУНКЦІЮ виконують комунальні підприємства в місті і чи є управління містом через ручний менеджмент комунальних підприємств найбільш продуктивним? Всеодно збитковеУжгородКП РекламаПрикарпаттякп



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети