Консультує рівненська податкова

Якщо прийнято рішення про ліквідацію господарської діяльності

У разі прийняття юридичною особою рішення про припинення своєї діяльності, спершу про це повідомляється державний реєстратор. Далі інформація надходить до органу доходів і зборів, який розпочинає та проводить документальну комплексну позапланову перевірку платника згідно вимог статті 78 Податкового кодексу України, Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

Та, в переважній більшості випадків, ревізори виявляють, що  платники не підготовлені  до закриття, а саме: не закриті банківські рахунки, в наявності кредиторська/дебіторська заборгованість, не звільнені працівники, не подано ліквідаційний баланс та ліквідаційну звітність тощо.

В результаті таких обставин ревізорами складається акт, де констатуються факти неможливості проведення процедури припинення юридичної особи. Потім платник починає усунення своїх недоліків, після чого ревізори проводять повторну перевірку, і на все це спливає додатковий час.

Тому, шановні суб’єкти господарювання, ДПІ у м. Рівному звертає Вашу увагу на те, що у разі прийняття рішення щодо припинення юридичної особи, підготуйте свою документацію та не допускайте вищезазначених помилок, це допоможе значно скоротити терміни ліквідації і виключить необхідність проведення повторних перевірок.

Виїзд за кордон на ПМЖ – тільки після подання податкової декларації

Відповідно до п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання (ПМЖ), зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 795.

Довідка про подану декларацію видається за зверненням платника податку у десятиденний строк на підставі поданої декларації про майновий стан і доходи, а для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на ПМЖ, – протягом тридцяти календарних днів після надходження податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати належної суми податку.

Для фізичних осіб – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі.

 Якщо отримали спадщину

У більшості громадян, які успадкували будь-яке майно, відразу виникає запитання, який податок за нього потрібно сплатити і коли саме виникає таке податкове зобов’язання.

Для того, щоб процедура отримання спадщини не принесла зайвих клопотів, ДПІ у м. Рівному звертає увагу на деякі положення чинного законодавства, дотримання яких забезпечить комфортну процедуру успадкування.

Для початку з’ясуємо, коли після укладання спадкового договору спадкоємець набуде право власності на спадщину?

Відповідно до ст. 1302 Цивільного кодексу України, за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача. При цьому, спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, а також державній реєстрації у Спадковому реєстрі. А на майно, визначене у спадковому договорі, нотаріус, який його посвідчив, накладає заборону відчуження.

Також, згідно зі ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом, а право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення.

Право власності та інші речові права на нерухомі речі, зокрема, спадкове майно, підлягає державній реєстрації. Таким чином, набувач стає власником успадкованого майна з моменту державної реєстрації.

Після того, як спадкоємець прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, йому необхідно звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно і зареєструвати його в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Адже, право власності на таке майно виникає у спадкоємця лише з моменту державної реєстрації! Важливим є той факт, що свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини!

Будь-яке успадковане майно у нашій країні підлягає оподаткуванню. Відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України, вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 0%. Перший ступінь споріднення мають батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи належать до другого ступеню споріднення. Тому, для них ставка цього податку буде складати 5%.

Поряд з цим, для оподаткування будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від нерезидента або спадкоємцем-нерезидентом від резидента, застосовується ставка у 15%. У випадку, якщо сума доходу перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати –  17% від суми перевищення.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, громадяни мають зазначити в річній податковій декларації та сплатити податок до бюджету.

Не декларувати спадщину можуть тільки спадкоємці-нерезиденти, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та особи, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також  громадяни – резиденти, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

У 2014 році до ДПІ у м. Рівному мешканцями міста було подано 377 декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини (дарування), в яких задекларовано 35,4 млн. грн. та узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб на суму 1,8 млн. грн.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети