. Консультує податкова | Здолбунів City

Консультує податкова

З метою інформування платників податків щодо застосування норм Податкового кодексу України та внесених до нього змін і доповнень минулого четверга було проведено семінар для платників податків міста Рівного.

Учасники семінару  із зацікавленістю слухали про реформування податкової системи, новації в податковому законодавстві, адмініструванні податків та отримали відповіді на свої численні запитання, найбільш цікаві із яких пропонуємо вашій увазі:

 Чи підлягають оподаткуванню військовим збором сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період? Збереження та нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов’язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати, а отже сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

 Чи застосовується адміністративна відповідальність до посадових осіб суб’єкта господарювання – платника ПДВ якщо ним порушується вимога щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних?

У разі порушення платником ПДВ порядку ведення податкового обліку, у тому числі вимог щодо надання на реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, до його посадових осіб застосовується адміністративна відповідальність, передбачена ст.163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, – тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, зазначені вище, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Яка ставка податку на прибуток застосовується до об’єкта оподаткування, визначеного за операціями з цінними паперами та деривативами?

З 03 серпня 2014 року об’єкт оподаткування податком на прибуток від операцій з цінними паперами та деривативами, визначений відповідно до п.153.8 та п.153.9 ст.153 Податкового кодексу України, оподатковується за ставкою, визначеною п. 151.1 ст. 151 ПКУ.

Чи оподатковується ПДФО дохід у вигляді процентів, отриманий фізичною особою  від розміщення коштів на депозитному рахунку, який нараховано після 02.08.2014 за періоди до 02.08.2014?

Дохід у вигляді процентів, отриманий фізичною особою від розміщення коштів на депозитному рахунку, який нараховано після 02.08.2014 р. за періоди до 02.08.2014 р., підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

 За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ середня заробітна плата, нарахована роботодавцем фізичній особі  за час перебування на військовій службі під час часткової мобілізації?

Середня заробітна плата, нарахована роботодавцем фізичній особі за час перебування на військовій службі під час часткової мобілізації, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою «101».

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО пеня та відсотки, анульовані банком за самостійним рішенням до закінчення строку позовної давності, та які були нараховані фізичній особі банком за користування кредитом, який був несвоєчасно повернутий? – з таким запитанням доволі часто звертаються мешканці Рівного до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному. Про наслідки такого прощення в даній публікації.

Відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, зокрема у вигляді суми боргу платника податку, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Якщо кредитор повідомляє платника податку – боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або шляхом надання повідомлення боржнику під підпис особисто про анулювання (прощеного) боргу та включає суму анульованого (прощеного) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прощеного), такий боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Частиною другою ст.193 Господарського кодексу України (далі – ГК) кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов’язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов’язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених ГК, іншими законами або договором.

Згідно із ст. 509 „Поняття зобов’язання та підстави його виникнення” гл. 47 Цивільного кодексу України (далі – ЦК) зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Відповідно до ст.546 гл.49 ЦК виконання зобов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання.

Таким чином, пеня або штраф, як окремий вид неустойки, оформляється договором, який є обов’язковим для виконання сторонами, відповідно до ст. 629 гл.52 ЦК.

Реструктуризація – це зміна істотних умов за первісним договором шляхом укладання додаткової угоди з боржником у зв’язку з фінансовими труднощами боржника (за визначенням банку) та необхідністю створення сприятливих умов для виконання ним зобов’язань за активом [зміна процентної ставки; скасування (повністю або частково) нарахованих і несплачених боржником фінансових санкцій (штрафу, пені, неустойки) за несвоєчасне внесення платежів за заборгованістю боржника; зміна графіка погашення боргу (строків і сум погашення основного боргу, сплати процентів/комісій); зміна розміру комісії] (постанова Національного банку України від 25.01.2012 № 23 „Про затвердження Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями”).

Банком у процесі виконання кредитного договору нараховуютьсяа неустойка (пеня та/або штраф), яку за умовами цього договору боржник зобов’язаний сплатити. Отже, на час початку реструктуризації за кредитним договором у боржника є заборгованість як за основною сумою боргу (кредиту та нарахованих процентів за його користування), так і неустойкою, яку в результаті проведення реструктуризації банк за самостійним рішенням може анулювати.

Зазначаємо, що у п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ окремо не визначено вид боргу, який анулюється кредитором та не зазначена залежність такого анулювання від строків позовної давності.

Враховуючи вищезазначене, заборгованість за прощеною неустойкою у вигляді пені або штрафу є додатковим благом платника податку, яка підлягає декларуванню з відповідним його оподаткуванням.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Олег

    Маятня.
    В Консультації не зазначено, яким законом визначається термін
    “податковий облік”; який закон визначає предмет і метод ведення “податкового обліку”; які види звітності ґрунтуються на даних податкового обліку.

    Після скасування статті 11 закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» залишився не визначеним предмет і метод ведення “податкового обліку”, не відомо поняття цього терміну.

    Стаття 14 Податкового кодексу України визначає поняття, які вживаються та в такому значенні. Окрім поняття “податкового
    обліку”.

    Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначає предмет і метод ведення тільки бухгалтерського обліку. Також визначає, що фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама