Консультує податкова

Днями в ДПІ у м. Рівному було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань декларування доходів фізичних осіб, отриманих у 2013 році, за участі начальника відділу обслуговування платників Андрощук Світлани Русланівни. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, що надійшли під час проведення телефонної лінії.

Чи передбачено Податковим кодексом України повернення попередньо сплаченого фізичною особою ПДФО внаслідок розірвання або незаключення договору купівлі-продажу (обміну) нерухомості?

У разі невчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору купівлі-продажу, міни об’єкта нерухомості, за яким сплачено податок, платник податку має право на повернення надміру сплаченої суми податку на підставі податкової декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

Разом з тим, нормами Податкового кодексу України не передбачено повернення податку, який сплачений під час нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна, у разі розірвання у майбутньому даного договору.

Чи виникає об’єкт оподаткування у фізичної особи при повторному продажу нерухомого майна в звітному році, якщо після першого продажу такого майна в цьому ж році договір на продане нерухоме майно було анульовано?

Якщо фізичною особою було продано нерухоме майно, зазначене у п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу, а в подальшому даний договір продажу анульовано, та те ж саме нерухоме майно продано повторно, тобто здійснено продаж одного об’єкта, то дохід з даного продажу не оподатковується, якщо таке майно перебуває у власності платника податку понад три роки. У разі, якщо таке нерухоме майно перебуває у власності платника податку менше трьох років, дохід від продажу підлягає оподаткуванню за ставкою в розмірі 5% від вартості такого об’єкта нерухомого майна.

Чи має право фізична особа – резидент на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений?

Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст. 175 Податкового кодексу України.

Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання. Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

 Яким документом фізична особа може підтвердити суму сплачених відсотків по іпотечному житловому кредиту, якщо має квитанції, у яких зазначено однією сумою сплачений основний платіж та відсотки?

Якщо умовами кредитного договору передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів і у платіжному або розрахунковому документі зазначається лише загальна сума виплат без розбивки на проценти і основну суму боргу, то у платника податку відсутні підстави для включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року частини суми процентів, сплачених таким платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається статтею 175 Податкового кодексу України.

У якому розмірі мають право на податкову соціальну пільгу батьки, які мають двох дітей, одна з яких є дитиною-інвалідом?

 Платник податків при додержанні всіх вимог ст. 169 Податкового кодексу України має право на застосування двох пільг: на кожну дитину віком до 18 років, яка не є інвалідом, – по 100 % пільги (у 2014 році – 609,0 грн.), та на кожну дитину-інваліда – по 150 % (у 2014 році – 913,5 грн.).

Чи необхідно працівнику щорічно подавати заяву про застосування податкової соціальної пільги?

Нормами Податкового кодексу України не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги.При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Чи оподатковуватимуться у 2014 році доходи (проценти), отримані фізичною особою від розміщення коштів на депозитному банківському рахунку?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року та процентів, визначених у п.п. 165.1.2 та п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України). Ця норма діятиме з липня поточного року.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети