. Консультує податкова | Здолбунів City

Консультує податкова

Нещодавно в ДПІ у м. Рівному проведено «гарячу лінію» на тему «Сплата єдиного внеску, порядок подання звітності». З дозвонювачами спілкувалась начальник відділу адміністрування єдиного внеску Селецька Ольга Володимирівна. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на найактуальніші питання.

Яким чином страхувальником заповнюється таблиця 5 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо наймана особа приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною?

Коли у особи закінчилась відпустка по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку, або відпустка по вагітності й пологах, або по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, страхувальник у таблиці 5 додатка 4 Порядку №435 зазначає дату закінчення відпустки та заповнює її наступним чином:

гр. 6 «Громадянин України (1 – так, 0 – ні)»;

гр. 7 «Категорія особи» (для особи, якій надана відпустка по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку – 4, для особи, якій надана відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – 6);

гр. 9 «Податковий номер або серія та номер паспорта»;

гр. 10 «Прізвище, ім’я по батькові ЗО»;

гр. 11 «Період трудових відносин, відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» – «дата закінчення».

Чи є базою нарахування єдиного внеску заробітна плата учнів та слухачів учбових закладів, яка виплачується їм при проходженні виробничої практики ?

Оскільки учні, які проходять виробничу практику, не є штатними працівниками підприємства, а отже, не перебувають з ним у трудових відносинах, то заробітна плата, яка виплачується їм при проходженні виробничої практики, не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?

Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями.

Згідно з п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок (п.1 частина 2 ст. 6 Закону № 2464).

Звільнення від сплати єдиного внеску для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.

Яким чином нараховується (утримується) єдиний внесок на виробничі премії в розмірі менше мінімальної заробітної плати, виплачені найманим працівникам, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами/по догляду за дитиною до трьох та шести років?

Якщо найманим працівникам, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами/по догляду за дитиною до трьох та шести років, виплачені виробничі премії в розмірі менше мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. При цьому, утримання єдиного внеску із заробітної плати (доходу) найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати (доходу).

Працівниці за основним місцем роботи нараховано допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. Як бухгалтеру правильно нараховувати єдиний внесок, якщо в розрізі окремих місяців сума допомоги не перевищує розмір мінімальної заробітної плати?

Якщо лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами припадає на повний місяць, у якому сума нарахованого лікарняного менше за мінімальний розмір заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), єдиний внесок розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої відповідно до ст. 8 Закону № 2464.

У разі, якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Чи застосовується відповідальність до фізичної особи, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала звіт щодо сум нарахованого ЄВ?

Фізична особа, яка уклала договір про добровільну сплату єдиного внеску, але не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску, втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений в укладеному договорі.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама