Консультує податкова

Податковий кодекс містить досить значні пільги щодо оподаткування сільськогосподарських доходів податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). Зокрема, доходи громадян, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб у наступних випадках:

– якщо продукція рослинництва (наприклад, овочі, фрукти, зелень тощо) вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй для ведення садівництва, будівництва, обслуговування житлового будинку та господарських будівель, індивідуального дачного будівництва, або для ведення особистого селянського господарства (якщо розмір ділянки не перевищує 2 га). Для підтвердження податкової пільги власник такої продукції повинен надати податковому агенту (покупцю-заготівельнику (юридичній особі або фізичній особі-підприємцю)) копію довідки про наявність у нього зазначених вище земельних ділянок. Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» (форма № 3ДФ) та Порядок її видачі затверджено наказом Міндоходів України від 17.01.2014р. №32.

Для отримання Довідки ф.3-ДФ громадянину необхідно звернутися до сільської, селищної або міської ради за місцем податкової адреси (за місцем проживання). Така Довідка видається безоплатно протягом п’яти робочих днів. Строк її дії – п’ять років. А оригінал має зберігатися у громадянина протягом трьох років з дати закінчення дії такої довідки.

Другий випадок – при продажу власної продукції тваринництва. Отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2015 – 121800 грн.). До цієї продукції належать живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, жири та олії рослинного або тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.

Варто зазначити, що фізична особа здійснює продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок. Але у разі, коли сума отриманого доходу від продажу продукції тваринництва за звітний рік перевищить 121800 грн., така фізична особа зобов’язана надати до податкового органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо довідкою буде підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, то оподаткуванню підлягатиме дохід, що перевищує 121 800 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Оподатковується такий дохід за ставкою 15% , а у випадку  перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати – 20%.

Зазначений порядок оподаткування визначений підпунктом 165.1.24 статті 165 Податкового кодексу України. Детальну інформацію з питань оподаткування доходів громадяни можуть отримати, звернувшись до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Рівному, або за телефоном 28-08-25 або у м.Здолбунові 2-50-10, 2-52-04.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети