. Консультує податкова | Здолбунів City

Консультує податкова

Чи має право на формування податкового кредиту платник ПДВ, який перераховує іншій особі – платнику ПДВ кошти як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене,  втрачене) майно такої особи?

У разі якщо платник ПДВ перераховує іншій особі – платнику ПДВ кошти як відшкодування збитків за пошкоджене (знищене, втрачене) майно такої особи, то оскільки таке перерахування коштів не пов’язане з придбанням товарів (послуг), з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, право на віднесення сум податку до податкового кредиту не виникає.

Як оподатковується ПДВ операція з експорту товарів за ціною нижче звичайної та яким чином виписується в такому випадку податкова накладна?

Операція з експорту товарів за ціною, яка нижче звичайних цін, підлягає оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою.

При цьому, на дату оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, платник податку повинен скласти дві податкові накладні:

– одну – на суму, розраховану виходячи із фактичної ціни експортованих товарів. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини 07 – Експортні постачання.

– другу – на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «01» – Складена на суму перевищення звичайної ціни над фактичною.

Такі податкові накладні залишаються у продавця.

При цьому, враховуючи те, що обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення звичайної ціни над фактичною, не формує вартості експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковій накладній з позначкою «01» визначається сума ПДВ за основною ставкою.

Чи необхідно платнику ПДВ – покупцю коригувати податковий кредит при поверненні продавцю товарів, з моменту придбання яких минуло більше 1095 днів?

Коригувати податковий кредит покупцю не потрібно, але при поверненні таким покупцем товарів, з дати придбання яких минуло більше 1095 днів, йому необхідно визнати їх постачання та нарахувати податкові зобов’язання. Таке постачання відображається у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбулось повернення товарів продавцю.

Чи має право постачальник – платник ПДВ при зменшенні суми компенсації на його користь зменшити податкові зобов’язання з ПДВ, якщо розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Оскільки розрахунок коригування до податкової накладної не зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних, то підстави для зменшення податкових зобов’язань у постачальника (продавця) відсутні.

Яким чином розраховується єдиний внесок, якщо база нарахування єдиного внеску  не перевищує розміру мінімальної заробітної плати?

Відповідно до частин п’ятої, шостої, одинадцятої ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», із змінами та доповненнями, у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника, за умови відпрацювання застрахованою особою повного календарного місяця.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Чи нараховується єдиний внесок засновнику, який керує підприємством, діяльність якого тимчасово призупинена?

Якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то єдиний внесок не нараховується.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама