. Консультує податкова | Здолбунів City

Консультує податкова

 В які терміни слід подавати декларацію про доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, якщо підприємець протягом року здійснив перехід із загальної системи оподаткування на спрощену?

 Відповідно норм Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються платниками податку на доходи фізичних осіб – підприємцями протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Згідно із п.57.1 ст.57 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання такої податкової декларації.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб та збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності на підставі документального підтвердження факту їх сплати. У разі наявності надмірно сплачених сум податку, останні підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Таким чином, якщо фізична особа – підприємець перебувала упродовж року на загальній системі оподаткування, а потім посеред року здійснила перехід на спрощену систему (з дотриманням термінів подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування), то перша податкова декларація про майновий стан і доходи нею подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. А сплатити податок на доходи фізичних осіб необхідно буде протягом 10 календарних днів після подачі декларації.

Здолбунівська ОДПІ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама