. Консультує держфінслужба (податкова) | Здолбунів City

Консультує держфінслужба (податкова)

В ДПІ у м. Рівному  відбувся черговий сеанс телефонної «гарячої лінії». Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш цікаві запитання.

 Чи зобов’язана фізична особа, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, подавати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску?

Фізична особа, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинна подати такий звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску. Звіт формується та подається за себе протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів. Звітним періодом є тривалість дії договору. У разі, якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року), звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.

 Чи сплачує за себе фізична особа-підприємець військовий збір?

Фізичні особи-підприємці, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

 Чи передбачена відповідальність податкового агента за несплату військового збору?

Так, за ненарахування, неутримання або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність.

 В який термін платнику єдиного податку необхідно подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування?

Відповідно до пп.298.2.1 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

Тобто, для відмови від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу останнім днем для подання заяви є 19 вересня 2014 року.

 Яким чином податкові агенти звітують про нарахування, утримання та сплату військового збору?

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб-платників військового збору.

Інформація про це розміщена на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 132).

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама