. Консультація Здолбунівської податкової | Здолбунів City

Консультація Здолбунівської податкової

Чи потрібно фізичним особам — підприємцямплатникам єдиного податку застосовувати РРО при продажу пива в пляшках?

Згідно з пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, експорту, імпорту, продажу підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Таким чином, платники єдиного податку — фізичні особи — підприємці мають право здійснювати діяльність із продажу пива. Пунктом 296.10 ст. 296 Податкового кодексу визначено, що платники єдиного податку першої — третьої груп не застосовують РРО. Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон про РРО, дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО іншими законами, крім Податкового кодексу, не допускається.

Відповідно до п. 9.6 ст. 9 Закону про РРО фізичні особипідприємці, які сплачують єдиний податок, мають право не застосовувати РРО та розрахункові книжки при продажу товарів (наданні послуг).

Отже, фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний податок, під час продажу пива у пляшках мають право згідно з Податковим кодексом та Законом про РРО не застосовувати РРО та розрахункові книжки. Водночас відповідно до п. 3.15 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний податок, зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) на його вимогу чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12.05.91 р. № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів». Порушення цього правила тягне за собою накладення штрафу у розмірі від одного (17 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно зі ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Здолбунівська ОДПІ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама