Консультація рівненської податкової
Минулого тижня у Рівному відбувся черговий семінар для платників податків, участь у якому взяли фахівці ДПІ у м. Рівному. Під час заходу лектори детально зупинилися на останніх змінах до податкового законодавства, проаналізували проблемні питання щодо сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, розповіли про особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Деякі питання учасників семінару та відповіді на них надаємо вашій увазі.
На якій системі оподаткування буде перебувати новостворена фізична особа- підприємець, який до закінчення місяця, в якому відбулась його державна реєстрація, подав заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрав ставку єдиного податку, встановлену для першої або другої групи?
З моменту подання заяви застосування спрощеної системи оподаткування новостворена фізична особа – підприємець вважається такою, що застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, а платником єдиного податку така особа є з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.
При цьому, доходи, отримані такою фізичною особою – підприємцем в період з дати подання заяви на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності включаються до податкової декларації платника єдиного податку за перший податковий звітний період.
В якій термін новостворена фізична особа – підприємець має право подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, якщо державна реєстрація проведена в останній день місяця (30 числа)?
Фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація. Для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, законодавчо не передбачено перенесення термінів подачі заяви для фізичних осіб – підприємців, які були зареєстровані в останні дні місяця.
Чи має право фізична особа – платник єдиного податку третьої групи зменшити свій оподатковуваний дохід на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
Платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, у книзі обліку доходів не відображають сплачену суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість у книзі обліку доходів і витрат у графі 5 розділу ІІ «Витрати» відображають суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
При цьому, дохід фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку третьої групи не зменшується на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Які види діяльності вказуються у полі 6 розділу І податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи підприємця: всі ті, що зазначені в свідоцтві платника єдиного податку, чи лише ті із них по яких фактично здійснювалась діяльність у звітному періоді?
У полі 6 «Види підприємницької діяльності, які здійснювалися у звітному періоді» розділу І «Загальні відомості» податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця зазначається лише номер та назва згідно КВЕД тих видів підприємницької діяльності, які фактично здійснювалися у звітному періоді.
Яка встановлена ставка податку на прибуток підприємств?
Відповідно до п. 151.1 ст. 151 Податкового кодексу основна ставка податку становить 16 відсотків.
Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням пункту 10 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу. Зокрема, згідно з пунктом 10 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ встановлено ставку на прибуток підприємств:
з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно – 23 відсотки;
з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно – 21 відсоток;
з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно – 19 відсотків;
з 1 січня 2014 року – 16 відсотків.
Як подається звіт про суми податкових пільг платником податку, який має пільги з податку на прибуток та подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства лише раз на рік?
Враховуючи те, що сума пільги з податку на прибуток розраховується платником податку на прибуток на підставі даних додатка ПЗ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, яка подається до контролюючого органу згідно з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України один раз за підсумками року, звіт про суми податкових пільг таким суб’єктом господарювання подається у строки подання річної Декларації.
За який звітний період та в який термін платнику податку на прибуток потрібно подавати декларацію з податку на прибуток, якщо в середині року платник переходить на спрощену систему оподаткування?
Платник податку на прибуток, у разі переходу на спрощену систему оподаткування в середині року, подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, що передує кварталу, з якого він переходить на спрощену систему оподаткування, у термін, передбачений для подання податкової звітності з податку на прибуток для квартальної звітності (40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду).
Як з метою оподаткування визначити, що платіж за ліцензійним договором вважається «роялті»?
Якщо платник податку володіє правом інтелектуальної власності на об’єкт інтелектуальної власності та реалізує своє майнове право на такий об’єкт шляхом надання ліцензіату права на використання цього об’єкта, при цьому, ліцензійним договором не передбачено умови, які б надавали право користувачу об’єкта інтелектуальної власності продавати, передавати або відчужувати зазначений об’єкт, то для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств платежі за таким ліцензійним договором вважаються «роялті».
В який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?
Якщо оподатковуваний дохід нараховано, але не виплачено, податок на доходи фізичних осіб підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Чи підлягає оподаткуванню ПДФО поворотна фінансова допомога, яка отримана фізичною особою?
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
При цьому, слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.