Консультація податкової щодо спрощеної системи оподаткування

Надаємо відповіді на запитання, що надійшли під час проведення чергового семінару та будуть цікавими для суб’єктів господарювання – платників спрощеної системи оподаткування.

Чи може фізична особа підприємець – платник єдиного податку здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, в тому числі за межами території України?

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

 Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку ІІ групи?

На підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про обрані фізичною особою – підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Тобто, Податковим кодексом не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців першої та другої груп щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 Чи може фізична особа–платник єдиного податку використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?

Фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами для власних потреб з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення господарської діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.

 Як визначається дохід юридичною особою – платником єдиного податку, який здійснює комісійну торгівлю?

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обчислення суми єдиного податку, доходом юридичної особи – платника єдиного податку, який здійснює комісійну торгівлю, є сума отриманої винагороди.

 Чи включаються до доходу юридичної особи – платника єдиного податку суми страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби?

У випадку отримання юридичною особою – платником єдиного податку страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби, суми страхового відшкодування включаються до доходу такого платника податку у податковому періоді їх отримання.

 Як юридичній особі – платнику єдиного податку внести зміни до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (найменування юридичної особи, податкової адреси та ін.), та чи потрібно в цьому випадку вносити зміни до свідоцтва платника  єдиного податку?

Свідоцтва платника єдиного податку, отримані суб’єктами господарювання до 01.01.2014р., є чинними та підтверджують право таких суб’єктів господарювання на застосування спрощеної системі оподаткування. Разом з цим, норми Податкового кодексу не передбачають внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку.

Отже, для внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (найменування юридичної особи, податкової адреси та ін.) платник повинен подати відповідну заяву про зміни, у строки встановлені Податковим кодексом. За бажанням такого платника контролюючий орган видає витяг з реєстру платників єдиного податку.

Якщо заява про внесення змін до реєстру платників єдиного податку подається юридичною особою, яка до 01.01.2014р. отримала свідоцтво платника єдиного податку, то таке свідоцтво в обов’язковому порядку підлягає поверненню до контролюючого органу як документ суворого обліку.

ДПІ м.РівнеВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети