. Консультація податкової: доход нерезидента | Здолбунів City

Консультація податкової: доход нерезидента

 Яким чином оподатковується вартість спадщини (подарунку), отриманого фізичною особою – нерезидентом від фізичної особи – резидента?

Фізична особа – нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об’єкта, за ставкою 15% та/або 17% в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці.

 На підставі якого документу ФО – нерезидент, з метою визначення резидентського статусу, може підтвердити факт перебування на території України понад 183 календарних днів?

Документами, які підтверджують перебування фізичної особи – нерезидента на митній території України понад 183 календарних днів є паспортний документ та/або імміграційна картка, а також інші документи, на підставі яких він тимчасово проживає в Україні, а також документи, що підтверджують право власності (користування) на житло, визначене ним як місце тимчасового проживання в Україні.

 Чи підлягає оподаткуванню ПДФО на території України дохід, отриманий ФО-іноземцем з-за кордону, якщо він перебував на території України понад 183 календарних днів?

Фізична особа-нерезидент, вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів. Іноземний дохід (прибуток), отриманий такою фізичною особою з джерел за межами України, є об’єктом оподаткування і сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача.

 Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу земельної ділянки (отриманої в процесі безкоштовної приватизації) ФО-нерезидентом, яка на момент придбання даної ділянки мала статус резидента України?

Відповідно до п.п. 170.10.1 п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу України доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами Розділу IV ПКУ для нерезидентів).

Пунктом 172.9 ст. 172 ПКУ передбачено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами – нерезидентами, оподатковується згідно із цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Згідно з п. 172.1 ст. 172 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III (далі – Кодекс) залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Крім того, підпунктом 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ визначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Кодексу залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.

Здолбунівська ОДПІ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама