. Консультація податкової | Здолбунів City

Консультація податкової

 У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України у платників податків виникають питання практичного застосування таких нововведень. З цією метою фахівці інспекції проводять різнопланову роз’яснювальну роботу. Подаємо до вашої уваги відповіді на деякі запитання, з якими звертались платники до податківців.

 Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?

Згідно з п.п.166.2.1 п.166.2 ст.166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Відповідно до п.п.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Таким чином, сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

Чи необхідно сплачувати військовий збір у разі продажу об’єкта незавершеного будівництва?

З 1 січня 2015 року об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи – резидента (нерезидента), що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, до якого згідно з пп.164.2.4 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України включається частина доходу від операцій з нерухомим майном, розмір якої визначається положеннями ст.172 Податкового кодексу України.

Таким чином, дохід, отриманий платником податку – резидентом від продажу об’єкта незавершеного будівництва підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Чи необхідно фізичним особам – платникам єдиного податку третьої групи подавати заяву для внесення відомостей про види діяльності до реєстру платників єдиного податку з 2015 року?

Відповідно до п.п. 8 п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу, редакція якого діяла до 01.01.2015, до реєстру платників єдиного податку вносились види господарської діяльності фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп. Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015р., внесено зміни до гл. 1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу.

Так, з 01.01.2015р. до реєстру платників єдиного податку вноситься інформація про види господарської діяльності незалежно від групи платників єдиного податку.

З огляду на зазначене, інформація в реєстрі платників єдиного податку стосовно ставки єдиного податку, групи та видів господарської діяльності для платників третьої групи буде приведена у відповідність до норм Податкового кодексу централізовано в автоматичному режимі.

Разом з цим, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які були зареєстровані та внесені до реєстру платників єдиного податку до 31.12.2014 року не зобов’язані подавати заяву щодо внесення до реєстру платників єдиного податку відомостей про види господарської діяльності.

Як сплачувати військовий збір фізичній особі-підприємцю, який перебуває на загальній системі оподаткування?

Фізичні особи-підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період. При цьому першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб-підприємців є 2015 рік.

Наше підприємство хоче скористатись податковим компромісом. Чи обов’язковим є проведення перевірки під час зазначеної процедури?

Згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014р. з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу.

Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість та сплатити 5% від суми податку.

Процедура досягнення податкового компромісу включає в себе такі етапи:

1) на подання уточнюючого розрахунку дається 90 календарних днів з 17 січня 2015 року, тобто останній день подання таких розрахунків – 16 квітня 2015 року;

2) процедура досягнення податкового компромісу триває не більше 70 календарних днів з дня подання уточнюючого розрахунку;

3) протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем подання уточнюючого розрахунку, контролюючий орган приймає рішення про необхідність проведення документальної позапланової перевірки, про що повідомляє платника податків. Перевірка повинна стосуватися лише операцій, щодо яких розпочато процедуру податкового компромісу.

Якщо контролюючий орган повідомить платника про відсутність необхідності проведення документальної позапланової перевірки, то сума задекларованих зобов’язань вважається узгодженою.

Якщо перевірку буде проведено, то її результатом може бути один з двох варіантів:

 – виявлено порушення – складається повідомлення-рішення. Платник має право розпочати процедуру адміністративного та/або судового оскарження – в такому випадку податковий компроміс не застосовується;

 – не встановлені порушення – складається довідка, яка підтверджує правомірність визначення сум в уточнюючому розрахунку;

4) платник сплачує податкові зобов’язання, визначені в уточнюючому розрахунку та/або податковому повідомленні-рішенні, протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем узгодження. День узгодження – це день отримання документа: повідомлення про відсутність необхідності проведення документальної перевірки; довідки, що підтверджує правомірність визначення сум податкових зобов’язань в уточнюючому розрахунку; податкового повідомлення-рішення, прийнятого за результатами перевірки;

5) податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгодженого зобов’язання.

Чи має право на застосування пільги у 2015 році платник земельного податку, якщо рішення про її надання прийнято органом місцевого самоврядування у поточному році?

Відповідно до п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Згідно з п. 284.1 ст. 284 Податкового кодексу органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п. 284.2 ст. 284 Податкового кодексу).

Якщо рішення про надання пільги щодо земельного податку прийнято органом місцевого самоврядування у поточному році, то платник податку звільняється від сплати земельного податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама