. Консультації з питань ЖКГ | Здолбунів City

Консультації з питань ЖКГ

Щодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді. Знайомимо вас з третьою частиною запитань-відповідей.

На запитання відповідає експерт «України Комунальної», юрист Андрій Осадчий.

Питання 15:

Чи зобов’язані мешканці кооперативного будинку, які проживають на першому поверсі, оплачувати послуги за експлуатацію та ремонт ліфтів?

Відповідь експерта:

 Діяльність ЖБК спрямована на створення та підтримку необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, тобто є самозабезпеченням. Розпорядження та використання коштів у ЖБК здійснюється на підставі статуту та затвердженого загальними зборами кошторису надходжень та витрат. Тому, якщо рішенням правління вашого ЖБК встановлено таку плату – скасувати Ви її можете лише через подачу позову до суду. Але ж, якщо утримання прибудинкової території вашого будинку здійснює виконавець, якого визначило правління ЖБК, то в накладні витрати такого виконавця на технічне обслуговування ліфтів не можуть включатися площі перших поверхів згідно постанови КМУ №869 від 01 червня 2011 року.

Питання 16:

 Чи має право ЖЕК нараховувати тариф на вивезення сміття на осіб не прописаних у квартирі, але які проживають у ній?

 Відповідь експерта:

 До членів сім’ї наймача (власника), які повинні, згідно чинного законодавства, солідарно брати участь у витратах на утримання житла, в тому числі, і по сплаті комунальних послуг, відносяться лише зареєстровані у визначеному законодавством порядку громадяни.

 Питання 17:

 Які документи потрібно надавати для перерахунку оплати за вивіз сміття, якщо я перебувала за кордоном протягом 2 років?

 Відповідь експерта:

 Згідно з підпунктом 6 пункту 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач послуг має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності своєї та/або членів своєї сім’ї при відповідному документальному оформленні. Ви маєте право не сплачувати комунальні платежі за особу, яка тимчасово не проживає у квартирі. Для цього вам необхідно звернутись в ЖЕО з відповідною заявою та надати до неї копії документів, що підтверджують відсутність особи. Бухгалтерія ЖЕО повинна на підставі вашої заяви зробити перерахунок комунальних платежів.

попередні консультації, ч.2

Питання 18:

 Двома пенсіонерами у 2005 році був куплений приватний будинок з проведеним ще у 70-ті роки водопроводом. Є підписаний з міськводоканалом договір, і поставлені лічильники води. Заборгованості немає. 20 червня прийшло розпорядження водоканалу, в якому сказано, що врізка водопровідної труби від будинку до центральної вуличної водогінної мережі проведена з порушеннями правил, і до 28 червня потрібно зробити колодязь врізки. Наскільки законні вимоги водоканалу? І за чий рахунок проводяться такі роботи?

 Відповідь експерта:

 Згідно пункту 22 Типового договору на надання послуг з централізованого опалення, гарячого та холодного водопостачання і водовідведення, точками  розподілу,  в  яких здійснюється передача послуг від виконавця споживачеві, у  будинку  садибного типу є місце підключення відповідної інженерної мережі будинку до мережі виконавця, тому старий проект не відповідає вимогам чинного законодавства.

 Питання 19:

 У селищі за борги зменшили тиск подачі холодної води. Через це води немає протягом всього дня. Законно це?

 Відповідь експерта:

 Згідно ст. 18-20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач, у разі ненадання або неналежного надання комунальних послуг, має право скласти акт-претензію до виконавця та вимагати перерахунку за не надані послуги, у тому числі, і в судовому порядку.

 Питання 20:

 Будинок одноповерховий дуже старий, дерев’яний, але багатоквартирний. Конструкції будинку руйнуються, але міська рада не проводить ремонт. Кожен квартиронаймач має окремий вхід і проводить ремонт власними силами. З сусідами мене з’єднує одна спільна стіна, і навіть дах окремий, причеплений до основної будівлі. Чи є обов’язковим за таких умов утворення ОСББ для отримання прибудинкової території для обслуговування квартири, чи можливо виділити мою частку і надати їй окремий господарчий номер?

 Відповідь експерта:

 Питання приватизації вашої квартири, разом із частиною земельної ділянки, яка буде виділена вам в натурі, належить до виключної компетенції міської  ради, як органу місцевого самоврядування.

 Питання 21:

 Якими нормативними документами керуватися при установці кондиціонера на фасаді багатоквартирного будинку?

 Відповідь експерта:

 Єдиного нормативного документу, розробленого на рівні КМУ чи профільного міністерства не має. Наприклад, Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.02.2002р. №028 «Про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова» затверджено Положення про порядок розміщення у м. Львові технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд (далі Положення), яке є обов’язкове для фізичних та юридичних осіб всіх форм власності на території м. Львова (п. 1.1. Положення).

попередні консультації, ч.1

 Питання 22:

 Протягом шести місяців у моїй квартирі проживали друзі. Нам нараховували на весь цей час тарифи на холодну воду за санітарними нормами, хоча у квартирі є лічильник. Голова правління кооперативного дому після того, як ми до неї звернулись виписала акт з проханням зробити повірку лічильника. Ми зробили повірку, і отримали результат, що лічильник справний та поставили новий лічильник але він не опломбований (стоїмо в черзі). Сьогодні знову отримали квитанцію, де нараховано за санітарними нормами. За якими тарифами я повинна сплачувати за воду на момент, поки не опломбують лічильник?

 Відповідь експерта: 

 До моменту прийняття лічильника на абонентський облік виконавцем або ЖЕКом чинним залишається для вас тариф, встановлений рішенням правління ЖБК, яке Ви маєте право оскаржити в суді.

 

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама