Конкурс “Громадська дія проти корупції. Конкурс для Західного регіону”

Протягом останніх двох років в Україні запроваджено низку законодавчих та інституційних змін, які мають на меті подолання корупції. Однак, використання антикорупційних механізмів, а також інструментів відкритості та прозорості публічних органів та розпорядників публічних коштів на локальному рівні є менш активним, аніж на центральному рівні. Причиною цього часто є низька обізнаність громадських активістів з цими інструментами, невідповідність місцевих нормативно-правових актів нормам національного законодавства тощо.

У 2015 році Міжнародний фонд «Відродження» у межах конкурсу «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області» надав підтримку низці антикорупційних ініціатив. У поточному році фонд продовжуватиме підтримку зусиль громадських організацій, спрямованих на боротьбу з корупцією у Західному регіоні України.
Мета цього конкурсу: сприяти застосуванню антикорупційних інструментів на локальному рівні та підвищувати компетенції громадських ініціатив у боротьбі з корупцією.

Учасники конкурсу
– громадські організації, які зареєстровані та діють у Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Закарпатській областях.

Пріоритет конкурсу – застосування на локальному рівні інструментів боротьби з корупцією, а також інструментів відкритості, прозорості та підзвітності органів публічної владиза наступними напрямками:

– розробка і застосування на практиці інструментів та механізмів подолання корупції на локальному рівні (моніторинг відповідності статків та стилю життя публічних службовців місцевого рівня їх деклараціям про доходи; моніторинг державних закупівель та використання публічних коштів; сприяння приведенню у відповідність з національним законодавством локальних нормативно-правових актів, які стосуються протидії корупції);
– сприяння прозорості та відкритості органів – розпорядників публічних коштів, зокрема, шляхом аналізу ефективності використання державного та комунального майна;
– комунікація, мережування та посилення спроможності громадських антикорупційних ініціатив.

Конкурс для громадських ініціатив Західних областей України буде проходити у 2 етапи.
На першому етапі громадські активісти, організації та ініціативи повинні запропонувати власні ідеї та пропозиції. Ідея повинна бути викладена за спрощеною описовою формою (див. у додатку) до 17:00 12 квітня 2016р. та надіслана на адресу: dashchakivska@irf.ua із зазначенням у темі повідомлення «Громадська дія проти корупції. Конкурс для Західного регіону».

Результати відбору заявок до участі у другому етапі конкурсу буде оголошено не пізніше 29 квітня 2016 року.

Протягом другого етапу конкурсу організації та ініціативи підготують власний проект за стандартною аплікаційною формою Міжнародного фонду «Відродження», на основі якого і буде прийнято кінцеве рішення про підтримку \ відхилення з боку Міжнародного фонду «Відродження».

Результати 2 етапу конкурсу буде повідомлено не пізніше 27 травня 2016 року.

Загальний бюджет конкурсу – 500 000 гривень.
Максимальний розмір гранту – 150 000 гривень.
Середній розмір гранту – 100 000 – 120 000 гривень.

Тривалість проекту не може перевищувати 6 місяців. Планований період початку реалізації проектів – червень 2016 року.

Рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контактна особа: Оксана Дащаківська, Керівник Західноукраїнського представництва МФВ, dashchakivska@irf.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети