Конференція журналістів-розслідувачів відбулась у революційному Києві

konference_invest (11)Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) за підтримки численних партнерів провів конференцію „Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку“. У конференції взяв участь і керівник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» Микола Орлов.

Два дні насиченого спілкування, цікаві доповіді й кейси представників України, Молдови, Сербії, США та близько 130 слухачів з 9 країн світу.konference_invest (10)

Сподобалися виступи учасників цьогорічної глобальної конференції у Ріо-де-Жанейро. Деякі теми ще є досить дивними як за вибором теми, так і суспільним інтересом до неї. Наприклад дослідження зловживання учасниками американського марафону, коли було доведено, що багато учасників обманюють в т.ч самих себе, скорочуючи шлях до фальшивої перемоги. Стало можливо це з’ясувати через аналіз даних, зчитаних із чипів учасників.konference_invest (7)

Інші дослідження, теж  пов’язані із базами даних, були цікавими, проте не завжди можливими ще в Україні через відсутність або неточність самих баз даних.

На презентації міжнародних донорів, звісно, отримали інформацію про те, хто ще підтримує і у який спосіб важливі розслідування в Україні та за її межами, але з голови все не виходили слова керівника МФВ Євгена Бистрицького (відео).

Вже того ж дня стало відомо, що очолюваний ним міжнародний фонд «Відродження» оголосив про зупинку будь-якої співпраці із владою України.

При відвідуванні секції «Досвід розслідувань за участі громадських активістів та НУО» відчув рідні душі, хоч спікери були із Сибіру :) Те, що роблять ці активісти з Інституту розвитку преси-Сибір буквально перегукується із дослідженнями Здолбунів CITY. Інші виступаючі із проекту Наші гроші вже давно довели свою дієвість, але цього разу дуже потішив і сам виступ. Олексій Шалайський і Віталій Шабунін просто таки сипали перлами та порівняннями, які житимуть довше ніж на самій конференції. Цитую: «Краще бути ГРАНТОсосами ніж ГАРАНТОсосами», так відповів п.Олексій на закиди героям його публікацій із урядових кіл України.

konference_invest (13)

Виступ сибіряків

konference_invest (8)

Віталій Шабунін був у гарному гуморі

konference_invest (12) konference_invest (1)

konference_invest (9)

Дмитро Гнап все розповів за 30 хвилин – і назад на Майдан

konference_invest (6)

Колеги із львівсього ЗІКу поділилися досвідом телеверсії розслідувань за матеріалами Наші Гроші

Конференція пройшла успішно, в перервах учасники обмінювались подробицями із майдану, ділилися першими успіхами громадського інтернет телебачення і безпосередні постраждалі на ньому, як це робив, наприклад, Дмитро Гнап.

На завершення відео з президентськими побажаннями журналісту Мустафі Наєму за його пряме питання, яке цікавить багатьох із простих українців.

Mykola_Orlov Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети