Комунальний поступ до чистоти

сміттєвоз в роботіНе можна не помітити нові контейнери як пластикові так і металеві на колесах і з кришками, сітки для пластикових пляшок які вже заполонили Здолбунів. То ж спілкуємось із директором ТОВ комунальних підприємств Людмилою Бабак про нововведення, які мають наблизити порядок і чистоту у місті.

Кор.: Минув місяць з часу впровадження збору сміття новим автомобілем та в нові криті контейнері. Які перші враження про зручність для вашого підприємства та мешканців?

Ми дуже задоволені роботою нашого нового сміттєвоза. Він підтвердив усі наші сподівання.   По – перше, старі машини мають завантаження 20 контейнерів, новий сміттєвоз, завдяки збільшеній вантажопідйомності, замість п’яти виходів на маршрут робить один, таким чином вдається регулювати частоту виїздів при необхідності і проводити планові та оперативні ремонти старої техніки..

По – друге, сміттєвоз не потребує ремонту, порівняно із старими машинами, які потребують хоча б мінімального ремонту (заміни запчастин). І тому він завжди вчасно виїжджає на рейс і не виникає заповнених до верху контейнерів.

По  -третє, і найголовніше, що це подобається нашим мешканцям міста. Зі слів здолбунівчан, сміття не розлітається при завантаженні до машини. Шкода тільки, що не скрізь він може проїхати і обслуговувати місто з вузенькими вуличками.

Отже вцілому завдяки новому сміттєвозу вдалося покращити якість послуг з вивозу сміття.

сміттєвий бакКор.: На вулицях міста з’явились ще контейнери з металу, на колесах і з кришками. Але встановлені на перший погляд дещо хаотично по місту. Яке їх призначення, чому саме і де вони розміщенні і як з ними працюється.

Так хаотично. Тому, що новий сміттєвоз, як ви вже помітили, набагато більший по об’єму за інші, тому і контейнера розміщені не на всіх площадках, це тільки питання часу. Вже зрозуміло, що такі контейнера набагато кращі, за ті що були до них. Вони більші по  об’єму. В них присутні кришки і тому не має розкиданого вітром кульків чи паперу біля площадок. Також у них не залазять бродячі собаки і не розносять бруду.

Крім того ідея такого «хаотичного» розміщення унеможливлює перетворення контейнерних майданчиків на міні звалища, куди звозять негабаритне сміття несвідомі громадяни, часто навіть із навколишніх сіл. Взагалі по-одинока розстановка контейнерів загальноприйнята європейська практика, яка стимулює та дисциплінує мешканців в питанні дотримання чистоти та дотримання правил поводження з відходами.

збір пластикових пляшок (1)Кор.: Також з’явились контейнери для пластикових пляшок. Що за ідея, куди відвозяться зібрані пляшки і чи не за горами роздільне сміття у Здолбунові?

Ми всі хочемо бути ближчими до Європи в плані чистоти міст, але це  дуже не легка і кропітка праця. По Україні у великих містах вже досить давно з’явились такі контейнера для ПЕТ-пляшок. Ми два роки працюємо над цим питанням, і нарешті нам це вдалося, розпочати окреме збирання пластику. Це досить не легка праця, і все це залежить від  місцевих жителів.

Наскільки вони нас підтримають, на стільки і підтримається чистота нашого міста. Роздільне збирання сміття це питання глобального рівня, впроваджується по всьому світу з міркувань збереження екології та ефективного використання природних ресурсів в тому числі й енергетичних. Наскільки ми свідомі наявної проблеми збереження довкілля настільки й популярним буде ставати сортування сміття. В різних країнах по різному державою регулюється та стимулюється культура поводження з відходами.

Даним кроком ми виражаємо свою солідарність зі світовою спільнотою в актуальності даної проблеми. Приємно відзначити, що це і підтримують здолбунівчани. Це своєрідний тест на суспільну свідомість, який наші мешканці проходять. Впевнена, що роздільне збір сміття також буде підтримуватись нашими городянами і не тільки, це попереду. Нашим підприємством це всіляко буде популяризуватись.

Економічного зиску наше підприємство від того не має – пластик забирає рівненське ПП для подальшої переробки. Але від підвищення рівня культури громадян у поводженні з ТПВ (твердими побутовими відходами) виграємо безперечно всі ми – чистотою наших вулиць, дворів, скверів та парків, збереженим довкіллям та природними ресурсами.

До речі, шановні здолбунівчани, нагадуємо вам, що на сайті ЗС у правій його частині є банер із зображенням сміттєвоза, натиснув на який ви опинитесь на он-лайн карті і зможете дізнатись де знаходиться автомобіль, що обслуговує вашу частину міста і зекономите час на його очікування. всі сміттєвози товариства обладнані пристроями, що дозволяють в режимі онлайн стежити за їх переміщенням!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети