Комунальні підприємства зобов’язали оприлюднювати інформацію

na-sesiji-miskrady-2Сесія міської ради розглянула 45 питань, половина з яких т.зв земельні. Більшість із питань, які виникали у депутатів на засіданнях депутатських комісій, депутатському дні, фахівці ради спробували врахувати у змінених проектах рішень, тому питання внесення змін до місцевих програм та бюджету відбулося швидко і безконфліктно.

На засіданні було багато керівників комунальних підприємств, дитячих дошкільних закладів. Останнім, доречі, дали можливість виступити у питанні про матеріально-технічне забезпечення ДНЗ. Наважилась на виступ завідуюча садочку «Усмішка» п.Жанна Кадлубіцька. Вона подякувала депутатам і особливо міському голові за підтримку та виділення коштів на огорожу навколо садочку. Хочемо лише нагадати, що стало це можливо не в останню чергу через ініціативу здолбунівчан, які подали свою пропозицію через електронну форму, розміщену на ЗС. Ця пропозиція була узагальнена НГО ЗЕОН та  подана разом із іншими 30-ма до міської ради. Частина пропозицій, в т.ч і ця були включені до місцевої програми благоустрою на цей 2016 рік і виконана. Рекомендуємо пригадати:

http://zdolbunivcity.net/propozytsiji-hromady-ne-lyshe-vrahovani-a-j-vykonuyutsya-miskoyu-vladoyu/

Наступним питанням, яке могло викликати дискусію, було голосування за Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств.. Підготувала цей проект рішення Ольга Ферар. Альтернативний проект, вірніше лише останній абзац рішення – апарат міської ради. Суть відмінностей. У проекті громадського активіста обов’язок розміщати інформацію, а саме фінансові звіти, укладені угоди покладається на міську раду і здійснюється на сайті міської ради. Подає в міську раду ці документи-визначений працівник комунального підприємства. У проекті спеціалістів ради – вся відповідальність покладалась на самі КП та розміщуватись інформація мала би на їх сайтах. Яких ще не так густо. Ось що з цього приводу коментує сама автор проекту:

Так, саме перемога, я називаю прийняте Здолбунівською міською радою сьогоднішнє рішення, по відкритості комунальних підприємств.
Передісторія: керівник КП Здолбунівське незаконно відмовив мені в наданні інформації по бюджетним коштам. Я як справжній недиванний активіст написала скаргу Уповноваженому з прав людини Верховної Ради і не чекаючи покарання для КП знайшла проект рішення для міської ради, по тому як мені не витягувати інформацію.
ЦЕНТР СУСПІЛЬНИХ ДІЙ “CIVITAS”. Проект спираючись на Закон зобов’язує КП відкрити всю інформацію про свою діяльність на сайті міської ради. Трішки його підлаштували під нашу раду і подала на сесію. Пройшло комісію, внесли маленькі уточнення. А сьогодні, прямо перед сесією, міська рада подала ще одне альтернативне рішення. В якому інформацію пропонувалось публікувати не на сайті ради, а на сайтах КП (які є далеко не у всіх). Це мене дуже обурило. 
Та мій проект голосували першим і о ТАААК!!! 14 голосів. 
Серце калатало так, ніби то мені щось видавали) Рішення прийнято. 
“Батьківщина” утрималась повністю. Чому?na-sesiji-miskrady-1
Я вважаю, бо апарату простіше на когось сплавити роботу, яку можуть зробити самі. 
Та попри все резюмую: якщо зійшлись зорі, якщо хтось вчасно вирішив сесію прогуляти, якщо депутати слухають хоча б на сесії аргументи – все вдасться.)) Здолбунівські комунальники стануть прозорими. Дякую всім всім депутатам, що підтримали. Плюсик вам до антикорупційної діяльності. Ви молодці)
П.С. активісти то велика сила. Колеги у різних містах – довбіте ці скали. Вони пробивні))

Рішення з мінімальною необхідною кількістю голосів було прийняте.

При розгляді питань «земельних», виявилось що не всі вони підготовлені належним чином до розгляду. Виникли непорозуміння між землевпорядниками ради, міським головою, керівником водоканалу, депутатами з профільної комісії. Тому деякі питання були зняті з розгляду, а самі земельники вислухали не раз зауваження від мера, який не дуже стримував при цьому емоції.

На завершення депутати дали життя новим вулицям в місті проголосувавши за їх назви. Відтак з’явилися вулиці князів Острозьких, князя Святослава, Євгена Коновальця, УПА, Дерманська, Гостинна та Радісна.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети