Комунальщина: договори без реквізитів, без гарантій і дороги в ямах і досі

dorogi stanut luchsheТой факт, що здолбунівська міська влада безвідповідально ставиться до грошей громади,  ми проілюстрували, коли надрукували інформацію про те, що не складено ЖОДНОГО дефектного акту для того, щоб змусити фірми-виконавців ремонтних робіт на здолбунівських автошляхах відремонтувати їх знову й уже за свій рахунок. Через те, що дороги не витримали гарантійний період, протягом якого мали б бути придатні до експлуатації. ДЕТАЛЬНІШЕ з фото ТУТ.

Ми запитали міську владу, а що з ремонтом тих самих горезвісних здолбунівських автошляхів у цьому 2013 році. Хто ремонтує, ремонтував, що обіцяв по гарантіям, скільки грошиків здолбунівських на те пішло. Так як дорожнім господарством у нас займається від недавніх пір комунальне підприємство «Здолбунівське» і директор Потапчук С.В. то й відповідь отримали саме від них (любимо читати їх відповіді :)).dorogi_vidpovid_KP

У листі за підписом керівника ми бачимо, що поточний ремонт доріг у Здолбунові виконано на 70%. Цікава методика підрахунку цих відсотків: від вартості освоєних коштів, від площі відремонтованих автошляхів чи так на око? А то, як з Укравтодором. Пам’ятаєте демотиватор: «В Україні відремонтовано 98% автошляхів. Укравтодор. А таке враження, що я постійно їзджу по тих 2%, що залишились». Ось власне й сама програма на 2013 рік по ремонту доріг.programa remontiv

Пам’ятаєте, ми писали про обіцянку мера відремонтувати дороги до 01 липня 2013 року (дивіться тут), то, виявляється, це теж були лише плани які не могли бути виконані. Ось, дивіться, договір між КП «Здолбунівське» і ПАТ «Рівнеавтошляхбуд» укладений лише 08 липня. Предметом угоди є капітальний ремонт вул.Калнишевського на майже мільйон гривень. Фірма гарантує 3 роки безпроблемної експлуатації відремонтованої дороги. Присутня й калькуляція вартості ремонтних робіт.dogovir_Kalnyshev_1 dogovir_Kalnyshev_2 dogovir_Kalnyshev_3

Інший договір укладений з ТОВ «Укрбудреммонтажінтиніринг» 07 травня на майже 400 тис.гривень, відповідно до якого до 15 травня мали бути відремонтовані дороги, які підлягають поточному ремонту. Жодного речення про гарантійний ремонт й гарантію якості в цьому договорі вже не йдеться!!potochniy remont_1 potochniy remont_2

Ще одна угода складена з Красносільським МПП «МВА» на капітальний ремонт вул.Старомильської у Здолбунові. Студенти перших курсів бухобліку, правознавства, менеджменту знають про обов’язкові реквізити, які мають бути в документах. Відповідно до усталеної практики реквізитами договору є його назва (договір оренди, до­говір купівлі-продажу, договір поставки тощо), номер договору, дата та місце укладення, поштові адреси сторін, банківські реквізити (номер банківського рахунка, назва установи банку, її код (МФО).dogovir_Staromylska_1 dogovir_Staromylska_2

Але це студенти знають, а не професіонали комунального господарства у Здолбунові. Для них договір без номера і ДАТИ укладення – найкращий варіант. Договір на 112 тис.гривень. Зверніть увагу на розділ Обов’язки сторін. П.3.1.1

Обов’язок виконавця своєчасно й якісно виконувати роботи зазначені у п.2.1 цього Договору!!!

Дивимось п.2.1

2.1 Вартість виконаних робіт орієнтовно (!!)становить 112606 грн 00 коп і визначається сторонами по факту їх надання по результатах кожного календарного місяця та фіксуються в актах виконаних робіт.

То що ж мають якісно виконувати Замовники згідно цього шедеврального договору??

П.5 Строк дії договору та інші умови

Договір набуває чинності з моменту підписання і діє до 31 грудня 2013 року.

А так як дати його підписання у шапці Договору немає, то й відповідно ніяких зобов’язань не наступить. По цьому договору можна сміливо «кидати» комунальників на сотню тисяч, і вони ніякий суд не виграють. Яка ж відповідальність у дорожників за неякісний ремонт по цьому договору і який гарантійний термін якості виконаних робіт? Окрім стандартної фрази про відповідальність відповідно до чинного законодавства – більше нічого, і ні слова про гарантії для цієї дороги.

А тепер звернемось до законодавства.

Перелік обов’язкових умов, що мають бути включені до підрядних договорів з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування України

Відповідальність сторін за порушення зобов’язань за Договором та порядок урегулювання спорів

Спори, які виникають із цього Договору, вирішуються Сторонами шляхом переговорів та прийняттям відповідних рішень. При неможливості досягнення згоди між Сторонами Договору стосовно спірного питання, спір вирішується відповідно до чинного законодавства України.

За несвоєчасне або неналежне виконання сторонами своїх зобов’язань за договором, винна сторона сплачує пеню в розмірі облікової ставки НБУ від суми невиконаного або неналежним чином виконаного зобов’язання за кожний день прострочення.

Крім сплати неустойки винна сторона компенсує іншій стороні збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобов’язань за договором.

Відповідальність за відшкодування збитків, заподіяних фізичним або юридичним особам при виникненні дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних з незадовільними дорожніми умовами, визначається згідно з чинним законодавством, при цьому Підрядник несе відповідальність за:

– незабезпечення безпеки дорожнього руху згідно діючих нормативів при виконанні підрядних робіт, якщо ці порушення виникли з вини Підрядника та призвели до дорожньо-транспортної пригоди.

– невиконання або неналежне виконання робіт, в межах виділених коштів на фінансування та відповідних Планів-завдань Замовника.

Підрядник бере на себе зобов’язання з врегулювання спорів при виникненні ДТП, розгляд справ у судових органах, відшкодування завданих збитків. Замовник з Підрядником ведуть облік ДТП, беруть участь у розслідуванні ДТП, в тому числі з матеріальними збитками, які виникли на автомобільних дорогах, що знаходяться на експлуатаційному утриманні у Підрядника.

Замовник з Підрядником аналізують причини ДТП, пов’язані з незадовільним експлуатаційним станом доріг, виявляють недоліки в організації дорожнього руху, які впливають або сприяють скоєнню ДТП, та вживають заходи щодо їх усунення. У випадку ДТП, що спричинене неналежним утриманням автомобільної дороги, на місце події запрошується представник Замовника.

Підрядник несе відповідальність за дотримання всіх необхідних природоохоронних заходів, правил санітарної та протипожежної безпеки, правил охорони праці, експлуатації будівельної техніки, складування будівельних матеріалів і конструкцій, а також за техніку безпеки під час виконання робіт.

Сторони звільняються від відповідальності за невиконання умов цього Договору, якщо це невиконання або неналежне виконання є наслідком причин, що знаходяться поза контролем виконавчої Сторони, таких як пожежі, стихійні лиха, воєнні дії, торгове ембарго, протиправні дії третіх осіб (далі “форс-мажорні обставини”). У цьому випадку виконання умов цього Договору відкладається на термін, протягом якого будуть діяти такі умови.

У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Гарантійні терміни експлуатації об’єкта

Підрядник гарантує якість та можливість експлуатації об’єкта відповідно до умов затвердженої кошторисної документації з наступними гарантійними термінами:

1. Дорожній одяг та покриття за видами робіт, визначених пунктом 3.1.2 ВБН Г.1-218 – 182:2006:

– влаштування поверхневих обробок та інших шарів зносу для підвищення шорсткості, поліпшення рівності покриттів і вирівнювання поперечного профілю у тому числі на мостах – 3 роки

– ремонт та відновлення зношених верхніх шарів цементобетонних, асфальтобетонних та інших покриттів, у тому числі за технологією регенерації та профілювання – 3 роки

– влаштування тонкошарових покриттів з емульсійно-мінеральних та асфальтобетонних сумішей поверх існуючих дорожніх одягів – 3 роки

– суцільний ремонт окремих ділянок дорожнього покриття – 3 роки

2. Штучні споруди за видами робіт, визначеними пунктом 3.1.3 ВБН Г.1-218 – 182:2006 – 5 років.

3. Організація та безпека дорожнього руху, визначених пунктом 3.1.5 ВБН Г.1-218 – 182:2006:

– відновлення або нанесення нової вертикальної та горизонтальної розмітки:

– фарбою – 6 міс.;

– пластиком – 3 роки;

– полімерною стрічкою – 5 років.

4. Інші роботи передбачені класифікаціями з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання – 1 рік.

Перебіг гарантійного терміну експлуатації об’єкта розпочинається з дати прийняття об’єкта і продовжується на строк, впродовж якого об’єкт не міг експлуатуватися внаслідок недоліків, відповідальність за які несе Підрядник.

Замовник у разі виявлення впродовж гарантійного терміну експлуатації об’єкта недоліків, відповідальність за які несе Підрядник, зобов’язаний без затримки сповістити про це Підрядника і запросити його для складання відповідного Акта з визначенням в ньому термінів усунення виявлених вад (недоліків).

У випадку відмови Підрядника взяти участь у складанні вищевказаного Акта, Замовник має право зробити це за участю третьої сторони і надати Акт Підряднику для усунення ним недоліків. Якщо Підрядник не забезпечить усунення встановлених недоліків у визначені Актом терміни, Замовник може зробити це в односторонньому порядку або запросити іншого виконавця із компенсацією витрат на виконання цієї роботи за рахунок Підрядника.

Підрядник не нестиме відповідальності за вади об’єкта, що сталися внаслідок прорахунків проекту, природного зносу об’єкта чи його частин, неправильної експлуатації об’єкта, а також неналежного його ремонту, здійсненого без участі Підрядника, інших не залежних від нього обставин, а також за вади, відомі на момент початку надання послуг.

Підрядник гарантує можливість експлуатації об’єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку від дня прийняття об’єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом.

Підрядник відповідає за дефекти, виявлені у межах гарантійного строку.

Порядок залучення до виконання робіт субпідрядників

Підрядник залучає до виконання робіт Субпідрядників за погодженням із Замовником у порядку, встановленому чинним законодавством. Укладання субпідрядних договорів не створює будь-яких правових відносин між Замовником і Субпідрядниками.

Субпідрядники, що залучаються до виконання робіт, повинні відповідати таким вимогам:

– наявність ліцензії (дозволу) на виконання робіт;

– наявність ресурсів (матеріальних, технічних, фінансових), які забезпечують якісне та своєчасне виконання договорів підряду;

– наявність досвіду виконання аналогічних договорів.

(Витяг з наказу Державної служби автомобільних доріг України від 24.01.09 р. N 19 чинний з 24.01.09 р.«Про порядок укладання договорів з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування України»)

Тепер запитання до міського голови Здолбунова:

Ви свідомо доручаєте мільйони гривень комунальному підприємству, яке навіть договір правильно укласти не може? Не кажучи вже, щоб примусити за свої кошти по гарантії ремонтувати дороги міста  підрядників.

chaynovnikОсь ми і зясували і стало зрозуміло, чому жодного гарантійного ремонту в Здолбунові не робиться й дефектні акти не складаються. А кому їх пред’являти? Підрядники із своїми договорами виявляються розумнішими (хитрішими, … ну, самі підберете, яке тут слово краще вписується) за весь міський менеджмент і керівників комунальних підприємств таких як КП «Здолбунівське». І казначейство, навіть з усіма його затримками не може проплатити гроші по таких договорах, бо кажуть що трохи їх читають, цифри рахують і повертають на доопрацювання. Провінція, однако?

П.С Ми любимо своє місто і хочемо щоб на кожній, особливо відповідальній, керівний посаді були люди професійно підготовлені, відповідальні, рішучі, а не зручні і залежні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети