Комісія рекомендувала до голосування проекти на Громадський бюджет Здолбунова

Сьогодні відбулося історичне перше засідання комісії, яка розглядала перші проекти, подані на конкурс ідей пересічних мешканців міста, що мають фінансуватися коштом частини міського бюджету, а саме в рамках виділеної квоти для Громадського бюджету.

На конкурс було подано 5 проектів.

1 проект – спортивний майданчик в районі вул.Польової

1 проект – дитячо-спортивний майданчик в районі будинків по вул.Заводській

1 проект – екопарковка для авто по вул.Щепкіна

1 проект – розробка бюджету для громадян м.Здолбунів (унаочнення бюджету)

1 проект – облаштування тротуару від багатоповерхівок по вул.Коперніка до вул.Шкільної.

Коментує депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов:

Відвідав засідання комісії. Вона виявилась чисельною і допитливою. Інколи навіть більше ніж прописано в самому положенні про громадський бюджетJ Були спроби оцінки самих проектів, хоча завдання комісії лише оцінити відповідність поданої заявки формі та реалістичність реалізації.

Один проект був поданий від ОСББ тому був відхилений, оскільки парковка планувалася до розміщення на території ОСББ. От для таких випадків є інший конкурс міні-грантів, який був розроблений і поданий мною і підтриманий колегами депутатами і буде реалізовуватись у 2019 році. Туди якраз можуть подаватися ОСББ та громадські організації.

Ще один проект – візуалізований бюджет для громадян – дуже корисна і недороговартісна річ, був підтриманий без змін. Тому у Здолбунова є шанс долучитися до тих 50 ОТГ, які вже цього місяця першими в Україні масово отримають свої бюджети для громадян, розроблені у співпраці із експертами Партнерства «За прозорі місцеві бюджети». Напевне цей досвід і надихнув авторів на подачу такого проекту і у Здолбунові.

Два проекти майданчиків були детально проаналізовані і доповнені пропозиціями від комунальної служби і спеціаліста з благоустрою. У авторів є 7 днів на доопрацювання підтриманих комісією проектів.

Ну і проект облаштування доріжки від дев’ятиповерхівок до вулиці Шкільної у всіх на слуху, адже напередодні засідання комісії, ще і Петиція щодо цього набрала необхідні 100 голосів, тому особливих зауважень окрім пропозицій по актуалізації бюджету, у комісії і залучених фахівців не було. Теж у автора є тиждень на доопрацювання підтриманого проекту.

Після цього всі чотири проекти будуть запропоновані на голосування всім мешканцям Здолбунова. Підтримані – будуть профінансовані коштом міського бюджету і зреалізовані.

Я вітаю практику започаткування бюджету участі (громадського бюджету) у Здолбунові і бажаю всім авторам проектів, серед яких бачу багато знайомих активній громадськості персон і це правильно. Треба показувати приклад і доводити, що участь у спільному житті міста – це реально, можливо і корисно!

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети