Коли у всіх здолбунівських будинках буде тепло?

холодні будинки здолбунова (4)

Обділені теплом будинки

Як часто буває, самі важливі рішення приймаються в останній момент. А значить є велика ймовірність, що інтереси не усіх у повній мірі будуть враховані.

Так сталося із теплопостачанням до будинків у Здолбунові по вул.С.Бандери, 6,8. Раніше вони були підключені до системи централізованого опалення від КП «Здолбунівкомуненергія», але як тільки стало зрозуміло, що основний споживач тепла на цій же лінії теплотраси Здолбунівська районна лікарня відключається від комунальників бо почала будувати 15 вересня власну котельню, так і два будинки які у ланцюжку подачі тепла були за лікарнею слідом, теж опинились автоматично відрізаними від тепла.холодні будинки здолбунова (2)

Лікарня відтепер має власну котельню (на фото корпус ЦРЛ)

І добре якби ще 15 вересня були розроблені і втілені якісь альтернативи забезпечення теплом цих будинків, але все що обговорювали представники усіх зацікавлених сторін, так це безвідсоткові кредити на 6 місяців, можливо опалення від котельні лікарні і все. Тобто людям на голову звалилось «щастя» – терміново  шукати способи обігрівання оселі.

Дехто був зовсім не готовий до цього. Нам почали телефонувати з цих будинків, як тільки стало зрозуміло, що «халяви» не буде і або люди за свої гроші і терміново встановлять опалення або будуть просто мерзнути. За словами телефонуючих з 25-ти помешкань готові були встановити котли чи інші прилади обігріву лише 5 сімей.

Друга наша розмова відбувалась вже значно пізніше і з жителями цих будинків. Одна пані саме збиралась їхати уточнювати умови кредиту на газовий конвектор, який коштує 12000 грн. Пані нарахували по 711 грн щомісяця на 2 роки. До речі пенсія  у господині складає 1050 грн, за її словами. Інша пані-теж пенсіонерка повідомила, що їй допоможе встановити котел її дочка і вона вже домовилась з виконавцями робіт. За словами співбесідниці у двох будинках залишилося ще 5 сімей які так і не в змозі встановити будь-що для обігріву оселі.холодні будинки здолбунова (1)

Роботи із облаштування опалення тривають в будинках щодня

До речі, важливий момент, більшість встановили саме обладнання для опалення ГАЗОМ. Такий зручний хоч і форс-мажорний момент не був використаний для того щоб від’єднатись від енергоресурсу північного агресора.

Вчора, як повідомив головний лікар В.Сухляк, відбувся запуск нової котельні на дровах і щепі у Здолбунівській ЦРЛ. Лише два місяці пішло на завершення робіт і вже сьогодні у лікарняних палатах має бути тепло.

Але питання раціональності дій міської влади і комунальників залишається відкритим. В той час як десятки людей, які МАЮТЬ змогу зробити автономне опалення отримують відмову у цьому від міської влади, а ті люди які не планували робити це (а дехто тільки зробив капітальні ремонти в квартирі) змушені робити незаплановані інвестиції.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети