Коли нарешті камери відеоспостереження будуть корисні для здолбунівської громади

Півтора року діє система “Безпечне місто” у Здолбунові. На початках мова йшла хоча би про старт облаштування камерами відеоспостереження, потім апетити розрослися. Вони були підтримані міської владою, депутатами і у 2018 році знову суттєва сума була затверджена для розширення мережі відеонагляду. Вже десятки камер на мільйони гривень мали би забезпечувати профілактику та реагування на порушення. Проте досі у здолбунівчан маса запитань, постів у соцмережах, фото на яких видно то розбиті ліхтарі, зрізані троянди, вивезений причеп сміття тощо у місцях де все це можна побачити на відеокамерах, не говорячи вже про пішоходів, які почувають себе на дорозі вільніше ніж водії.

Де ж результати? Де профілактика і реакція на порушників. Про все це мав би розказати т.в.о начальника місцевої поліції п.пк Смаглюк, якого депутати запросили до себе на зустріч під час депутатського дня у Здолбунівській міській раді.

Коментує депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов:

Трішки хронології. Нарешті затверджена програма “Безпечне місто”, перший мільйон і перші 19 камер пішли у справу. Презентація проекту у міській раді, вихід до відділення поліції, демонстрація можливостей камер і пульту звідки ведеться спостереження за всіма камерами. Тоді я подякував виконавцям робіт і висловив свої ОЧІКУВАННЯ від роботи проекту Безпечне місто:

Частково процитую: Можливості системи великі. Це і профілактика і розкриття злочинів і не тільки. Це і візуальне спостереження за…ремонтом доріг, регулярністю рейсів маршрутних таксі і навіть пасажиропотік можна вирахувати. Було б бажання міської влади лише уважно цим зайнятися. А щодо поліції. То я вірю, але дуже розчаруюся якщо це буде не так і ми регулярно не будемо бачити віддачу від використання цього потужного комплексу. Я як депутат хочу бачити щотижня повідомлення про проведену роботу і ефективну окупність вкладених коштів у саму прогресивну в області систему “Безпечне місто”.

Це червень 2017 року. Хто бачив повідомлення, новини, інформацію, фото, відео як ці камери допомогли чомусь запобігти, чогось уникнути, або якійсь ганебний вчинок покарати? Конкретно, без ховання за сухими дрібненькими цифрами і тенденціями.

Через півроку тодішній начальник місцевої поліції отримав на прес -зустрічі свою порцію запитань про Безпечне місто. Детальніше можна прочитати тут: http://zdolbunivcity.net/pro-kamery-sposterezhennya-marshrutky-ta-pishohodiv-smertnykiv-holovnyj-polismen-zdolbunivschyny-sklykav-pres-konferentsiyu/

Запитували теж саме – де підтвердження ефективності роботи камер, витрачених коштів. У відповідь – завірення, один приклад і давайте ще грошей, бо цих камер мало. прозвучалдо питання і про те, а чому б не вивести декілька камер у вільний простір, “даби дурь кожного була видна”, хто що робить, де дріфтує, їздить по пішохідній зоні, якщо її такою можна назвати, збиває ліхтарі, заїжджає на траву гідропарку, викидає сміття посеред тротуару, тощо. У відповідь – ніби за ніби не дуже.

А чому ні?? І чому це вирішувати начальнику поліції. Це міські гроші. місту і вирішувати. Тому я наполягаю, щоб декілька камер були виведені для того, щоб ВСІ мали змогу бачити в тому числі і себе зі сторони і дії чи бездіяльність поліції!

Тому коли завітав до нас новий т.в.о начальника я всі ТІЖ самі пропозиції і озвучив:

  1. Регулярно!! інформувати громаду міста через засоби масових комунікацій, соціальні мережі (так їх теж треба моніторити і під ними коментувати, не у бочці живете і не за огорожею служите) про те, як вкладені гроші в систему Безпечне місто приносять результат для громади міста.
  2. Вивчити технічну можливість і оперативно забезпечити виведення вільного коду для розміщення трансляції з декількох вебкамер на сайтах міста.
  3. В разі продовження саботування цих питань, з врахуванням думок, припущень того, що поліція може використовувати надані камери для вузьких власних цілей, ініціюю вилучення центру спостереження за відеокамерами з приміщення поліції, до наприклад міської ради, і доручити це спостереження членам громадського формування чи спеціально залученому фахівцю до штату міської ради.

Я переконаний, що все це можливо швидко зробити. Ось веб камери Сум, Дрогобича, Чорткова, Умані та самі пошукайте знайдете сотню прикладів.

Веб-камери міста Чортків

http://webcam.sumy.ua/

https://drohobych-rada.gov.ua/veb-kamery-mista/

http://webcam.uman.ua/camera/9/

Що почули депутати з вуст нового т.в.о? Приблизно те, шо і з вуст попередника:

  • Я за те, що робилося до мене не відповідаю
  • Я За, щоб інформувати населення
  • Якщо технічна можливість є, камери виведемо публічно

Прозвучало непереконливо, але треба дати шанс. Тому на цій сесії, бюджетній, я буду підтримувати виділення додаткових 300 тисяч для розбудови системи Безпечне місто. А от хто і як буде нею розпоряджатися, будемо дивитися від реакції на зауваження місцевою поліцією.

фото із сайту Здолбунівської міської ради



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети