Книгу обліку доходів тепер можна вести в електронному вигляді

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. № 481 «Затверджений порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність».

Одним з найважливіших нововведень даного Порядку є можливість ведення Книги в електронному вигляді та спрощення самої її форми. Зокрема, нова форма Книги тепер не передбачає ведення обліку залишку товарів та її не потрібно реєструвати окремо на кожного працівника, який приймає готівку за продані товари.

Зауважимо, для тих суб’єктів господарювання, які забажають вести облік доходів і витрат в електронній формі,  необхідно скласти заяву на її одержання в електронному вигляді (за умови наявності у них посилених сертифікатів відкритих ключів та укладання договору  про визнання електронних документів).  Заяву на отримання Книги потрібно надіслати до органу Міндоходів засобами електронного зв’язку із застосуванням цифрового підпису за місцем податкового обліку. Протягом 3 робочих днів самозайнята особа повинна отримати повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням її реєстраційного номера та дати реєстрації. Тільки після отримання такого повідомлення підприємець має право вести Книгу в електронному вигляді згідно з вимогами Порядку.

Також слід зазначити, що електронний вигляд Книги не виключає можливості виправлення помилок або коригування вже внесеної інформації. Це відбувається шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або додатне значення. Для тих підприємців хто все-таки бажає продовжувати вести паперовий варіант Книги, необхідно перейти на нову спрощену форму, бо стара форма втратила чинність. Як і раніше, паперова Книга реєструється за основним місцем обліку підприємця. Згідно з Порядком, у разі потреби реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи у ній продовжуються наростаючим підсумком. Попередня Книга залишається у самозайнятої особи. Фізичні особи – підприємці, зареєстровані як платники податку на додану вартість, при заповненні Книги не включають до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт та послуг).

До відома суб’єктів господарювання! З електронною формою Книги та Наказом можна ознайомитись  на сайті Міндоходів в розділі „Законодавство” підрозділ «Податкове законодавство» – «Накази» або за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi

Здолбунівська ОДПІ

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети