Кімната тортур у Дубенському замку

Нову унікальну послугу для туристів запровадив Дубенський замок. Тих, хто має міцні нерви та сміливість, тут можуть трохи… покатувати. Це входить до екскурсійної програми відвідування підземельної експозиції “Історія тортур і покарань”. Екскурсія відбувається у театралізованому вигляді, а наприкінці слухачі можуть спробувати себе у ролі “жертви”. Щоправда, не на всіх експонатах, оскільки всі вони до дрібниць повторюють реальні механізми для болючих тортур і миттєвих страт. Зокрема, спеціальний “кат”, роль якого грає один з працівників музею, може повісити туриста на дибу, коли тіло людини розтягують за допомогою мотузок, прив’язуючи їх до рук і ніг. Або ж поставити його до “ганебного стовпа” — покарання більш моральне, аніж фізичне. Решта знаряддя тортур, як, наприклад, кіл, на який запорізькі козаки саджали зрадників, або гак, який вводили жертві під ребра, для туристів не підходять, оскільки через свою натуральність становлять небезпеку.

Починається екскурсія підземеллям з 15-хвилинної розповіді та демонстрації уривків з фільмів “Тарас Бульба” і “Хоробре серце”, де сцени страт змальовано особливо детально. Далі звучить похмура музика, проте “кат” намагається постійно жартувати. Хоча і в реальних стратах було місце гумору — ніж гільйотини у Франції називали “баранчиком”, а “стілець Мойсея”, весь усіяний гострими шипами, назвали на честь біблійного персонажа, який через хворі ноги часто любив сидіти і роздумувати.

Коштує така розвага в замку недорого — 15 гривень за вхід у підземелля, плюс сто гривень від групи за екскурсію-виставу.

За інформацією rivnepost.rv.ua*Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети