Керівники Здовбицької та Урвенської сільрад активно вивчають досвід ОТГ

Представники сільських громад Рівненського, Здолбунівського, Дубенського та Костопільського районів взяли участь в ознайомчій поїздці в об’єднанні територіальні громади сусідньої Волинської області. Вони зустрілися з головами та жителями Боратинської та Смолигівської ОТГ Луцького району, відвідали Центр підтримки місцевого самоврядування Волині.

До Боратинської об’єднаної територіальної громади відносять 12 населених пунктів – Боратин, Голишів, Новостав, Рованці, Баїв, Городище, Цеперів, Промінь, Вербаїв, Коршовець, Лучиці та Мстишин. Вона охоплює територію 92 кв. км., де мешкає понад 7 тис. жителів. Перші вибори тут провели 29 жовтня 2017 року. На території ОТГ зареєстровані, зокрема, такі підприємства, як Кромберг енд Шуберт, Гнідавський цукровий завод, фабрика солодощів «Ласка», комбікормовий завод торгової марки «Вілія».

Гості ознайомилися з роботою місцевих амбулаторії, дитячого садочка, спортивного комплексу, а також поліцейської станції. З представниками сільських громад Рівненщини зустрілися голова Боратинської сільської ради Сергій Яручик, заступник начальника Луцького відділення поліції Роман Качан.
Також рівняни відвідали одну з найменш чисельних громад Волині – Смолигівську ОТГ. Вона об’єднала села Барвінок, Дубичанське, Михайлівка, Сарнівка, Смолигів та Хорохорин, де проживає менше двох тис. жителів. Перші вибори тут провели в жовтні 2015 року. Вони ознайомилися з роботою новозбудованого дитячого садочка, ходом ремонту сільського будинку культури. З гостями зустрілася голова Смолигівської сільської рада Галина Прус. Вона, зокрема, розповіла про успішні проекти реалізовані в громаді, перспективи роботи. 
Лідери сільських громад Рівненщини побували також Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування Волині. Під час дискусії з радником з питань децентралізації Оксаною Урбан, зокрема, йшлося про стан, проблем і перспективи добровільного об’єднання територіальних громад області, регламентацію та розвиток форм місцевої демократії. З делегацією також зустрівся заступник голови ради Інститут аналізу державної та регіональної політики Олег Савчук.

У поїздці, зокрема, взяли голова Урвенської сільської ради Лідія Балабат і голова Здовбицької сільської ради Світлана Година Здолбунівського району.

Ознайомчу поїздку представників органів місцевого самоврядування Рівненщини організував Інститут аналізу державної та регіональної політики в рамках втілення проекту «Місток між владою та громадою» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», повідомляє Рівненський песурсний центр розвитку місцевої демократіїВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети