Керівники району не можуть пояснити на що запланували гроші для садочків?

Як можна із ХОРОШОЇ справи зробити СТУПОР. Легко. Прийняти рішення і не роз’яснити його відповідальним за виконання особам. Справа дійсно ХОРОША. У районному бюджеті закладено по 300 гривень на 1 дитину, що має суттєво полегшити ситуацію із збором благодійних внесків у садочках. Справа була за малим – роз’яснити, що малося на увазі під відміною (заміною, зменшенням) розміру благодійних внесків у садочках. На що можуть піти ці 300 гривень?Що робити надалі із благодійними внесками? Коли закладені кошти опиняться на рахунках садочків?

Ці питання без відповідей, тому батьки, вихователі, можливо і завідуючі, шукають ці відповіді. Поодинці. А як НЕ знайдуть то кожен прийме своє рішення. Від “не здаємо нічого” до “нічого не змінилося, то просто додатково виділили на ремонт”!

Поки шукають, в коридорах ДНЗ, на вулиці, в Інтернеті можна прочитати, почути різні трактування цієї ситуації:

  • не платити жодної копійки, на все вистачить тих 300 гривень
  • збирати і витрачати, не чекаючи нікого і нічого
  • збирати менше, витрачати лише на потреби групи, дітей
  • лампочки купляємо, унітаз не ремонтуємо
  • збираємо як збирали, тільки розподіляти будуть батьки, а не завідуючі

Це реальні! слова, обговорення і запитання від людей.

Для того, щоб не шукати поодинці є нормальна практика пояснення нового, яким би воно не було. Алгоритм:

Керівник району збирає відповідальних за галузь (профільний заступник і керівник освіти) і дає вказівку це роз’яснити. За нашою інформацією це і було зроблено ще минулого тижня. Далі збираються завідуючі садочками і їм дається вичерпна інформація. Вони  у свою чергу збирають вихователів і батьків (це ОБОВЯЗКОВО!) і роз’яснюють їм. На закріплення – інформація в ЗМІ, соцмережі, інтернет-ресурси (та ж група Активні здолбунівчани, Активні Батьки  Здолбунова, тощо). Той, хто давав вказівку (і терміни?!) перевіряє виконання. ВСЕ.

 П.С Буквально, вчора, як матеріал було завершено,  в одній із груп батьків від голови батьківського комітету пролунав такий допис ” благодійні внески і надалі збираємо, тільки влітку не скидаємось по 50 гривень на ремонт садочку, на це підуть ті 300 гривень з бюджету” Це так?

П.П.С. Минулого року була впроваджена така ініціатива у школах. В Здолбунів CITY писалось про це, і теж акцентувалось на необхідності роз’яснення ідеї, після чого у багато шкіл перші особи району завітали і особисто роз’яснили в чому суть новацій. І процес пішов.

П.П.П.С. Заодно було би добре подивитися систему обліку енергоресурсів в ДНЗ та попитати (перевірити) чи всі відповідальні у ДНЗ вміють їми користуватися, щоб не утворювалося ситуацій як щороку на початку опалювального сезону.

П.П.П.П.С Якими б не було пояснення, суть благодійних внесків залишається незмінною – це ДОБРОВІЛЬНА справа батьків. Як щодо суми так і щодо регулярності. Справа добровільності і благодійності потребує підзвітності і прозорості, ідеально – врегульованої форми збору цих коштів через благодійні фонди (при ДНЗ, міські,  районні) батьків, випускників, меценатів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети