Керівник здолбунівської міліції витратив свою обідню перерву на спілкування з лідером громадської організації

Panasuk OОдразу після представлення нового начальника здолбунівської міліції майора Панасюка відбулася зустріч його зі ЗМІ, однак у зв’язку з відрядженням у Китайгород  представникам Здолбунів сіті не вдалося поспілкуватися, хоч питання свої передали й відповіді на них почули.

Ось вирішили надолужити згаяне, тим більше й питань, і пропозицій до міліції є вдосталь.

Пропозицію про зустріч автор цього матеріалу озвучив об 11.32 капітану Ногачевській Я., а вже о 12.15 був дзвінок від неї з пропозицією зустрічі з керівником райвідділу. Справи раніше 13.10 не відпускали, тому попросив зустрітись в ..обідню перерву і отримав згоду.

Зустріч. Не говорили про всі болячки й проблеми. Озвучили своє бачення ситуації та пропозиції.

Ініційовані НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» питання, які є актуальними:

  1. Чи планує новий начальник міліції у резонансних випадках не розслідувати справу по суті, а задовольнятись відписками, як наприклад це було при нищенні траси Здолбунів-Глинськ важкою гусеничною технікою http://www.zdolbunivcity.net/na-zdolbunivschyni-svidomo-nyschat-avtodorohy-vazhkoyu-husenychnoyu-tehnikoyu/, коли міліція замість того, щоб зафіксувати очевидне порушення й притягнути до відповідальності замовника та виконавця робіт, обмежилась відпискою на кшталт: «Що? Десь щось було? Та ну, все нормально, то сніг чистили просто, а дорога там і так розбита»
  2. Чи будуть патрульні та ВСІ інші міліціонери незалежно від часу служби помічати на вулицях Здолбунова спамерів, що клеять оголошення, рекламу в невстановлених для цього місцях і затримувати їх, чи тільки реагуватимуть, коли ми їм будемо «клієнтів» поставляти?
  3. Чи буде можливість швидко й безперешкодно отримати коментарі  подій з вуст начальника міліції?
  4. Чи планує він звертатись до влади з проханням встановити камери спостереження в місті?
  5. Яка його позиція щодо вуличної торгівлі по вул.8 Березня та вкраденого дорожнього знаку, який обмежував стоянку транспорту там?
  6. Чи є в планах райвідділу з’ясувати із здолбунівським мером, який знак встановлений при в’їзді в гідропарк, чи відповідає він нормам? Якщо “ні”, то встановити такий, як треба, якщо “так”, то припинити практику заїзду на зелену зону автомобілів, а ДАІшникам приїжджати на виклик незалежно від того, який саме автомобіль там припаркований.
  7. Стоянки таксі. На небезпечних перехрестях, під знаками, з увімкненою вночі голосною музикою на стоянці. Чи це є нормою, і як збирається вирішувати це питання здолбунівське ДАІ?
  8. Економічні правопорушення та злочини. Чи є реакція на розслідування, які проводить Здолбунів CITY, адже більшість із них стосується бюджетних коштів?
  9. Громадське формування. Дієвий інструмент при правильному підході на допомогу міліції. Які плани співпраці із ними, утворення нових?

Як ви бачите, ми згадали ті пункти, з яких ведемо інформаційну громадську кампанії в місті та районі. Починаючи від репортажів, закінчуючи очисткою міста власними руками. А також підняли ті питання по яким до нас звертаються мешканці, адже формально ми маємо офіс ЗЕОНу, а неформально це вже давно он-лайн і офф-лайн офіс народного адвоката, куди приходять з дуже різними питаннями.

І відповіді на ці питання будуть знаходитись швидше, коли ми,  як громадськість та експерти у питаннях міського управління, ЗМІ, міліція та сама влада будемо робити кроки назустріч. Хоча б ті, які в силах персонально людських на рівні керівників. Погодьтеся, одна справа – здолбунівським волонтерам чистити фасади, інша – коли до цього вже долучилось будинкоуправління, але ще по-іншому буде, коли міліція активно слідкуватиме за вуличними шкідниками та відловлюватиме їх, а адмінкомісія міської ради кожному всуне по 100 годин громадських робіт з очистки міста. Ось тоді буде кумулятивний ефект і  швидкість в нашому прикладі, очистки міста від спамерів буде надзвичайною. Десятому закажуть – не їдь клеїти Здолбунів.

Так повернемось до відповідей міліціонера. Відповіді майора сподобались. Майже з усіх пунктів виникло порозуміння або обіцяне сприяння чи перестановка акцентів у роботі, зважаючи на результати сьогоднішньої зустрічі.

Найближчим часом буде видно, чи були це лише наміри, чи конкретні справи новопризначеного керівника.

Ми впевнені, що ЗЕОН вибудовує на Здолбунівщині нову систему спілкування керівників, від яких залежить доля громади. Ми регулярно пишемо про зустрічі або відповіді на питання перших осіб району. Тому що вважаємо, що прозоре етичне урядування можливе, й того прагнемо.

Вдалі приклади цього підтримуємо й популяризуємо, невдалі критикуємо й пропонуємо, як можна зробити по-іншому. Це лише наш варіант без претензій на істину, але він перевірений усталеними системами місцевої влади європейських країн, схожими на які й ми, українці, прагнемо.

А керівнику райвідділу, майору Панасюку О.О побажаємо вірою та правдою служити й великій, і малій своїй Батьківщині.

Mykola_Orlov Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети