Кабмін планує зобов’язати ЖЕКи звітуватись за виконані роботи у кожному будинку

zvitМіністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє новий Порядок перерахунку оплати за ЖКП. Згідно з проектом ЖЕКи можуть зобов’язати не рідше, ніж раз на рік надавати споживачеві калькуляцію вартості послуг за рік по конкретному будинку. Про це пишуть«Вести».
Порядок перерахунку плати за житлово-комунальні послуги може бути прийнятий на засіданні Кабінету міністрів вже в цьому місяці. Як пояснили у Мінрегіоні, новий документ визначає алгоритм дій мешканця і ЖЕКу.
«Новим порядком перерахунку тарифів передбачається, наприклад, що ЖЕК зобов’язаний не рідше, ніж раз на рік, надати споживачеві калькуляцію вартості послуг за рік по конкретному будинку. У ній має бути вказано, які саме проводилися роботи по дому, і скільки це коштувало в цілому і з розрахунку на одного мешканця», – кажуть у відомстві.
Таким чином, мешканців чекає зниження тарифів по тих позиціях, де роботи проведені не були. Так, якщо були закладені гроші на ремонт даху, однак його так і не провели, то за результатами року ЖЕК зобов’язаний зробити перерахунок.
Крім того, сам мешканець також може звернутися в ЖЕК і вимагати калькуляцію по своєму будинку. І відмовити йому не можуть. Документ передбачає і відмову від послуг, які не є необхідними. У суперечливих ситуаціях мешканець у присутності представника ЖЕКу оформляє акт-претензію про не наданих послуг, якщо представник не з’явитися у встановлений час, акт-претензію підписується не менш двох сусідів. Якщо ЖЕК в цьому випадку відмовиться робити перерахунок, то мешканці можуть звернутися в суд.
Як повідомляла «Україна Комунальна», більшість українців не знають, за що вони платять, розраховуючись за рахунками, виставленими за житлово-комунальні послуги.


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети