Із 22 податків має залишитись лише 9 -концепція податкової реформи

Урядом розроблено комплексний план змін у податковій системі. Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Велика частина податків скорочується і узагальнюється.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований сього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті. Гроші будуть збиратися на місцях, і будуть витрачатися на місцях.

Єдиним звітним періодом передбачено квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Відповідно зменшаться і витрати ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків.

Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.

Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі ДФС.

Рівненська ДПІ

Однак іншу думку мають економічні експерти, щодо успішності запланованого податківцями.

Главное новшество, которое анонсировало правительство, – сокращение количества налогов с 22 до 9. На самом деле, это фикция.

По словам Романа Жарко, ведущего специалиста Baker Tilly Ukraine в сфере налогообложения и налогового консультирования, уменьшение количества налогов будет скорее номинальным, нежели реальным.

Оно произойдет за счет отмены ряда сборов, которые уплачивает незначительное количество налогоплательщиков. Но в основном сокращение случится за счет укрупнения налогов.

Много старых платежей сведут в мало новых. Вот и вся реформа. Так, экологический налог с топлива, сбор за первую регистрацию транспортных средств, сбор в виде целевой надбавки к действующему тарифу на тепловую и электрическую энергию Кабмин предлагает включить в акциз.

Сбор за использование лесных ресурсов – в экологический налог. Плату за пользование недрами, плату за пользование радиочастотным ресурсом и сбор за использование воды консолидирует в себе рентная плата.

Налог на недвижимое имущество, отличное от земли, и плата за землю будут включены собственно в единый налог на недвижимость.

Фиксированный сельскохозяйственный налог будет поглощен единым налогом. Таким образом, сокращение числа налогов не приведет к уменьшению налоговой нагрузки. “Скорее это может привести к неразберихе на первичных этапах реализации реформы, и увеличению административных затрат налогоплательщиков”, – считает Жарко.

Повний варіант матеріалу з розтлумаченням усіх змін очима експертів можна прочитати тут: http://www.epravda.com.ua/publications/2014/08/12/482189/

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети