Історична пам’ять цього дня:19 серпня

історичний календар1883 — народилась Габріель (Коко) Шанель, французький модельєр, засновник модного «Дому Шанель» в Парижі
1839 — На засіданні Французької академії наук в Парижі Луї-Жак Дагер продемонстрував новий процес «перенесення зображень на маленькі срібні пластини» і Луї-Жак Дагер продемонстрував перший спосіб фотографуванняапарат для створення таких фотозображень. Дагеротипія стала першим практичним способом фотографування.
1856 — американець Ґейл Борден запатентував згущене молоко.
1914 — створено керівний орган Українських Січових Стрільців — Українська бойова управа.
1936 — У Москві почався відкритий судовий процес над «об’єднаним троцкістсько-зінов’євським антирадянським центром».
1942 — В ході Другої Світової війни сім тисяч канадсько-британських військовослужбовців здійснили спробу висадитись на французьке узбережжя біля міста Дьєп. Але почався десант канадсько-британських військ у Дьєпідесант біля Дьєппа зазнав ніщивної поразки – 5 тисяч канадців і 2 тисячі британців наразились на потужну німецьку оборону і за дев’ять годин бою втратили 3614 чоловік убитими, пораненими або взятими в полон. Було втрачено також 106 літаків, 33 транспортних судна, есмінець і 30 танків. Втрати німців склали 591 людину вбитими і пораненими.
1944 — в окупованому німцями Парижі почалося збройне повстання
1960 — В СРСР на орбіту відправлено космічний корабель з двома собаками на борту, Білкою та Стрілкою. Політ «Спутник-5» успішно закінчився 20 серпня – це було перше у світі повернення на землю живих істот, що побували в космосі. За час паольоту тривалістю понад 25 годин корабель-супутник здійснив 17 повних обертів навколо Землі, дозволив отримати унікальні наукові дані про вплив факторів космічного польоту на фізіологічні, генетичні та цитологічні системи живих організмів.
1977 — у Луцьку відкрито пам’ятник Лесі Українці.
1967 – Зі своєю дебютною платівкою «Piper at the Gates of Dawn» група «Pink Floyd» вперше попала в англійський хіт-парад кращих альбомів.
1991 — ортодоксальні комуністи на чолі з віце-президентом Янаєвим проголосили в СРСР надзвичайний стан і створили новий орган правління — ГКЧП (Державний комітет з надзвичайного стану).
1991 — у Києві для протидії ДКНС створено УНСО (Українську народну самооборону)
2010 — Остання колона американських військ залишила територію Іраку через кордон з Кувейтом – США завершили операцію «Свобода Іраку» і передали відповідальність за безпеку місцевій владі. Закінчилась війна в Іраку, яка тривала 7 років і 152 дні.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети